תבחין שירות בכוחות הבטחון

פורום העוסק בפרצודורות ומנהלות בנושא רישוי כלי יריה במשרד לבטחון פנים, ישובים זכאים, החלפת תורים, תהיות ושאלות לגבי רישוי בכלל.

המנהלים: yoramhai, donduck, שרקן

Re: תבחין שירות בכוחות הבטחון

על ידי naki220 » 10 פברואר 2019, 16:27

Everest כתב:
spy כתב:בישראל אף תבחין לא מבטיח לך כלום.
יחד עם זאת, יש תבחינים חזקים יותר ויציבים יותר ויש כאלה שפחות.
המלצה פרטנית משתייך לאלה שפחות. שירות בכוחות הביטחון לכאלה שיותר.

ראייה קצרת טווח.
במציאות שהמדינה הולכת להתדיין ביוני 2019 בבג"ץ על הרחבת התבחינים לרובאי 07, לא הייתי ממהר להגיד על שירות בכוחות הביטחון שהוא משתייך "לכאלה שיותר".
עם זאת, ההמלצה הפרטנית זה תבחין שבהכרח לעולם לא ישתנה וגם לתקוף את מהותו ברמה החוקתית תהיה כמעט בלתי אפשרית.
מי שיצליח לקבע מעמדו בתבחין רק ירוויח, לא יפסיד.

לא הבנתי... ביוני הקרוב יש בג"צ על התבחין? משמעו שאלפי ישראלים שקנו על סמך התבחין החדש ישללו מהם רישיון?..
למה שהמדינה תעשה את זה? מה עמדתו של משרד הפנים עצמו בנושא? מישהו עוקב אחרי תוצאות התבחין הזה?
דיברו על מאות אלפי נושאי נשק חדשים (לא בפן החיובי) בפועל לא כולם רצים לרכוש
סליקאי ארד
סליקאי ארד

על ידי Everest » 10 פברואר 2019, 16:42

למה באמת שהמדינה תעשה כזה דבר? ממתי המדינה עותרת לבג"ץ כנגד עצמה? אין שום "משמעו". צריך לחכות ולראות מה תהיה ההכרעה בנושא (סיכויים קלושים שהעתירה תתקבל, אבל עדיין, צריך להיות עם יד על הדופק). עמדת המשרד לבט"פ בנושא תהיה מן הסתם שמדובר במדיניות שנתונה לשיקול דעת השר ושזו מדיניות סבירה שנשקלה בכל ההיבטים וכו' וכו' בהמלצת הגורמים המקצועיים ועוד שאר טיעוני תבנית שהמדינה טוענת בכל עתירה נגדה בבג"ץ. אני באופן אישי עוקב אחרי הבג"ץ. ויש עוד רבים כמוני.
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי naki220 » 11 פברואר 2019, 21:41

קראתי את לשון העתירה... הם טוענים שארדן התבסס על כלום ובט"פ באורח פלא שינה את הגישה מקצה לקצה..
נראה לי הזוי שאחרי שקוראים לאלפי אזרחים להתחמש בתהליך ארוך ולא זול פתאום צריכים למכור את הנשק בתהליך מייגע לא פחות
סליקאי ארד
סליקאי ארד

על ידי Everest » 11 פברואר 2019, 23:24

ומה גורם לך לחשוב שזה יקרה? כי עתרו לבג"ץ?
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי naki220 » 11 פברואר 2019, 23:50

אני בתבחין הזה, כשהוצאתי הפקידה אמרה לי כמה פעמים שצריך לעקוב כי אולי יבוטל התבחין הזה...
בלי קשר, למרות שיש עלייה ברוכשי נשק אין נהירה המונית ומש לא מתקרב לפוטנציאל של חצי מליון. כל החברים שלי לוחמים אני היחיד שרצתי לקנות

אשאל כך: קרה בעבר שבוטל תבחין? מה בדיוק קרה בשנת 2011 שהוחלט על צמצום נשקים בחברה אזרחית?
סליקאי ארד
סליקאי ארד

על ידי Everest » 12 פברואר 2019, 11:00

כן. קרה בעבר שתבחינים בוטלו, לא פעם ולא פעמיים.
מה קורה במצב כזה? אחד מ-3 דברים (בדרך כלל):
1. ממשיכים לחדש לך את הרישיון כרגיל, ובלבד שאתה עדיין מקיים את העילה שבגינה ניתן לך הרישיון גם אם העילה בוטלה.
2. שולחים לך מכתב התראה על אי עמידה בעילה ואומרים לך שאם לא תעמוד בעילה עכשווית תקפה אז לא יחדשו לך את הרישיון או שיבטלו לך אותו תוך X זמן, ואז אתה חייב לעמוד בתבחין חדש או לאבד את הרישיון.
3. יש מצבים שאם יש לך מספיק ותק כבר לרישיון או שמסיבות אחרות הבט"פ מחליט שלא להתחרקש איתך, פשוט מעבירים אותך להוראת מעבר וסה טו.

ויש גם אופציה בכוכבית שאומרת - אם עושים לך בעיות, קח עו"ד, כי זה ברוב המקרים פותר את הבעיות.

מה שקרה ב-2011 זה מאוד פשוט: היה שר על הפנים לביטחון פנים, שקילקל כל חלקה טובה, ובדיוק אגף לרישוי כלי ירייה עבר ממשרד הפנים למשרד לביטחון פנים. זה הכל.
סליקאי זהב
סליקאי זהב

הקודם

מי מחובר
משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד