החלפת אקדח בתבחין הוראת מעבר

פורום העוסק בפרצודורות ומנהלות בנושא רישוי כלי יריה במשרד לבטחון פנים, ישובים זכאים, החלפת תורים, תהיות ושאלות לגבי רישוי בכלל.

המנהלים: yoramhai, donduck, שרקן

החלפת אקדח בתבחין הוראת מעבר

על ידי jeri » 07 אוגוסט 2018, 17:03

שלום
אני יודע שזה לא נושא חדש אבל לא מצאתי מידע עדכני בנושא והמידע שראיתי באגף הרישוי ושקיבלתי מהחנויות לא בדיוק חופף.
יש לי רישיון בתוקף תחת תבחין הוראת מעבר ואני מעוניין להחליף אקדח.
סגרתי פחות או יותר עסקה עם חנות אני מוכר להם את הישן וקונה מהם חדש.
הם אומרים שאני צריך לבצע עסקת מכירה וקניה ולהגיע למשרד הפנים אחרי שקבעתי תור כדי לקבל אישור מפקיד הרישוי.
מה הסיכון נכון להיום שינסו לשנות לי את התבחין ? אני קורא ושומע כל פעם משהו אחר - אני יכול לעמוד בעוד תבחינים אבל הם יכולים להשתנות (מילואים או יישוב זכאי) לכן אני מעדיף שלא.
האם יש קריטריונים ברורים לגבי בעלי תבחין הוראת מעבר או שזה משתנה לפי יום ופקיד וצריך לבנות על מזל ?
באתר של אגף הרישוי לא מצוין שצריך להגיע אליהם , רק למלא טופס ממוחשב רק שבתבחינים שצריך לציין אין הוראת מעבר, זה בעצם כמו טופס של בקשה חדשה .
אני כרגע בתהליך של חידוש הרשיון רק חסר לי לעשות מטווח על האקדח הנוכחי. הבנתי בחנות שאני צריך לעשות גם על אקדח הקיים וגם על מה שאני רוצה לקנות. זה קצת מוזר אבל בסדר .
אשמח לקצת סדר לגבי התהליך ועניין שמירה על התבחין.
תודה מראש.
סמל אישי של המשתמש
סליקאי ארד
סליקאי ארד

Re: החלפת אקדח בתבחין הוראת מעבר

על ידי ניר ל » 07 אוגוסט 2018, 19:43

אתה עושה מטווח על החדש ומגיע לבט״פ עם שטר הקנייה של החדש ושטר המכר של הישן , משלם אגרות ומקבל רשיון חדש במקום. זה כל עוד הרשיון בתוקף כמובן גם אם נותר יום אחד.
את החידוש תעשה כבר עם החדש ( למעשה תצטרך רק לצרף אישור רפואי ולשלם אגרה כי אימון כבר ביצעת) .
תביא אישור רפואי לפגישה עם בט״פ וכבר יחדשו לך בהזדמנות הזאת.
אין בעיה ואין סיכון כרגע בהחלפה. אין סיבה שישנו לך תבחין ואל תסכים לכך בשום אופן אם תיפול על פקיד דפוק - אין לך שום סיבה לחשוש מהם.
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

Re: החלפת אקדח בתבחין הוראת מעבר

על ידי jeri » 09 אוגוסט 2018, 15:32

תודה על המידע. בינתיים כשניסיתי לקבוע תור ביקשו שאמלא טופס החלפה באתר ורק אחרי יקבעו לי תור.
הם אמורים לחזור אלי.
בטופס לא צריך לציין תבחין כך שנראה שזה לא חלק מהבדיקה. נראה אם זה עובר חלק.
סמל אישי של המשתמש
סליקאי ארד
סליקאי ארד

מי מחובר
משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 6 אורחים