למה זה לא יורה...

פורום האתר בעינייני נשק ותחמושת.

המנהלים: yoramhai, שרקן, donduck

למה זה לא יורה...

על ידי קובי הלוי » 22 דצמבר 2020, 10:54

שלום חברים
הייתי בהדרכה ואימון ראשוני, וקרה דבר שבעיני הוא מוזר. אודה מאד למי שיוכל לענות.
יריתי בגלוק 19, דור 3 או 4, הצלחתי לקלוע היטב... אבל מדי פעם האקדח נעצר בגלל שהמחלק זז טיפה אחורה, והייתי צריך מדי פעם לדחוף אותו קדימה למקום.
המדריך טען שזה בגלל שאני לא מחזיק מספיק חזק, ואז האקדח זז טיפה אחורה בירי, ולכן הקפיץ לא מצליח לעשות את העבודה שלו.
(מדובר על תזוזה זעירה כנראה, לא שהרגשתי משהו דרמטי. גם הרתע בקושי מורגש, ולא הפריע לי להעלות כוונות תיק תק),
זה נשמע לי מוזר לגמרי, באמת אקדח כל כך מפורסם יתקע בגלל שטות כזו? כל יורה תמיד מחזיק חזק כמו סלע, בכל התנוחות?
דבר שני שרציתי לשאול אתכם, אני שמאלי. במטווח טענו שאני חייב אקדח עם תפס מחסנית שמאלי ועצר מחלק שמאלי, ואמרו עוד שכמעט אין דברים כאלו וזה מצמצם מאד את המבחר.
השאלה היא כפולה: האם זה נכון שחייבים גם עצר וגם תפס שמאליים (ניסיתי לשחרר מחסנית עם האצבע ולא עם האגודל, וזה הלך לא רע).
ושנית, האם באמת אין מבחר אקדחים מותאמים לשמאליים (חבר דחף אותי לקנות cz, אבל אמרו שאין להם לשמאלי).
תודה מראש לעוזרים.
סליקאי ארד
סליקאי ארד

Re: למה זה לא יורה...

על ידי Everest » 22 דצמבר 2020, 16:05

יכולות להיות מגוון סיבות לכך שהיו לך מעצורים בירי והאקדח לא ביצע סייקל מלא. החזקה לא נכונה ורפויה מאוד של האקדח היא רק אחת מהן, אבל קשה לאבחן אונליין בלי לראות את האקדח אם זו באמת הייתה הסיבה.
לגבי שאר השטויות שהאכילו אותך במטווח - אתה לא באמת צריך אקדח עם תפס מחסנית ועצר מחלק לשמאליים. פשוט זה יהיה לך מאוד נוח וידידותי למשתמש.
ול-cz דווקא יש אחלה אקדחים לשמאליים. אפשר מאוד בקלות להחליף את הצד של תפס המחסנית, וגם עצר המחלק שלהם מתאים לשמאליים בחלק מהדגמים.
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי ליאור45 » 22 דצמבר 2020, 16:20

היי קובי. אשתדל לעזור.

1. לפני הרבה שנים, בגלוק 19C חדש לגמרי, היה לי מעצור "ארובה", כלומר התרמיל לא נפלט. יריתי ביד אחת (חזקה) וכנראה לא נתתי למחלק לנוע לאחור עד הסוף ולסיים את ההפלטה שת התרמיל הירוי. זה יכול לקרות. לפני שנה היה לי מעצור אי נעילה (של כדור תורן טרי), באקדח אחר, זיג P365XL, שהיה חדש אף הוא, כדור שני. התקלה לא חזרה אחרי זה, רק ירדה קצת השחמה בגג הקנה במקום המתחכך בצינה. זה יכול לקרות, אבל כפי שאמר Everest, קשה לאבחן הכל ברשת.

2. אני יורה שמאלי ספורטיבי. עברתי הרבה אקדחים. מעצר המחלק אני מרשה לעצמי להתעלם בזמן ירי (האגודל של היד התומכת לא נמצא שם ובכלל האגודלים שלי לא מפעילים לחץ על האקדח בירי). לגבי תפס מחסנית מתהפך, זה עניין של גיאומרטיה של כף היד. במספר כלים הפכתי את תפס המחסנית על מנת לא להפיל מחסנית בירי כתוצאה מלחיצה על התפס: סי.זד. שאדו 2, סמית M&P דור שני קצר, זיג P365 וגם P365XL. היו לי הרבה אקדחי גלוק ואקדחי בול ובהם לא מצאתי צורך להפוך את תפס המחסנית. אני מודה שלא ניסיתי את מרבית האקדחים בשוק. אם יש לך שאלה לגבי כלי ספציפי, אני מוכן לסייע.

