חטיפת נשק מחייל היום.

פורום האתר בעינייני נשק ותחמושת.

המנהלים: yoramhai, donduck, שרקן

Re: חטיפת נשק מחייל היום.

על ידי Warlord » 30 מאי 2018, 15:49

ניר ל כתב:איתמר, במקרים שציינת חיילים עלו על טרמפים, לא נחטפו מהרחוב.
חייל שממתין להסעה בצד כביש ומגלה עירנות, יכול להגיב אם הנשק זמין לשימוש, רכב שנעצר לידך הוא חשוד.

אבי סספורטס היה לוחם ביחידה ששירתי בה שנתיים אח״כ, באותה שנה נחטף גם סעדון אאל״ט, ווקסמן נחטף אחרי השחרור שלי, בשנים האלו היתה התרעה חמה לחטיפות ומודעות גבוהה, עדיין מותר היה לעלות על טרמפים כי לעיתים לא הייתה ברירה, היו גם פיגועי ירי בטרמפיאדות.
כשהייתי נע לבד בדרכים הנשק היה בהכנס ובתוך טרמפ - דרוך ונצור, תמיד עם היד על ידית האחיזה ומודעות לסביבה, עולה על טרמפ רק אם אין ברירה, במושב האחורי, לא מוסר יעד אלא שואל, נזהר מחובשי כיפות חשודים ומוותר אם משהו לא נראה לי. מחסנית בהכנס הייתה אז חובה גם בשמירות בתוך הארץ, לצורך תנועה מנהלתית קיצרנו מחסניות כדי שלא ייראו בנשק, קראנו לזה ״מחסניות טרמפים״ כי היו אזרחים שנלחצו מזה, בטח אם הם מעלים אותך לרכב שלהם.
לא הייתי לוחם מהולל, הייתי נרדם במארבים עוד לפני שנשכבתי על הקרקע, סה״כ ילד במשקל 60 ק״ג, כן שלטתי בנשק, אין מצב שמישהו היה יוצא עלי עם אקדח ונשאר בחיים.

הימים, ימי שלהי האינתפאדה הראשונה.
אני זוכר את עצמי מדי פעם עומד לבד בטרמפיאדות ובצמתים נידחים בכל רחבי ארצנו היפה במתכונתה השלמה, גם בשעות מוזרות של היממה.
לא היה לי ספק שאני משמש כמטרה משובחת לאויבינו בהיותי בעל סימני זיהוי ברורים, החל מצבע הנעליים והכומתה וכלה בכנפיים שונות על מדי האלף ותג יחידה.
הדריכות נבעה הן מזה שתדרכו אותנו ביחידה לגבי הסכנות והן מזה שהיה ברור לי אנטואיטיבית שאני משמש כמטרה.
סספורטס ז"ל נחטף בהיותי עדיין תיכוניסט. הי"ד. והמקרה שלו אכן שימש כדוגמה העיקרית של מה עלול לקרות גם לחייל קרבי וחסון!
יחד עם זה סמכתי מאוד על עצמי, על הנתונים הטבעיים שלי (אני בניגוד לניר לא שקלתי בסדיר 60 קג) ועל ההכשרה שקיבלתי במתקן אדם גם להתמודדות פיזית מטווחים קצרים ולא רק על שימוש באקדח ורוס"ר.
למי שלא יודע- טווחים קצרים (בטווח המגע הפיזי בתוקף) מחייבים הכשרה מקבילה בקרב מגע על מנת לנצל את היתרונות של האקדח ועל מנת לשרוד ויש לכך מתודולוגיות שלמות. רוס"ר ככלל כמעט לא יעיל במאבק בתוך רכב.
אנחנו בפורום (גם אני) מאוד אוהבים לדבר על אקדחים אבל צריך לזכור שמיומנות בשימוש בנשק בכלל ובאקדח בפרט היא רק נדבך אחד של לוחמה, או כישורי הישרדות, בוודאי בתרחיש המדובר.
בתרחיש של דריסה או פריקה והכנסה בכוח, היה ברור לי שאני לא לוקח סיכונים מיותרים ואם אני מזהה רכב מאיץ לעברי בצורה ברורה או שיושביו מנסים לפרוק בפתאומיות לעברי התגובה תהיה בהתאם.
למזלי זה לא קרה. האקשן היחידי שראיתי בטרמפים קרה לפעמים כשבחורות עצרו לי אבל זה ממש לא הפורום להרחיב בנושא :cool:
ניר דיבר על קיצור המחסניות.
אני במפורש זוכר את עצמי בשטחים בהכנס (לא אדבר בכלל על מצב האקדח) ולא זכור לי שאחד מהנהגים העיר על כך.
WARLORD
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי shrek » 30 מאי 2018, 17:54

באידיאנה ג׳ונס היה אחד אלוף בחרבות, אינדיאנה פשוט ירה בו...

לפעמים אין סיכוי סביר להשיב לאיום כזה או אחר.
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי spy » 30 מאי 2018, 17:58

shrek כתב:מספיק כמה שניות של חוסר ריכוז ופיתאום אתה רואה אקדח מול הפנים\גם אם היית דרוך ועוצר רכב מטר ממך פותח חלון ועוד פעם אקדח מול הפנים.
בו נגיד שאתה מהיר, עד שחרור כדור ראשון לוקח לך 1-1.25 שניות...זה עדין לא מספיק מהיר.
אני לא יודע מה בדיוק קרה שם, אבל אני לא מאשים את אותו החייל מבלי לדעת איך התנהלה החטיפה.
(אם הוא טמן ראשו בטלפון או משהו כזה, אז רצוי שיחטוף בראש, לדעתי)

הלוואי עלי לשחרר כדור ראשון ב-1-1.25 שניות מאקדח שאני נושא עם כדור בקנה בנרתיק מאוד מהיר, גם אם אני מוכן להתקלה.
חייל ערני עם רוס"ר? במקרה הטוב - 4 שניות. וזה אם הוא עם מחסנית בהכנס (בניגוד לפקודות עדכניות) ואם יהיה לו מזל והמק-חרא שדחפו לו לנשק לא יחליט להיתקע בדיוק בדריכה זו.
מדריך ירי
IDPA Safety Officer
רוצה אימון איכותי ולא יקר? https://idpa.org.il/faq/
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי Warlord » 30 מאי 2018, 18:07

shrek כתב:באידיאנה ג׳ונס היה אחד אלוף בחרבות, אינדיאנה פשוט ירה בו...

לפעמים אין סיכוי סביר להשיב לאיום כזה או אחר.

מסכים. אם עמדת בטרמפיאדה בלילה בשטחים במקום לא מואר ורכב חולף ייסע ישר (לא יסטה לכוון שלך) וישחרר לעברך צרור מדויק וקטלני, נגד זה באמת אין הרבה מה לעשות. מזל רע טהור. המספר שלך עלה.
אבל מה אתה טוען? שבגלל ה % הנמוך יחסית של דברים שלא בשליטתנו להזניח את כל היתר?
זה לא דבר שמקובל עלי.
הפילוסופיה שלי:
1. מה שבשליטתנו חובה עלינו לעשות הכי טוב שאפשר.
2. להשתדל לא לאבד שינה על מה שלא בשליטתנו.
3. והעיקר - אי אפשר (ואסור) לחיות בפחד. נכון שבקרב חרבות אם היריב שלך מוציא פתאום אקדח אולי תמות (מכיר את הסצנה הזו מאינדיאנה ג׳ונס) אבל אני לפחות מאמין שהמזל לא אוהב את הפחדנים אלא את האמיצים.
אצלי המשחק נגמר רק אם נוטרלתי ולא שניה קודם. הנסיון מלמד שאפשר לעשות recovery גם ממצבים שנראים קשים עד בלתי אפשריים ובכל מקרה שווה לנסות.
WARLORD
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי dmsh » 03 יוני 2018, 19:26

https://www.20il.co.il/נעצרו-חוטפי-הנשק-שתקפו-את-החייל-בצומת-ק/

נעצרו חוטפי הנשק שתקפו את החייל בצומת קמה

כוחות הביטחון עצרו חמישה בדואים, תושבי הנגב, בחשד למעורבות באירוע חטיפת נשקו של חייל, כך הותר היום (א') לפרסום. עפ"י החשד, החמישה תקפו ביום ראשון שעבר חייל צה"ל בצומת בית קמה וחטפו את נשקו האישי באיומי אקדח ובאלימות שהפעילו נגדו.

התקדמות מהירה בחקירה הובילה לקשירת שלושה מהחשודים, שני בגירים בני 22 ו– 18 וקטין בן 17, למעורבות במקרה, להסגרת האקדח ולתפיסת הנשק שנחטף מהחייל. עפ"י החשד, את ההחלטה לחטוף נשק מחייל קיבל החשוד המרכזי בן ה-22 כאשר המניע הוא פלילי. השלושה חברו יחד לביצוע החטיפה.

החשוד המרכזי לקח ללא רשות את רכבו של אחיו והצטייד עבורו בלוחות רישוי אחרות. בהמשך חזר לאזור הפזורה ואף את אחיו הקטין ובן משפחה נוסף. לאחר שאיתרו חייל צה"ל בצומת קמה החלו לתקוף אותו באיומי אקדח תוך שהם חובלים בו. החייל נאבק בחוטפים ונפצע בפניו, אך לבסוף הצליחה הכנופיה להימלט לכיוון יו"ש כשבאמתחתם נשק מסוג M16.

במהלך נהיגתם הפרועה איבדו תוקפי החייל שליטה על הרכב והתהפכו. הם נטשו את הרכב ופתחו בבריחה רגלית. מידע מודיעיני הוביל אל חמשת החשודים אשר נעצרו בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי, המשטרה וכוחות מג"ב.

מעצרם החשודים הוארך פעם נוספת עד ליום 6.6.18 כאשר בכוונת המשטרה להגיש נגדם כתב אישום בגין המיוחס להם.
G-19
סמל אישי של המשתמש
סליקאי ארד
סליקאי ארד

על ידי yoramhai » 05 יוני 2018, 13:37

הכלל הנכון לכולם הוא להחמיר בענישה.
אם בית המשפט ישלח אותם הביתה עם עונש קל ומצחיק, זה רק יעודד אותם טעוד הרבה
עבריינים ישראליים אחרים להמשיך לחטוף לולגנוב כלי נשק.
מנהל הסליק
מנהל הסליק

הקודם

מי מחובר
משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד