הנחיות לשימון של חברת גלוק

פורום האתר בעינייני נשק ותחמושת.

המנהלים: yoramhai, שרקן, donduck

Re: הנחיות לשימון של חברת גלוק

על ידי ניר ל » 01 אוגוסט 2020, 06:02

תודה על ההסברים ,
אבל מה בעצם גורם לפיצוץ/ ניפוח קנה , בהנחה שהקנה תקין ? האם זה לא לחץ גבוה בהרבה מהמתוכנן ?
האם האטת תנועת הקליע קדימה, כמו שתיארת לא מעלה את לחץ ב״ב מאחר ויותר אבש״ר מספיק להישרף בחלל קטן יותר מהמתוכנן ?
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי Boltik » 01 אוגוסט 2020, 19:48

לדעתי הגורם העיקרי לפגיעה בקנה היא אנרגיה קינטית של הקליע שמופעלת בצורה מרוכזת על איזור קטן (טבעת בנקודת מגע קדמית בין קליע לקנה) ולכן יוצרת לחץ גבוה.
Heavy is good...heavy is reliable.
If it doesnt work,you can always hit with it.
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי 23933 » 01 אוגוסט 2020, 21:31

האם ההסבר תאוריה או שהוכח בתנאי מעבדה ? ומה ההסבר שניתן לכך שאותו יורה אמריקאי שהזכיר ניר, משמן את הקנה בכמות נדיבה לפני ירי והקנה אומר תודה עד לירי הבא?
והאם יש הבדל בסוג השמן ?שמן מנוע בעל צמיגות גבוהה שמן מכונות /תרסיס בעל צמיגות נמוכה
"איש את רעהו יעזרו ולאחיו יאמר חזק" מלבי"ם - באור הענין איש את רעהו יעזרו וחוץ מזה יאמר לאחיו חזק ג''כ אתה בעצמך ואל תסמך על העזר אך היה לבן חיל. ישעיה מא ו
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי Boltik » 01 אוגוסט 2020, 22:13

23933 כתב:האם ההסבר תאוריה או שהוכח בתנאי מעבדה ? ומה ההסבר שניתן לכך שאותו יורה אמריקאי שהזכיר ניר, משמן את הקנה בכמות נדיבה לפני ירי והקנה אומר תודה עד לירי הבא?
והאם יש הבדל בסוג השמן ?שמן מנוע בעל צמיגות גבוהה שמן מכונות /תרסיס בעל צמיגות נמוכה

התחלתי את ההסבר ממילה "לדעתי". אני לא מהנדס מכונות ולא ביצעתי ניסויי מעבדה בנושא.
ההסבר לסיפור של אותו יורה אמריקאי שמדבר עם קנה נמצא, לדעתי האישית, בכלל בתחום מדעי הרפואה.
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי 23933 » 02 אוגוסט 2020, 00:45

אז מניין נובעת התאוריה ששימון הקנה גורם לפיצוץ/הרס הקנה אם זה לא הוכח במעבדה
"איש את רעהו יעזרו ולאחיו יאמר חזק" מלבי"ם - באור הענין איש את רעהו יעזרו וחוץ מזה יאמר לאחיו חזק ג''כ אתה בעצמך ואל תסמך על העזר אך היה לבן חיל. ישעיה מא ו
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי ניר ל » 02 אוגוסט 2020, 07:55

Boltik כתב:
23933 כתב:האם ההסבר תאוריה או שהוכח בתנאי מעבדה ? ומה ההסבר שניתן לכך שאותו יורה אמריקאי שהזכיר ניר, משמן את הקנה בכמות נדיבה לפני ירי והקנה אומר תודה עד לירי הבא?

התחלתי את ההסבר ממילה "לדעתי". אני לא מהנדס מכונות ולא ביצעתי ניסויי מעבדה בנושא.
ההסבר לסיפור של אותו יורה אמריקאי שמדבר עם קנה נמצא, לדעתי האישית, בכלל בתחום מדעי הרפואה.

יש מצב ... הלוואי עלי הסימפטומים של המחלה שלו ...
בכל פעם לפני תרגיל שכלל ירי במק״כ , הייתי שופך לתוכו חצי גלון של 9105 כדי שלא יתקע , משרשר שלושה ארגזי פעולה וזה עבד יופי , בזמן שהאחרים היו נתקעים כל כדור שני.
עדיין אני לא לוקח סיכון ולא משמן את הקנה של האקדח האישי, מה גם שאין לכך שום סיבה כיום - הקנים לא מחלידים ברוב האקדחים החדשים ואין שום סיבה למגנט לתוכם אבק.
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי Boltik » 02 אוגוסט 2020, 09:38

23933 כתב:אז מניין נובעת התאוריה ששימון הקנה גורם לפיצוץ/הרס הקנה אם זה לא הוכח במעבדה

1. התאוריה שלי אומרת שאין להשוואת בין מנוע לבין קליע שעובר בקנה.
2. אתה יכול להריץ חיפוש ולמצא סיפורים של אנשים שהנשק שלהם נפגע בגלל ירי עם שמן בקנה.
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי itamar » 02 אוגוסט 2020, 19:06

בכל פעם לפני תרגיל שכלל ירי במק״כ , הייתי שופך לתוכו חצי גלון של 9105 כדי שלא יתקע , משרשר שלושה ארגזי פעולה וזה עבד יופי , בזמן שהאחרים היו נתקעים כל כדור שני.

יש הבדל בין קנה של מק"כ לקנה דקיק של אקדח.
בחלק העבה ביותר קנה של 0.5 מגיע לעובי של 4סמ פלדה ובדק ביותר סביב 2סמ.

א.
אקסיומה:

כל אשכול בעל יותר מ-3 דפים יהפוך בסוף ל:
1. ויכוח על הקלר וגלוק או
2. מחירי תחמושת או
3. מדיניות משרד הפנים בנושא רישוי
תרמתי למען הסליק
תרמתי למען הסליק

על ידי GUSS » 03 אוגוסט 2020, 11:43

האדמ''ור לא הגיע לסוגיה של ניפוח קנה...
פחות -לרוב זה יותר,,