קניית כלי מופקד במשטרה

פורום העוסק בפרצודורות ומנהלות בנושא רישוי כלי יריה במשרד לבטחון פנים, ישובים זכאים, החלפת תורים, תהיות ושאלות לגבי רישוי בכלל.

המנהלים: yoramhai, donduck, שרקן

קניית כלי מופקד במשטרה

על ידי philips » 16 מאי 2019, 08:53

אני לקראת קניית כלי מופקד, עיינתי באתר וראיתי משפט כזה:
"קניית כלי ירייה שהופקד במשטרה או קניית כלי ירייה מסוחר אינה מחייבת את נוכחות המוכרים בלשכת הרישוי". במוקד הטלפוני לא בדיוק ידעו להסביר את משמעות הדבר. האם יש מישהו עם ניסיון בתהליך של קניית נשק מופקד שיכול לשתף? עיינתי בשרשורים מהעבר, אבל בכל אופן אשמח לחוות דעת עדכנית. תודה!
סליקאי ארד
סליקאי ארד

Re: קניית כלי מופקד במשטרה

על ידי יורה בום בום » 27 דצמבר 2019, 22:47

בגדול אתה יכול להפגש עם הקונה אצל עורך דין לצורך אישור המכירה. זה דבר שאפשרי בין אנשים פרטיים. עם כלי שמופקד במשטרה אין לי ניסיון, אבל נראה לי שלכאורה לצורך זה אולי צריך ליווי של עורך דין איתך.
סליקאי ארד
סליקאי ארד

Re: קניית כלי מופקד במשטרה

על ידי 23933 » 31 מרץ 2020, 17:33

לפני כשבועיים שלוש 15/3/20 מכרתי לאדם פרטי וקניתי מאדם פרטי נשק שהיה מופקד במשטרה קרוב לשנה .
מכירה לאדם פרטי : הוזמן תור בבט"פ רמלה, הגענו אני והוא לפקידה בשם ישראלה (שמאוד מאוד סייעה ולא הקשתה)המסמכים שאני נדרשתי ת.ז ורישיון נשק. המסמכים שהוא נדרש ת.ז אישור עמידה בתבחין , וירי 4 שעות עם מדריך באותו הקליבר, למרבה האירוניה אותו בחור לא הביא את האישור של ירי עם מדריך 4 שעות בטענה שהוא איש שב"ס שיורה כמעט כל יום ,אבל לא עזר לו כל הטענות ואף אישור מטוכמן המדריך בשב"ס (צומת מסמיה) לא סייע בידו.
ואז נאמר לנו שמכיון שזוהינו ע"י הפקידה כמוכר וקונה ממילא אין אנו צריכים להגיע שוב לבט"פ ,אלא הקונה יבצע את המטווח 4 שעות ,ישלח בפקס את הטופס והפקידה תשלח לו את האישור על העברת בעלות לי המוכר ולו הקונה וגם את הרישיון הזמני, ושתוך שבועיים יבצע את בוחן אישור כשירות האקדח 5 כדורים במטווח מורשה וישלח לה בתצלום /אימייל .ואכן למחרת הוא ביצע את האימון הנדרש ,יומיים לאחר מכן העברתי לו את האקדח לאחר שהראה לי את הרישיון הזמני עם מספר הנשק המתאים .
יומיים לאחר שנפרדתי מהישן הייתי אני והמוכר של נשק החדש (יד שניה)שאני מעוניין לרכוש שוב בבט"פ לאחר שביקשתי להיות אצל ישראלה, (יחס ואדיבות יוצאים מהכלל)
המסמכים הנדרשים ממני הקונה, רישיון ישן, ות,ז . מהמוכר : ת.ז +אישור הפקדה מהמשטרה . לאחר הזנת הפרטים במחשב היא הוציאה שובר תשלום ע"ס 61 ש"ח ששילמתי מיידי דרך הסמרטפון .
הוא המוכר קיבל אישור מכירה, ואני הקונה קבלתי א. אישור קניה ב.אישור למשטרה של נשק שהופקד ונמכר לי ג. רשיון זמני ד.אישור ירי תקינות כלי.
ועם הטפסים הללו נסעתי למשטרת מסובים ששם הופקד הנשק ע"י המוכר ולאחר הזדהות והגשת האישור מהבט"פ קיבלתי את הנשק לחיים טובים ולשלום .
ואז ביום שישי באימון טכני באידיפיאי אחד המדריכים שלנו חתם לי (ללא עלות)על כשירות הכלי לאחר שיריתי בו כ-100 כדורים. וחותמת המטווח עלתה לי 60 ש"ח.
ובכך תמה ונשלמה מלאכת החלפת הכלי הישן גלוק 19 דור 3 שנטחן היטב ב-19 דור 4 כמעט חדש לחלוטין,
כמעט שכחתי ,כן היה מצב שהמוכר לא היה יכול להגיע לבט"פ בשעות הפתיחה בבוקר , ואז נאמר לי ע"י הפקידה שיש טופס הצהרה ע"י עו"ד שאני והמוכר צריכים להתייצב בפני עו"ד ושהוא מצהיר על אימות הפרטים , ולאחר מכן כמדומני אחד משנינו צריך להעביר זאת לבט"פ או אפילו לצלם ולשלוח, אבל בפועל הוא אכן הגיע לתור בבט"פ שנקבע לשעות הצהרים ולא נצרכנו לטופס הצהרה בפני עו"ד
"איש את רעהו יעזרו ולאחיו יאמר חזק" מלבי"ם - באור הענין איש את רעהו יעזרו וחוץ מזה יאמר לאחיו חזק ג''כ אתה בעצמך ואל תסמך על העזר אך היה לבן חיל. ישעיה מא ו
סליקאי זהב
סליקאי זהב

מי מחובר
משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד