אשמח לעצות בנושא שידרוג או החלפה של אקדח

פורום האתר בעינייני נשק ותחמושת.

המנהלים: yoramhai, שרקן, donduck

אשמח לעצות בנושא שידרוג או החלפה של אקדח

על ידי avielda » 05 נובמבר 2020, 18:38

שלום ברשותי אקדח מסוג M&P 9C
אחרי שנה ורק שלושה אימונים עם אקדח אני לא מצליח להתגבר על זה שהפגיעות שלי נמוכות.
אני יודע שמקור הבעיה הוא בלחיצה על ההדק אבל עדין לא מצליח לתקן את זה וזה מבעס אותי.
יש לי עוד בעיה שהיא אולי לא קשורה .שאני לא מרגיש טוב עם האחיזה באקדח, היידים שלי קצת מזיעות גם בכללי בלי קשר לירי .פסיכולוגית מרגיש לי שהוא עוד שניה עף לי מהיד לכן אני אוחז בו חזק וגם לא מרוכז.
ההתלבטות היא כך.
1. האם להחליף אקדח למרות שאני מרוצה מהגודל מבחינת הסלקה ומנגד קיבולת כדורים (כמובן אשמח להמלצות)?
2. האם שיפור של ההדק או החלפה שלו יכולים לעזור מה מומלץ והעלות של הדבר הזה?
3. האם גריפ מדבקה איכותי לדוגמה (TALON Grips- Granulate) עוזר לשיפור הרגשת האחיזה?(הדבקתי מדבקה מחוספסת גומי מאליאקספרס לא הרגשתי יותר טוב באחיזה).

תודה
אביאל
סליקאי ארד
סליקאי ארד

Re: אשמח לעצות בנושא שידרוג או החלפה של אקדח

על ידי סיורניק » 05 נובמבר 2020, 19:02

העדיפות היא תמיד להתאמן עוד ועוד ולהעלים הרגלים רעים כמו פלינצ'.

איך נראית תמונת הכוונות שלך? להב באמצע המטרה (כוונת קרבית)? מתחת למטרה (שעה שש / נימה מינימלית / סוכריה על מקל)?

אם כלום לא עוזר והבעיה *היחידה* היא פגיעות נמוכות, אפשר לשקול החלפת כוונת קדמית לנמוכה יותר, כך שאותה תמונת כוונות תיתן פגיעות גבוהות יותר.
נערך לאחרונה על ידי סיורניק בתאריך 05 נובמבר 2020, 19:03, נערך פעם אחת בסך הכל.
באתי ללמוד
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי jiminy_cricket » 05 נובמבר 2020, 19:03

avielda כתב:אחרי שנה ורק שלושה אימונים עם אקדח אני לא מצליח להתגבר על זה שהפגיעות שלי נמוכות.

העניין הוא לא האקדח, הגריפ או ההדק.

שום עזר לא יחליף רכישת מיומנות, ורכישת מיומנות היא פונקציה של אימון.
כדי להגיע לרמה בסיסית של רוגע בזמן ירי במטווח ופגיעות סבירות במטרה לא צריך המון, אבל בוודאי ששלושה אימונים בלבד לא יספיקו.
M&P Shield M2.0
סמל אישי של המשתמש
סליקאי ארד
סליקאי ארד

על ידי 23933 » 05 נובמבר 2020, 23:15

1.האם לדעתך צורת האחיזה, סחיטת ההדק והעמידה שלך נכונות ?
2.האם היית באימון אחד על אחד עם מדריך פרטי/אימון בסיס של IDPA/חמוש מאומן?
3.האם הינך מאשים את הרצפה שהינה עקומה להחריד ולא את הרקדן?
4.האם הינך שולט באנגלית כשפת האם?
נוכל להתקדם כאשר תשיב על שאלות אלו
"איש את רעהו יעזרו ולאחיו יאמר חזק" מלבי"ם - באור הענין איש את רעהו יעזרו וחוץ מזה יאמר לאחיו חזק ג''כ אתה בעצמך ואל תסמך על העזר אך היה לבן חיל. ישעיה מא ו
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי itamar » 06 נובמבר 2020, 13:56

תעשה כמו שהיו עושים לנו בזמנו בצבא.
תשכור במטווח אקדח 0.22, שהרתע שלו מינימלי ובכך תנטרל הפחד והפלינצ'ים.
תעבוד על יכולות קליעה, תפתח הרגלים נכונים ותחזור ל9 ממ.

א.
אקסיומה:

כל אשכול בעל יותר מ-3 דפים יהפוך בסוף ל:
1. ויכוח על הקלר וגלוק או
2. מחירי תחמושת או
3. מדיניות משרד הפנים בנושא רישוי
תרמתי למען הסליק
תרמתי למען הסליק

על ידי ניר ל » 06 נובמבר 2020, 18:05

האקדח שלך אחלה, תשקיע את המשאבים שלך בלהתאמן עם הדרכה טובה.זה סביר שאחרי שלושה אימונים במשך שנה אתה עוד לא שולט באקדח.
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי spy » 06 נובמבר 2020, 20:29

שלום אביאל,
שמי יבגני ואני מדריך ירי מ-IDPA Israel.
היכן עשית את האימונים שלך? מי הדריך אותך? האם בחן את המצב והמליץ על משהו?
לפני שאתה משקיע סכום משמעותי בהחלפת אקדח מצוין, מציע לך להירשם לאימון בסיסי של IDPA Israel (פרטים בחתימה שלי) וננסה לבחון מה הסיבה לפגיעות נמוכות. אני מהמר על אחיזה כוחנית מידי, "האחיזה המוסדית", שגורמת לללחימה כוחנית מידי על ההדק במקום סחיטה חלקה.
אין לאף אחד מאיתנו שום שיקול כלכלי בשום החלטה שלך היום וכל הפעילות של IDPA מתבצעת בהתנדבות מלאה של כל הצוות.
מדריך ירי
IDPA Safety Officer
רוצה אימון איכותי ולא יקר? https://idpa.org.il/2018/07/04/idpaisra ... #more-3051
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי טריגר » 07 נובמבר 2020, 08:27

בהמשך לדברים הנכונים שכתבו קודמי:

1. מי שמכר לך את האקדח עשה עבודה לא משהו. מן הראוי שהיה בודק שאתה מצליח לירות טוב ומתאים לך את הכלי הנכון.

2. ה 9c הוא אקדח קטן וקצר קנה ומשקל מכאן שבועט מעט חזק יותר. אלו הפשרות של הפיזיקה.

3. לפני שבכלל תחשוב על החלפה תזכור שגם באקדח אחר רוב התופעות יהיו לך.
ולכן כנקודת פתיחה תעשה אימון עם מדריך רציני ( לא כל מי שעובד במטווח ומחזיק רשיון הוא באמת מדריך!)

4. ה 9c עם קת קצרה והאחיזה בו מראש לא אופטימאלית. מציע להתחיל עם מחסנית ארוכהומאריך לידית.

5. אם כל אלו לא יעזרו- כנראה שהחלפת אקדח לא תשנה את המצב דרמטית....

6. אימון אימון אימון... אמרנו

7. כשתגיע לנקודה שתבין שאתה מאומן תוכל לנסות לירות גם ב 9c עם הדק משופר.
חרף דעות של חלק מבאי הפורום המכובד- מנסיוני ולדעתי זה יום ולילה.

8. כנל כוונות נוחות ואיכותיות שיאפשרו לך תמונה טובה ויעילה.

יש לי mp9c
אחרי כמה אקדחים שעברו לי בידיים.
הוא "פשרה מעולה".
אצלי עבר מקצה שיפורים שיתאים לרצונות/צרכים שלי. יכול לומר שאני מאוד מרוצה ממנו. יורה בו היטב.
ולפני כן היה לי 1911 כך שנראה לי שאני די מפונק...
סמל אישי של המשתמש
תרמתי למען הסליק
תרמתי למען הסליק

על ידי ניר ל » 07 נובמבר 2020, 10:48

להחליף הדק זה לא פתרון קסם לפלינץ' , למרות שזה לעיתים נראה ככה בהתחלה. אני לא נגד זה, גם אצלי באקדחים ההדקים שודרגו אבל לא לצורך תיקון שגיאות ירי. לגבי ה 9C בפרט - הוא לא מאתגר כמו השילד, יש בו מספיק "בשר" לאחיזה וההדק בסדר גמור לאקדח לחימה.

