אחסון תחמושת לטווח ארוך

פורום האתר בעינייני נשק ותחמושת.

המנהלים: yoramhai, donduck, שרקן

Re: אחסון תחמושת לטווח ארוך

על ידי itamar » 21 ינואר 2021, 18:48

Boltik כתב:אני מאמין בתחמושת טרייה שעברה ניסוי מאשר כל תחמושת אחרת.
עדיף לקחת 50 כדור מאותה קופסת קרטון (1000-2000 כדורים) שירו בנוכחות שלך ולשים אותם במחסניות כוננות מאשר לקוות על כדורים שקנית ב-10 ש''ח לבודד "על בליינד" ואין לך מושג כמה זמן זה שכב במחסן ובאילו תנאים.
אני מגיע לאימון ביחד עם עוד 20 אנשים, רואה שהתחמושת שקיבלנו לא עושה בעיות, יורה את התחמושת שהייתה לי בכוננות ומרענן לחדשה.

בנתיים תחמושת ההולופויינט שקניתי מעולם לא איכזבה אותי.
אני מרענן אותה כל חידוש, יורה אותה במטווח אין אפילו מעצור אחד.

א.
אקסיומה:

כל אשכול בעל יותר מ-3 דפים יהפוך בסוף ל:
1. ויכוח על הקלר וגלוק או
2. מחירי תחמושת או
3. מדיניות משרד הפנים בנושא רישוי
תרמתי למען הסליק
תרמתי למען הסליק

על ידי 23933 » 21 ינואר 2021, 19:29

כשרכשתי את הגלוק 19 דור 3 הראשון שלי קבלתי מהמוכר גם את שארית הכדורים שהיו ברשותו, מסוג הולופויינט של פדרל P+ שהיו מאוחסנים ביחד עם האקדח כ-9 שנים בכספת רגילה .
כחצי שנה מאוחר יותר יריתי אותם במטווח (על קסדת לוחם) , והכדורים התנהגו כמצופה מהם (נפתחו במלואם לפטרייה) , כמו"כ הרתע היה חזק יותר מכדור רגיל.
היום אני מסתובב במחסנית כוננות עם הולופוינט ווינצ'סטר 147 גרין, כשנה וחצי רוב שעות היממה ללא חשש מאי תקינות של האבש"ר.
"איש את רעהו יעזרו ולאחיו יאמר חזק" מלבי"ם - באור הענין איש את רעהו יעזרו וחוץ מזה יאמר לאחיו חזק ג''כ אתה בעצמך ואל תסמך על העזר אך היה לבן חיל. ישעיה מא ו
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי Boltik » 21 ינואר 2021, 20:19

אתם בודקים את התחמושת הכוננות שלכם פעם בכמה שנים, אני בודק כל שבועיים %3
אני אישית לא רואה צורך בכדורי HP:
- אתה לא תירה במודע על האויב שיש מאחוריו חפים מפשע בכל מקרה, שגם לזה יש כמה סיבות.
- יש מצבים שאני חייב כדורי FMJ ואין לי רצון להחזיק בכמה מחסניות כוננות ולזכור מה נמצא בכל אחת.
Heavy is good...heavy is reliable.
If it doesnt work,you can always hit with it.
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי itamar » 22 ינואר 2021, 08:21

Boltik כתב:אתם בודקים את התחמושת הכוננות שלכם פעם בכמה שנים, אני בודק כל שבועיים %3
אני אישית לא רואה צורך בכדורי HP:
- אתה לא תירה במודע על האויב שיש מאחוריו חפים מפשע בכל מקרה, שגם לזה יש כמה סיבות.
- יש מצבים שאני חייב כדורי FMJ ואין לי רצון להחזיק בכמה מחסניות כוננות ולזכור מה נמצא בכל אחת.

השיקול אם מישהו נמצא מאחור זה לא השיקול שלי בבחירה של הולופויינט.
גם כדור רגיל וגם הולופוינט שלא נפתח יכולים לחדור ולגרום נזק משני.

אני נושא הולופוינט מכמה סיבות:
1. 9ממ הוא כדור גבולי ואני מנסה להוציא ממנו את המייטב האפשרי.
2. תחמושת 9ממ רגילה ואמינה זמינה רק לכוחות הביטחון. בשוק האזרחי יש זבל בקילו. אני נושא תחמושת וינצ'סטר בתקן צבאי - תאריך מוטבע על הכרכוב ככה יש לי שליטה מה אני קונה.
3. אני הולך עם תחמושת לחץ מוגבר פלוס וקליע כבד. זוכרים פיגועי טרקטור, דריסה וכו? כן אני רוצה יותר חדירות מהכדור העייף הזה.

א.
אקסיומה:

2. מחירי תחמושת או
תרמתי למען הסליק
תרמתי למען הסליק

על ידי 23933 » 22 ינואר 2021, 12:17

סיבה נוספת להעדפת HP
בירי של סכנת חיים הגוף מגיע לצבע שחור בחמשת צבעים, והירי מתבצע ללא שום תמונת כוונות, אלא הצבעה וירי . אני מעדיף שבמחסנית יהיו HP, כי ישנה סבירות גבוהה שלאחר 5 יריות הוא נופל כי אחד הכדורים לכל הפחות פגע בכמעט כל איבר בגוף ונטרל אותו בטירוף הזה , ואז הגוף יורד במתח באופן מיידי והשק"ד חוזר איכשהו, משהו שמשאיר לך עוד כדורים במחסנית . מה שאין כן בכדור רגיל שרק פגיעה באיבר חיוני מנטרלת ,כמה כדורים צריך לירות עד לנפילה של התוקף ? מחסנית שלימה, ואולי תהיה פגיעה באזור חיוני שתגרום לנטרול המיוחל . קח זאת בחשבון.
"איש את רעהו יעזרו ולאחיו יאמר חזק" מלבי"ם - באור הענין איש את רעהו יעזרו וחוץ מזה יאמר לאחיו חזק ג''כ אתה בעצמך ואל תסמך על העזר אך היה לבן חיל. ישעיה מא ו
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי ניר ל » 22 ינואר 2021, 14:50

אם אני מבין מה שאתה אומר, אז אצל אשתי זה מספיק שהיא רואה אותי יושב על הספה בשביל להגיע למצב שחור.
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי Boltik » 22 ינואר 2021, 15:16

איתמר, אם אתה מחפש יותר חדירות, אז למה HP? יש לו פחות חדירות לפי ההגדרה.
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי itamar » 22 ינואר 2021, 15:47

ניר ל כתב:אם אני מבין מה שאתה אומר, אז אצל אשתי זה מספיק שהיא רואה אותי יושב על הספה בשביל להגיע למצב שחור.

חחחח הרגת מצחוק...טובבבב...חחחח.

א.
אקסיומה:

2. מחירי תחמושת או
תרמתי למען הסליק
תרמתי למען הסליק

על ידי itamar » 22 ינואר 2021, 15:49

Boltik כתב:איתמר, אם אתה מחפש יותר חדירות, אז למה HP? יש לו פחות חדירות לפי ההגדרה.

אני נושא ווינצ'סטר +p+ sxt במשקל 127 גריין.
כדור חזק וכבד. במגע עם משטח קשה הוא חודר יופי. יותר מכדור רגיל 115 גריין.

א.
אקסיומה:

2. מחירי תחמושת או
תרמתי למען הסליק
תרמתי למען הסליק

על ידי 23933 » 23 ינואר 2021, 18:53

ניר ל כתב:אם אני מבין מה שאתה אומר, אז אצל אשתי זה מספיק שהיא רואה אותי יושב על הספה בשביל להגיע למצב שחור.