בהצלחה, ליאור

Be nice and polite to everyone and carry a loaded gun
סמל אישי של המשתמש
תרמתי למען הסליק
תרמתי למען הסליק

על ידי 23933 » 22 דצמבר 2020, 21:15

יתכן והשן החולצת לא יושבת טוב על כרכוב התרמיל כתוצאה מ-א. יובש מוחלט של האקדח ב. הצטברות של הרבה פיח בשן החולצת ואי ניקיונה באופן יסודי ,מה שמקשה עליה להיות גמישה.
יריתי בארבע השנים האחרונות כ-17K בדור 3, וכ-4K בדור 4 משומנים כדבעי ואחת ל-500 כדור ניקיון יסודי, ולא נתקלתי בתופעה שהבאת.
גלוק 19 דור 5 יש עצר מחלק לשמאליים וניתן בקלות להפוך את תפס המחסנית (יש ביד 2 במחיר טוב)
"איש את רעהו יעזרו ולאחיו יאמר חזק" מלבי"ם - באור הענין איש את רעהו יעזרו וחוץ מזה יאמר לאחיו חזק ג''כ אתה בעצמך ואל תסמך על העזר אך היה לבן חיל. ישעיה מא ו
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי itamar » 23 דצמבר 2020, 07:38

אם זה קורה לך בשני כלים שונים, כנראה שהבעייה עם האופן שבו אתה אוחז את האקדח.
יש שתי אפשרויות:
1. אכן אחיזה רפויה מדי. גלוקים רגישים לאחיזה עם מפרק כף יד רפוי. לא אכנס להסברים הפיזיקליים, אבל זה נכון.
2. האגודלים שלך נוגעים מדי פעם בצינה ומאיטים את התנועה שלה אחורה.

יכול להיות גם שהתחמושת שנתנו לך קצת דרעק, ובשילוב עם אפשרות 1 ו-2 אתה מקבל מעצורים. הכוונה טעונה מתחת לתקן, או בעיה בעובי הכרכוב.

לגבי עצר מחלק דו כיווני, כמו שאמרו - שטויות במיץ.

א.
אקסיומה:

כל אשכול בעל יותר מ-3 דפים יהפוך בסוף ל:
1. ויכוח על הקלר וגלוק או
2. מחירי תחמושת או
3. מדיניות משרד הפנים בנושא רישוי
תרמתי למען הסליק
תרמתי למען הסליק

על ידי 23933 » 23 דצמבר 2020, 08:33

מחמת אחיזה חלשה, שטויות
באימון טכני מתקדם 4/12/20 תרגלנו ירי ביד אחת ורק שני אצבעות אוחזות באקדח בזמן הירי (יש תמונות בפייסבוק של IDPA ישראל ) האגודל והאצבע המורה. כל שאר האצבעות קרי אמה קמיצה זרת ,לא נוגעות באקדח בזמן הירי ז"א לא ניתן להגדיר את התפיסה הזו כאחיזה כלל . וכ-15 יורים עם גלוק לסוגי, 10 כדורים כ"א במטרה, . ועם כל זה לא היה שום מעצור כדוגמת המעצור הנ"ל
ומה בנוגע לכל הנשים בארץ ובחו"ל שיורות בגלוק (גם 17) בטוחני שהאחיזה שלך הייתה יותר חזקה משל רובם.
לכן לענ"ד כמו שכבר כתבתי זה יובש מוחלט/הצטברות פיח מרובה בבית השן החולצת מה שמקשה על השן החולצת להיות גמישה ולהינעל על כרכוב התרמיל,/ קפיץ מחזיר עייף. או שלושתם יחד.
"איש את רעהו יעזרו ולאחיו יאמר חזק" מלבי"ם - באור הענין איש את רעהו יעזרו וחוץ מזה יאמר לאחיו חזק ג''כ אתה בעצמך ואל תסמך על העזר אך היה לבן חיל. ישעיה מא ו
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי Boltik » 23 דצמבר 2020, 10:42

23933 כתב:מחמת אחיזה חלשה, שטויות

ממש לא שטויות
https://www.youtube.com/watch?v=Ka556--WF2o
https://www.youtube.com/watch?v=H_Uqtz2asE4
Heavy is good...heavy is reliable.
If it doesnt work,you can always hit with it.
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי קובי הלוי » 23 דצמבר 2020, 14:25

קודם כל תודה רבה לכולכם.
אני רואה שאין תמימות דעים לגבי הסיכוי שמעצור נובע מאחיזה חלשה. נניח שכן, יש לי שאלה אחרת: בהתחלה חשבתי לקנות גלוק כי ניסיתי להחזיק כמה אקדחים ולכאורה הוא הכי התאים ליד שלי. אבל אם באקדח אחר תופעה כזו לא תקרה, אולי זה שיקול? אמרו לי שהקפיץ בגלוק פשוט חלש יותר, ושבכלל גלוק עם כל השם לא נמצאים במקום גבוה בדירוג האמינות.
מצד שני אם זה נכון שהבעיה באחיזה, אולי אני סתם מתעסק בבעיות טיפשיות של טירונים, ובכל מקרה אחרי שתי אימונים וחצי אראה שלמדתי לאחוז כמו שצריך והבעיה תיעלם.
ואגב, בהדרכה ראשונית לא אמורים להסביר קצת על האקדח, על פירוק והרכבה, על רתע וכאלה? כי ההדרכה שעברתי לקחה שעה וחצי במקום ארבע וחצי. שמעתי תיאוריה, אמרתי שאני רוצה לירות בנשק של המטווח, דחפו לי גלוק ליד, דיברו חמש דקות אך ורק על טעינה ופריקה בטוחות ואמרו: תירה. יופי. תגביר קצב. שלום שלום. זה נורמלי או שנפלתי על מדריך עצלן או ממהר?
סליקאי ארד
סליקאי ארד

על ידי 23933 » 23 דצמבר 2020, 16:14

יתכן ותוכל לבצע אימון בסיס ב-IDPA ע"י שכירות אקדח מהמטווח , ותקבל אימון איכותי של 4 שעות נטו.
דרך אגב הייתי בנשק הצפון שבוע שעבר , והייתי נוכח בזמן ששוטר הגיע לרכוש נשק פרטי (סיום שירות )והוא לא היה מוכן לשמוע על שום סוג של נשק למעט גלוק 19 דור 4, מן הסתם הוא וחבריו יורים כמה כדורים בשבוע %3
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי סיורניק » 23 דצמבר 2020, 18:26

למדריכים בחנות נשק יש כמה כובעים - כובע של מדריך ירי, כובע של איש מכירות, כובע של אחראי בטיחות וכו'.

תחשוב על המטווח כמו חדר כושר - ה"הדרכה" הבסיסית היא הדרכת בטיחות וקצת התנסות מעשית כדי שתוכל להשתמש בכל סוג נשק בבטחה, ולעמוד בקריטריונים המינימליים להחזקת נשק, אבל כדי ללמוד לעומק, ליצור תכנית אימונים רצינית ולצבור ניסיון צריך לשכור מדריך אישי או בקבוצה. לא נהיים מקצוענים בארבע שעות.

ממליץ לקרוא את ספר האקדח הרשמי של הנשק שלך, לצפות בסרטוני ביקורת על הנשק הספציפי ולהירשם להדרכה מקצועית באחת הקבוצות שמפורסמות כאן.
באתי ללמוד
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי 23933 » 23 דצמבר 2020, 21:03

סיורניק כתב:. לא נהיים מקצוענים בארבע שעות.
.

גם לא בארבעים שעות ואולי גם לא בארבע מאות שעות
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי itamar » 24 דצמבר 2020, 15:37

23933 כתב:הוא לא היה מוכן לשמוע על שום סוג של נשק למעט גלוק 19 דור 4, מן הסתם הוא וחבריו יורים כמה כדורים בשבוע %3

יש מעט מאד יחידות שבהן השוטרים מתאמנים בירי כל שבוע.
רוב המשטרה מתאמנת כמה פעמים בשנה -אתה יכול לספור על אצבעות כף יד אחת.
אני בהחלט יכול להבין את הרצון של השוטר לקנות כלי שהוא כבר מכיר. זה הגיוני.

א.
אקסיומה:

2. מחירי תחמושת או
תרמתי למען הסליק
תרמתי למען הסליק

על ידי itamar » 24 דצמבר 2020, 15:40

קובי הלוי כתב:קודם כל תודה רבה לכולכם.
אני רואה שאין תמימות דעים לגבי הסיכוי שמעצור נובע מאחיזה חלשה. נניח שכן, יש לי שאלה אחרת: בהתחלה חשבתי לקנות גלוק

רק למען הסר ספק, הייתי מציע לך ללכת לטווח בגלוק במטווח אחר.
תלך למאיר רוט, הרמה שם מעבר למה שאתה מכיר בארץ, ובהתאם גם מצב תחזוקת הכלים.

א.
אקסיומה:

2. מחירי תחמושת או
תרמתי למען הסליק
תרמתי למען הסליק

על ידי 23933 » 24 דצמבר 2020, 18:03

1+
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי קובי הלוי » 24 דצמבר 2020, 20:29

תודה!
סליקאי ארד
סליקאי ארד

מי מחובר
משתמשים הגולשים בפורום זה: יהודה 465 ו 34 אורחים