השתתפתי אתמול בשעה טובה באימון בסיס של IDPA. לנוכח המצב אין אצלנו אימונים ותחרויות ירי מעשי עדיין כך שלא ביקרתי במטווח מזה 8-9 חודשים כמדומני. רוצה להודות ולציין לטובה את שי ואלכס שהעבירו את האימון בדני היי ולהציע לכל מי שצריך לחדש/לרענן רשיון - להשתמש בהזדמנות הזו כדי להכיר את הקבוצה, אח"כ אפשר להמשיך לאימונים מתקדמים.
אימוני חידוש/רענון , דורשים מאתנו לפנות כ 3 שעות לפחות בכל מטווח רגיל- פרוצדורה לפני, פרוצדורה אחרי + כשעתיים אימון שרובו תיאורתי ובתוכו ירי של 50 כדור. בית עסק צריך לעמוד בזמנים מבחינה כלכלית ולתקתק את האימון - לוודא שעומדים בתוצאות הנדרשות שהן לא קשות להשגה בלשון המעטה.
האימון ב IDPA נמשך מעט יותר זמן, אבל יש בו כפול תוכן וכפול ירי חי, החניכה היא ממש אישית ואף אחד לא ממהר לסיים או לסמן ווי,נשאר אפילו זמן לירי חפשי למי שרצה לשרוף יתרות תחמושת.
אמנם הגעתי חלוד אבל עדיין לא מתקשה לקבץ במרכז המטרה ממרחק 6 מ', לא מתעכבים עלי בחידושי רשיון ואני מגיע רק כדי לצאת לידי חובה, לעומת זאת כאן קיבלתי תשומת לב אישית לאורך כל האימון.
המפגשים הם במטווחים פתוחים, גם בחשבון הכלכלי - היות וההדרכה היא בהתנדבות ומחיר התחמושת נמוך , זה לא יוצא יקר מרענון במטווח מסחרי שבו יורים 50 כד' בלבד.

לעניין ההדק - ירה לידי חייל משוחרר שנתיים מיחידה המתמחית בלוחמה באקדח שרכש גלוק 43 פרטי, פגע מקובץ מאד אבל נמוך מהמרכז, (אין בעיה עם הכוונות) עם ה 1911 משודרג של המדריך הוא פגע בול במרכז בקלות. מאד אפייני, מאחר והדק שאתה לא רגיש מספיק בכדי לצפות את נק' השבירה שלו, מוציא לך כדור לפני שהספקת לצפות את הירי ולהפיל קנה. אז ניתן לרמות את המוח ולהחליף הדק, זה עובד זמנית עד שמתרגלים להדק החדש.
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי avielda » 07 נובמבר 2020, 20:45

תודה רבה על העצות.
תיארתי לעצמי שרוב התגובות יהיו בכיוון של לך תתאמן וזה בסדר ונכון.והלוואי והיה לי זמן להשקיע כמו שצריך.
אני מבין את הצורך רק לא תמיד אפשרי בתדירות מספקת (ואין לי כוונה לוותר על אקדח).רציתי אולי לשמוע גם אופציות נוספת בנוסף לאימון .
תודה
סליקאי ארד
סליקאי ארד

על ידי ניר ל » 07 נובמבר 2020, 21:05

אין לך זמן להתאמן או שזה לא בסדר העדיפויות שלך כרגע - לא קרה כלום. אתה לא נמצא בכוננות לחילוץ בני ערובה ולא חייב להיות יורה מקצועי. האקדח הזה נמצא בידיים שלך כמוצא אחרון לצורך הגנה עצמית במקרה של סכנת חיים.
חשוב מאד שתהיה זהיר בטיפול באקדח, שתישא אותו ותאחסן אותו באופן בטיחותי ושתדע שבמקרה של אירוע אתה לא ג׳ון וויק אלא יורה רק במצב שלא מסכן חפים מפשע.
לדעתי עדיף נושא נשק שמכיר את מגבלותיו ונזהר, מאשר כזה שמסכן את סביבתו כי פגע מצויין במטווח ובטוח שהוא כשיר כמו לוחם ימ"מ .
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי ינשוף » 14 נובמבר 2020, 12:45

avielda כתב:תודה רבה על העצות.
תיארתי לעצמי שרוב התגובות יהיו בכיוון של לך תתאמן וזה בסדר ונכון.והלוואי והיה לי זמן להשקיע כמו שצריך.
אני מבין את הצורך רק לא תמיד אפשרי בתדירות מספקת (ואין לי כוונה לוותר על אקדח).רציתי אולי לשמוע גם אופציות נוספת בנוסף לאימון .
תודה

לעניות דעתי מה שחשוב עכשיו זה לא סתם להתאמן אלא כמו שכתבו כאן- אימון איכותי עם מדריך מנוסה.

מדריך מנוסה שיעבוד איתך צמוד יוכל לראות בדיוק מה נקודות התורפה.
אולי משהו בסיסי בטכניקה שלך לא נכון (די סביר שזו הבעיה)
ואולי באמת האקדח לא מתאים לך (לפעמים החלפה עוזרת מאד)

אבל זה אפשר לדעת רק באימון מעשי ולא בתאוריה.
סליקאי ארד
סליקאי ארד

מי מחובר
משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 32 אורחים