לצחוק בימים כאלה זה חבל"ז וגם בריא.
נערך לאחרונה על ידי 23933 בתאריך 23 ינואר 2021, 19:33, נערך 3 פעמים בסך הכל.
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי 23933 » 23 ינואר 2021, 18:58

Boltik כתב:איתמר, אם אתה מחפש יותר חדירות, אז למה HP? יש לו פחות חדירות לפי ההגדרה.

אני חושב שאתה טועה עיין באתר
https://www.luckygunner.com/labs/self-d ... tests/#9mm
נערך לאחרונה על ידי 23933 בתאריך 24 ינואר 2021, 08:08, נערך פעם אחת בסך הכל.
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי Boltik » 23 ינואר 2021, 19:19

23933 כתב:

אני חושב שאתה טועה עיין באתר https://www.luckygunner.com/labs/self-d ... tic-tests/

לא רלוונטי לנושא הדיון.
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי 23933 » 23 ינואר 2021, 20:12

אין בעיה להעתיק לך חלק קטן מהטקסט לצורך הבנתו(התרגום באדיבות גוגל)
"עומק החדירה
התרשימים שלהלן מראים את עומק החדירה הממוצע של כל חמש זריקות, והגרף מציג ייצוג של כל זריקה בודדת. לחיצה על הגרף (או על סמל התצלום אם אתה משתמש במסך סלולרי צר מכדי להציג את הגרף) יציג תצלומים ממשיים של גוש הג'לטין שירהנו.

לחץ על גרף החדירה של כל מטען כדי לראות תמונות ממבחן הג'ל כמו אלה שלמעלה. התמונה העליונה מציגה את הזריקה הראשונה שנורתה והתמונה התחתונה מציגה את כל החמש. עיגולים ירוקים מציינים את המיקום של כל כדור. כדורים שחדרו יותר מ 32 "הם" מחוץ למצלמה "ומסומנים בחץ ירוק.
לחץ על גרף החדירה של כל מטען כדי לראות תמונות ממבחן הג'ל כמו אלה שלמעלה. התמונה העליונה מציגה את הזריקה הראשונה שנורתה והתמונה התחתונה מציגה את כל החמש. עיגולים ירוקים מציינים את המיקום של כל כדור. קליעים שחדרו יותר מ 32 ″ הם "מחוץ למצלמה" ומסומנים בחץ ירוק.
אנו לא מדורגים בעצמנו אף אחת מתוצאות הבדיקות הללו, אך אם אתם מחפשים תקן כלשהו להשוואה אליו, תוכלו להתחיל בפרוטוקול ה- FBI. התקן שלהם דורש תחמושת חובה לחדור בין 12 ס"מ ל 18 ס"מ בג'לטין בליסטי. הדגשנו טווח זה בגרף החדירה בתרשים שלנו, כך שתוכל לראות בקלות אילו עומסים התקרבו לסטנדרט זה, אך אין לקרוא זאת כמבחן מעבר / כישלון. איננו יכולים להניח כי מטען עם קליעים הנופלים מחוץ לטווח 12 18 -18 should צריך להתייחס אוטומטית לכישלון מוחלט. שקול חדירה, התרחבות ושמירה על משקל, כמו גם עקביות של עומס מכדור אחד למשנהו. קחו בחשבון גם כי מחסום הבד הכבד בו השתמשנו הוא סוג אחד בלבד של בדיקות, והתוצאות עשויות להשתנות בסיבובים שנורו לג'לטין חשוף או מחסומים קשים.

ייתכן שיש מחלוקת במפרט של מה לחפש במבחנים מסוג זה, אך תמצאו מעט תומכים בתחמושת החודרת פחות מ- 12 אינץ ', או תחמושת מתרחבת שלא מצליחה להתרחב באופן מתוכנן כמתוכנן. חדירת יתר עקבית קלה (יותר מ- 18 ″) נחשבת בדרך כלל כמקובלת אם החלופה היא חדירה, או ביצוע לא עקבי.

למה 12 אינץ '?
תקן עומק החדירה המרבי בגודל 18 אינץ 'הגיוני לרוב האנשים - יותר מדי חדירה והכדור יכול לעבור נקי דרך המטרה (אולי לשנות כיוון מעט לפני היציאה) ולהמשיך לפגוע במטרה לא מכוונת. מצד שני, תקן החדירה המינימלי בגודל 12 אינץ 'יכול להיות מבלבל יותר. אם הכדור צריך להגיע לאמצע חלל החזה בו נמצאים האיברים, האם לא נצטרך עומק חדירה של פחות ממחצית מזה ברוב המקרים? חלק מהסיבות לתקן המינימלי בגודל 12 אינץ 'היא פשוט "לשחק את זה בבטחה" ולאפשר אפשרות של תוקפים שיש להם היקף גדול מהממוצע. אך חלק מהרציונל מבוסס על המציאות הפשוטה של ​​אנטומיה תלת מימדית.

אנו בדרך כלל מדמיינים שתוקף פוטנציאלי יהיה ממש מולנו, פונה לכיוון שלנו בכתפיים בריבוע, בדומה למטרות הנייר והקרטון שאנו משתמשים בדרך כלל. אך אין להתפלא שכך בדרך כלל לא יורדים קרבות יריות. עלינו לתת דין וחשבון על מטרה אנושית שעשויה להיות מכוונת מעט לכיוון או משם כדי ליצור אותנו בזווית, או אולי אפילו מעלינו או מתחתינו, או עם זרועות שמסתירות חלקית את פלג הגוף העליון.

אם אתה מתקשה לדמיין מדוע זה ישפיע על עומק החדירה הדרוש כדי לעצור התקפה באופן מהימן, דמיין שזה עתה ארב לך על ידי אחי במשקל 275 קילו שמניף עטלף בייסבול. כשהוא ממהר לעברך, מסלק את המחבט למכת נוקאאוט, אתה מצליח למשוך את האקדח שלך ולירות זריקה מכוונת לחלוטין לעבר חזהו העליון. אבל מכיוון שהוא באמצע התנופה, הכדור לא נכנס ישר לחזה שלו - הוא נכנס לזרוע שלו ממש מעל המרפק ועכשיו הוא צריך לעבור דרך חצי זרוע, כתף, כלוב צלעות וריאה בכדי להגיע ללב או לעמוד השדרה. כדור שיכול לחדור רק 9 אינץ 'עשוי להישען בצלע הבחור; לא נעים בשבילו, אבל לא את זריקת הפסקת הקרב הסופית שאנחנו רוצים.

זו דוגמה קצת קיצונית כדי להמחיש את הנקודה, אבל זה לא תרחיש לא מציאותי. המפגשים האלה בחיים האמיתיים מבולגנים, ומה שמהווה חדירה "מספקת" בכל מצב נתון אינו קבוע אוניברסלי. כאשר מומחים בליסטים הציעו שינויים בתקן 12 אינץ ', זה היה רק ​​בכיוון להגדיל את המספר הזה, אך לפי שעה, ה- FBI עדיין רואה בטווח החדירה בגודל 12-18 אינץ' אידיאל"
וכו' עיין שם ברחבה אם לא קשה לך
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי 23933 » 23 ינואר 2021, 20:36

הסבר ויזואלי להמחשה ולהפשטת העניין למתקשים
https://www.youtube.com/watch?v=0ZIYMTl ... e=emb_logo
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי Boltik » 24 ינואר 2021, 09:41

1. הדיון היה על חדירות של מכסה קשיח (טרקטור וכדומה). הניסוי, שאתה מתייחס אליו, בודק ירי על ג'ל בליסטי מכוסה בבד.
2. הדיון היה על השוואת חדירות של תחמושת HP מול תחמושת FMJ. הטבלאות מכילות תוצאות ניסוי של תחמושת HP לסוגיה ולא ניתן להסיק איפה היא נמצאת ביחס ל-FMJ.
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

הקודםהבא

מי מחובר
משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד