השבתת כלי יריה? למדו אותי כיצד

פורום העוסק בפרצודורות ומנהלות בנושא רישוי כלי יריה במשרד לבטחון פנים, ישובים זכאים, החלפת תורים, תהיות ושאלות לגבי רישוי בכלל.

המנהלים: yoramhai, donduck, שרקן

השבתת כלי יריה? למדו אותי כיצד

על ידי Maze » 04 ינואר 2018, 08:48

קודם כל תודה מראש לכל מי שעונה ולכל מי שמפעיל את האתר הנפלא הזה שהולך ומשתבח עם הזמן..
העניין הוא כזה:
קרוב משפחתי מנישואין מחזיק אקדח ברשיון (SW תופי) אותו קיבל במתנה עם פרישתו משירות ממשטרת ישראל בדרגה בכירה מאוד. עד לפני מס' חודשים היה בכושר יוצא מן הכלל ואפילו חידש את הרשיון לפני כשנה עם דיוק פגיעות מרשים במטווח. לצערי הרב בגילו המתקדם (מתקרב ל90) מצבו הרפואי התדרדר במהירות וכיום הוא מאושפז מזה כמה שבועות כאשר אם יחלים לא יוכל לחזור לביתו אלא רק לדיור מוגן. מטעמים כלכליים הוחלט כי בקרוב יפנו את דירתו ואני מנסה להבין מה עושים עם האקדח? היינו כמובן מעוניינים מאוד להשאירו במשפחה כמזכרת אולם ממה שאני מכיר להשאירו במצב פעיל ככלי נוסף אין ממש סיכוי (אני טועה?) ואם כך צריך לבקש להשבית אותו. אתמול קיימתי מס' שיחות עם המוקד של האגף שמסרו לי שאני צריך לפנות למטווח שישבית את הכלי. משיחה עם המטווח החביב עלי נמסר לי שהם לא מבצעים השבתות של כלים. אם כך למי אפשר לפנות בנושא? (וגם - במידה ומלאכי השרת לא יהיו פנויים להעביר את האקדח אני יכול פשוט לקחת אותו ולהעביר אותו?)
סליקאי כסף
סליקאי כסף

Re: השבתת כלי יריה? למדו אותי כיצד

על ידי עדן23 » 06 ינואר 2018, 09:52

שלום.

בכדי לשמור על האקדח במצב פעיל צריך רישיון לנשיאת הנשק (בכפוף לעמידה בתבחין)

השבתת הנשק מתבצעת במטווחים המורשים לכך ע"י הבט"פ ( למיטב זכרוני מטווח העיר נתניה היה מורשה) בכל מקרה הייתי פונה לפקיד רישוי ומבקש לדעת מי מהמטווחים מורשה על ידם להשבתת אקדחים.
חבר העמותה לקידום תרבות הנשק
מנהל אבטחה מוסמך
מדריך ירי ולחימה
טכנאי מערכות ביטחון
G19c 4gen+ micro-roni
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

מי מחובר
משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד