הצעה לשיפור ה"נשקייה" של הסליק

פורום זה מיועד להצעות, הערות, בקשות, דיווח תקלות ועוד.

הצעה לשיפור ה"נשקייה" של הסליק

על ידי Digo » 13 מרץ 2017, 20:50

שלום רב!
יש לי חבר שהוציא לאחרונה רישיון, ונכנס לסליק בהמלצתי כדי להעשיר קצת את הידע שלו בתחום, וכדי להבין טוב יותר איך לבחור את האקדח הראשון שלו.
מהפידבק שקיבלתי ממנו, הוא מצא את המאמר המפורסם "כיצד לבחור אקדח" כמועיל ומפורט מאוד, אך הנשקייה של הסליק נראתה לו דלה מאוד. לאחר שאמר לי את זה, נכנסתי לשם שוב בעצמי, כדי לראות מה המצב שם... האמת שאני מבקר בעיקר בפורומים, ולא ממש התעדכנתי בנעשה בתחום המאמרים...
הגעתי למסקנה שהוא די צודק.

הנשקייה של הסליק מציעה ארבעה יצרנים, ובהתחשב במצב השוק הנוכחי, רק שלושה מהם רלוונטיים לקונה שמחפש דגם עם תמיכה לאורך זמן.
כניסה לקישור של כל יצרן, מטביעה את הגולש במבחר גדול של דגמים. הישראלי הממוצע יאבד את הצפון בתוך ים הדגמים המופיעים בנשקייה. המידע שמופיע על כל דגם מאוד בסיסי, וכולל נתונים טכניים יבשים בלבד. לדעתי, אנחנו מפספסים את העיקר.

כמו שאני רואה זאת, למאגר המידע של הסליק אין עניין להתחרות בויקפדיה. על גבי המרשתת ניתן למצוא כמות גדולה של מאגרי מידע מקוונים המכילים מידע מפורט - טכני, היסטורי ועוד - ולאתר הסליק אין עניין להקים אחד נוסף.
אם ברצוננו לפנות לנושא הנשק הישראלי הממוצע, יש בכוחנו להעניק לו ידע שהוא לא ימצא במאגרים אחרים. (אלא אם הוא אוהב לקרוא הרבה אנגלית...)
ביכולתנו להקים מאגר המבוסס על "חכמת המונים". במקום התפרסות אל מספר רב של דגמים, ניתן להתמקד בדגמים הניתנים להשגה בארצנו הקטנטונת. את המידע היבש על כל דגם, ניתן להחליף בתיאור מפורט המתאר את חווית השימוש של חברי האתר, ותובנות שלהם לגבי הכלי עצמו.
אנסה לפרט את ההצעה שלי בצורה ברורה:

1) פנייה לחברי האתר בבקשה לכתוב ביקורת מפורטת על הכלי/ם שבבעלותם / היו בבעלותם.

2) איסוף של חומרים אלו, וגיבושם לסיכום מתומצת על הכלי המדובר, כתוספת לרשימת הנתונים הטכניים של הכלי.

3) בהמשך ניתן להרחיב זאת גם לביקורות על מוצרים ואביזרים שונים. ראיתי שכבר התפרסמו ביקורות אחדות, יהיה נהדר להרחיב את המאגר הזה.

4) ארגון של הנשקייה לקטגוריות מסודרות (בדומה למה שיש עכשיו), שיחסכו ממשתמשים חדשים את הצורך להעלות מידע באוב משרשורים ישנים. שאלות ספציפיות יותר יוכלו לקבל מענה בפורומים.

אשמח להציע את עצמי לצורך מלאכת איסוף החומר והכתיבה. חברים יוכלו לשלוח אלי חומרים, ואני אקבץ אותם לקטעים שלמים שאותם אשלח להנהלה לצורך הערות ותיקונים, ובסופו של דבר, לצורך פרסומם באתר...
אם הרעיון נראה לכם ראלי, אשמח לדבר על הפרטים הטכניים...

אז מה אומרים?
יש עניין?
"וענייני המלחמות, אי אפשר היה כלל, בשעה שהשכנים כולם היו זאבי ערב ממש, שרק ישראל לא יילחם, שאז היו מתקבצים כולם ומכלים ח"ו את שאריתם..."
--
CZ P-07
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

Re: הצעה לשיפור ה"נשקייה" של הסליק

על ידי GUSS » 14 מרץ 2017, 12:40

אם זה יחייה את הפורום אני בעד.
פחות -לרוב זה יותר,,
סמל אישי של המשתמש
סליק ג'אנקי
סליק ג'אנקי

על ידי Digo » 14 מרץ 2017, 13:56

זה לגמרי יעזור בלשמור על הפורום חי ובועט... אני לא חייב לאסוף חומר בשושו... אפשר לפתוח שרשור על כל דגם, ולתת לחברים לחפור עליו עד כלות הנשמה...

אח"כ אתמצת משם קטע מסכם שכולל את הפרטים החשובים שעלו...
כל אחד יתרום מהידע שלו, וכולם יהיו שותפים...

מה אומרים מנהלים?
"וענייני המלחמות, אי אפשר היה כלל, בשעה שהשכנים כולם היו זאבי ערב ממש, שרק ישראל לא יילחם, שאז היו מתקבצים כולם ומכלים ח"ו את שאריתם..."
--
CZ P-07
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי Webart » 14 מרץ 2017, 14:39

קבלת הודעה בפרטי.
Webart - דביר, מייסד הסליק
HK - אם אני צריך להסביר לך - אתה אף פעם לא תבין.
סמל אישי של המשתמש
מייסד האתר

על ידי Digo » 14 מרץ 2017, 15:08

קיבלתי...
אצור קשר עוד היום בע"ה...
--
CZ P-07
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

מי מחובר
משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד