סקירה של נרתיק IWB MINI של StealthGear

פורום זה מכיל ביקורות אודות אקדחים וציוד, נשמח לקבל חוות דעת מנומקות על מגוון המוצרים המוצגים בפורום, החומר יערך ויעלה כסקירה מקיפה במדור "הנשקיה" של האתר.

מנהל: Digo

סקירה של נרתיק IWB MINI של StealthGear

על ידי Digo » 27 ספטמבר 2017, 19:15

לאחר תקופה ארוכה, אותה הקדשתי להתנסות רצינית, הגיע הזמן לשתף אתכם בהגיגי בנוגע למה שיש כאלה שיכנו "מלך הנרתיקים".
לאחר פרק זמן משמעותי של שימוש רצוף בנרתיק הנ"ל, אחלוק אתכם את דעתי האישית לגביו. אשתדל לעשות זאת בצורה מסודרת.
ובכן, נתחיל מהדברים הפשוטים:

הנרתיק הוא נרתיק היברידי, שעושה את תפקידו נאמנה. הוא מחלק את משקל האקדח על שתי נקודות עגינה, ובהחלט משפר את חווית הנשיאה. אני מניח שככל שמדובר בכלי כבד יותר, השיפור יהיה משמעותי יותר.
החידוש הגדול של הנרתיק הזה, הוא גוף הנרתיק, שעשוי מחומרים סינטטיים, עם תעלות אוורור המאפשרות נידוף זיעה בתוספת ריפוד לשיפור הנוחות.

איכות חומרים:
מעולה. אין מילים. ייצור קפדני, ורמת גימור גבוהה. הנרתיק משדר עמידות, וככל הנראה, אין סיבה שלא יחזיק מעמד לאורך ימים ושנים. הנרתיק אגב, מיוצר בעבודת יד.

נוחות:
הקטצ' הגדול. נוחות היא בסופו של דבר עניין סובייקטיבי. הפתרון שלי לסוגיה הזו מאוד פשוט. בקשו ממישהו לנסות את הנרתיק לפני כן. כך תימנעו מהזמנת נרתיק יקר להחריד, "על בליינד"...
לענ"ד, אפשר לומר בגדול שלנרתיק הזה יש עקב אכילס משמעותי והוא: אנשים רזים.
אדם עם "ריפוד טבעי" על גופו, יסתדר עם הנרתיק הזה מצוין לדעתי. הבעיה של הנרתיק הזה (וגם של דומים לו לדעתי), תהיה עם אנשים בעלי גוף זוויתי יותר.
אני אדם רזה מאוד, ואין לי טיפת ריפוד מיותר על הגוף. בשעה 3 יושבת לה עצם האגן, ומשם יורד אלכסון ישיר לכיוון שעה 6. לאנשים רזים, אין ספק שאמליץ על הMINI.
השכבה המרופדת והמאווררת עושה את תפקידה נאמנה, ותורמת לנשיאה נוחה ובעיקר יבשה. אין הזעה מתחת לנרתיק גם לאחר מאמץ ממושך וביגוד שמכסה את האזור. השכבה הזו מוסיפה לעובי הכללי של הנרתיק, אבל על זה נכתוב כשנגיע להסלקה.
הקליפסים הפולימריים של החברה, מאפשרים הזזה של הנרתיק במידה ורוצים לשנות מעט את הזווית בנהיגה או בישיבה. הנרתיק מגיע עם מספר חורים בגוף הנרתיק ובגוף הקליפסים, מה שמאפשר גמישות רבה בזווית הנרתיק. אחרי הרבה משחק, מצאתי את הזווית המושלמת עבורי.

הערה קטנה - החומרים הסינטטיים של גוף הנרתיק, גורמים לו להחליק מאוד במידה ויש מתחתיו בגד שעשוי מחומרים דומים. (חולצת דרייפיט לדוגמה) רוצו אתו במצב הזה, ולא משנה כמה הדוקה החגורה, הנרתיק כולו יקפץ יחד עם האקדח... האחיזה על בדים רגילים / על הגוף עצמו, לא שונה מנרתיקים אחרים שניסיתי...

הסלקה:
הנרתיק מיועד להסלקה / הסלקה עמוקה. אפשרות הכוונון של זווית הנרתיק מאפשרת שינויים דרסטיים במיקום הידית של האקדח. עובדה זו עוזרת להגיע לרמות גבוהות של הסלקה.
מצד שני, המבנה הרב שכבתי של גוף הנרתיק, מעבה את המבנה הכללי שלו, וגורם לחתימה גבוהה מתחת למכנס. לא בעיה עבור מי שמתלבש מסביב לאקדח. עבור מישהו כמוני, שלא ויתר על חולצות הslim fit שלו, זה קצת יותר מאתגר, ובכל זאת, אפשרי. כמובן, הכול תלוי מבנה גוף.

שליפה:
הנרתיק מעוצב בסגנון של "חיתוך קרבי" שמאפשר אחיזה מלאה בנשק ברגע השליפה. הנעילה של הנרתיק היא פאסיבית בלבד, ומבוססת על קיידקס שאוחז בנשק בשמורת ההדק ובפתח הפליטה.
קראתי תלונות על קשיים בשליפה מהנרתיק הנ"ל. לאחר בחינה שלי לאורך זמן, נראה לי שעליתי על הבעיה.
לפי מה שראיתי, הקיידקס עוטף את גוף הנשק בהתאמה מושלמת. אין מקום לתזוזות ברגע שהנשק מקובע במקומו. בדיוק מהסיבה הזו, כל ניסיון לשלוף את הנשק בזווית שונה מהזווית של הקיידקס, תוביל למשיכה של הנרתיק כולו, ולכישלון בשליפה. אצרף תמונה כדי להפוך את העניין לברור יותר.
תמונה
כמו שניתן לראות בתמונה, הקיידקס מחובר לגוף הנרתיק בהטיה קלה קדימה, (אני הגברתי את זה קצת ע"י התעסקות עם הקליפסים). מי שינסה לשלוף בתנועה אנכית (חץ אדום), ירים יחד עם האקדח את כל המכנס. ברגע שמתרגלים לזווית השליפה (חץ ירוק), השליפה והחזרה לתוך הנרתיק הופכות לחלקות ונטולות "מעצורים". זו לענ"ד השליפה הנוחה יותר, ואני גם ככה שולף תמיד במגמה קדימה, כחלק מההכנה לירי, ככה שלא היו בעיות בתחום. ואדגיש שוב. אני רזה... מאוד... אז אין חשש.

מחיר:
אח... המחיר. אחרי כמה שיחות בנושא, עדיין לא הצליחו לשכנע אותי אחרת. מדובר במותג, והמחיר שלו בהתאם.
עם כל הכבוד לרעיון הטוב שמאחורי הנרתיק, מדובר בסה"כ ביציקת קיידקס, וכמה שכבות של חומר סינטטי, שגם בו עשו חורים... סתם סתם, אני ממש לא כופר בזכותו של אדם לגבות כסף על העבודה הקשה שלו, או על הרעיון הטוב שהוביל למוצר מצוין, אבל הכול בפרופורציה.
אין כאן נעילה יוצאת דופן, חומרים שאמורים לעמוד בדרישות קיצוניות וכו'. רבותי, זה נרתיק היברידי, עם חורים. קחו שישים דולר, קחו שבעים... יודעים מה? נהיה לארג'ים... קחו שמונים... אני לא רואה סיבה הגיונית לעובדה שהנרתיק עבר לאחרונה את רף המאה דולר, וכל זה עוד לפני משלוח, שיקרב אתכם בצורה מסוכנת לגבול ה140 דולר. עם כל הכבוד, קצת הגזמנו.
מה הפתרון? בלאק פריידי... אני רכשתי את הנרתיק ב75 דולר בסופו של דבר.
כאן המקום להודות לגיל. בזכות ההערה שלו על התאמה לאנשים רזים, ביטלתי את ההזמנה המקורית שלי, והזמנתי את הMINI במחיר נמוך יותר... תודה לך ולרזון שלך גיל...

קצת על החברה:
החברה התחילה את דרכה כעסק קטן יחסית, עם זמני שילוח מפחידים. הם השתפרו מאוד מאז... זמני המשלוח התקצרו פלאים. נושא מרכזי בו מצטיינת החברה הנ"ל הוא השירות. מענה מהיר ומידי. צ'אט אמתי עם נציג של החברה בשעות הפעילות של העסק (כלומר, על חשבון שעות השינה...), מענה מידי למיילים ונכונות לסייע בכל תחום.
יש שילוח לישראל, וניתן כמובן לעשות שימוש באחת מחברות השילוח החיצוניות.
הנרתיק מגיע עם אחריות לכל החיים, ועם שירות לקוחות כזה, אני נוטה להאמין לזה...

לסיכום:
נרתיק טוב, איכותי, נוח, שעושה את העבודה לשמה נוצר.
יקר. חכו לבלאק פריידי אם אתם שואלים אותי...
"וענייני המלחמות, אי אפשר היה כלל, בשעה שהשכנים כולם היו זאבי ערב ממש, שרק ישראל לא יילחם, שאז היו מתקבצים כולם ומכלים ח"ו את שאריתם..."
--
CZ P-07
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

Re: סקירה של נרתיק IWB MINI של StealthGear

על ידי ניר ל » 27 אוקטובר 2017, 10:05

התחלתי להשתמש בו עבור גלוק 19, אחרי 9 שנים עם נרתיק עור צורתי קשיח של פרונטליין.
זאת ממש לא אהבה ממבט ראשון ... ההשוואה ביחס לנרתיק עור מותאם. לא גנרי.

העסק יותר מסורבל ותופס יותר נפח בין המכנס לגוף.
אמנם נושם - אבל עדיין מחמם, ואדי הזיעה עוברים ישר לאקדח שאיננו מוגן. אכן גלוק אבל אל תסמכו על כך שלא יחליד .
האקדח יושב יותר גבוה מעל החגורה ויותר בולט, בכל דרגת כוונון.
לא מורגש פחות ואין משמעות לפיזור המשקל ולשני הקליפסים. לא יודע לגבי אקדחים כבדים יותר.
אחרי שליפה, נמעך מצד הגוף וקשה להכניס את האקדח שוב - דומה למה שקורה עם העור המלא.

לא תרגלתי שליפות עדיין, מספרים שלא בכל זווית ניתן לשלוף, ניסיתי ולא הצלחתי להבין למה. נשלף אצלי בכל מצב גם כשאני מנסה לתקוע בכוונה. אנסה באימון ירי מעשי ואדווח. ניתן לכוון את דרגת הקושי.
אם אכן יתברר שבזוויות מסויימות לא ניתן לשלוף - אעלה אותו באש. פסול מבחינתי על הסף !!!

החזקתי בזמנו נרתיק חיצוני מעולה, עם אבטחה בלחיצה עם האצבע, שבתרגולים יבשים עבד ללא דופי. אבל תחת לחץ של אימוני ירי מעשי הייתי נתקע - לפח ! זה הדבר הכי מסוכן שיש.

הערת אגב -
נרתיקי קיידקס משפשפים את האקדח, כדאי לרסס קצת סיליקון מדי פעם. אני מעדיף נרתיקים סגורים ששומרים על האקדח מלחות ומאבק בגדים. הנרתיק הזה פתוח ומאפשר כניסת לחות ואבק. עדיף בעיניי ה covert של Fab שלפחות סוגר את האקדח מצד הגוף, מינימליסטי ומאפשר החזרה בטוחה.
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי PESPES » 29 אוקטובר 2017, 09:41

DIGO סקירה מקיפה ומלאה על הנרתיק,
תודה רבה על המידע!
סליקאי ארד
סליקאי ארד

על ידי carver » 29 אוקטובר 2017, 17:29

יש לך מזל שיהורם עסוק במכירת הרכב. :-)
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי OmerCZ » 23 נובמבר 2017, 22:55

מהצד שלי אחרי כמעט שנה עם הנרתיק:
שני הקליפסים עושים הבדל של שמיים וארץ מבחינת חלוקת משקל, לנשק כבד אני ממליץ בחום.
נרתיק די מוצלח מבחינה של הגנה מחלודה (רטיבות), המקומות היחידים בהם התפתחה חלודה הם תפס המחסנית והבורג של לחי הקת, שני המקומות שנוגעים בגוף.
הנרתיק אכן משפשף את פינות האקדח והן מכסיפות לאט ובזהירות.
עומר

CZ 75 sp-01 Shadow
סליקאי ארד
סליקאי ארד

על ידי GA1 » 03 דצמבר 2017, 12:07

ניסית את התרסיס שלהם פעם-פעמיים בחודש?
[אין פיתרון (מוצר) שלא מוצאים לו בעייה (צורך)...]
    נשק עליך זה כמו מצנח - אם תצטרך ולא יהיה עליך - כנראה שכבר לא תצטרך יותר...
    גם כשהמשטרה במרחק של דקות -
    לפעמים זה עניין של שניות...
שא בְּאחריות ושא ברכה
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי Digo » 03 דצמבר 2017, 12:47

אני חייב לומר שאחד הדברים שמפתיעים אותי בנרתיק הזה, היא העמידות של פני השטח שלו.

מי שמכיר יודע, שפני הנרתיק (הגוף אליו מוצמד הקיידקס) עשוי ממעין מארג שתי וערב של סיבי ניילון מסוג כלשהו.
הייתי בטוח שהעסק הזה יהיה הראשון להישחק.
באקדח הספציפי שלי, המנופים בולטים מאוד מגוף הנשק, והם לא הכי עדינים. העצר המתכתי, והמשמט הפלסטי שמעוצב בשפיץ חד יחסית, היו אמורים לכאורה לשחוק לחלוטין את השכבה הזו.

המעניין הוא, שלמרות סימני שחיקה שיטחיים, הכל עדיין תקין לחלוטין... למרות נשיאה ושליפה יומיומית...
"וענייני המלחמות, אי אפשר היה כלל, בשעה שהשכנים כולם היו זאבי ערב ממש, שרק ישראל לא יילחם, שאז היו מתקבצים כולם ומכלים ח"ו את שאריתם..."
--
CZ P-07
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי bnsagi » 10 דצמבר 2017, 17:45

מסכים עם הנאמר, מדובר בנרתיק מעולה.
אני גיליתי שכמו בנרתיקים נוספים - אם לא מחזקים את הברגים אחת לכמה זמן, הם יוצאים מהמקום..
Glock 26 GEN4
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי amitxxx » 24 דצמבר 2017, 14:18

אני קניתי לפני למעלה משנה את הIWB הסטנדרטי מתוך מחשבה שהאקדח שלי (vp9) צריך תמיכה נהותה שיכול להיות שהמיני יספק
בצורה פחות טובה.
אני מרוצה מאוד! אכן במהלך היום אני "שוכח" שהאקדח שמשקלו מכובד עליי.
מה שכן אני מסכים איתך שלאנשים צנומים יותר יש בעיה קצת בצורת הנשיאה. קשה מאוד למקם אותו בשעה 3 ולכן יוצא שאני
נושא אותו קצת יותר אחורה לכיוון שעה 6 ממה שהתכוונתי בד"כ.

לגבי המחיר, לא בטוח שהייתי ממליץ לאדם מן השורה לקנות אותו אלא יותר לפריקים של העניין.
יש אלטרנטיבות מצויינות בשוק וחלקם אפילו בהכנה עצמית פה בארץ (עסקים פרטיים קטנים).
סליקאי ארד
סליקאי ארד

על ידי GA1 » 24 דצמבר 2017, 15:51

מי שנושא עליו את הנשק יום יום מספיק "פריק של העניין" כדי שזה ישתלם לו.
מצד שני, זה לא נרתיק קסם. זה לא מעלים את המשקל ובעיקר לא את הנוכחות של גוף זר בינך ובין משענת הכסא.
אחרי שנה אני כבר מרגיש את זה, ומחפש פתרונות של אפנדיקס, בטח בחורף, כשקל יותר להסליק.
אבל חוזר לצד הראשון - לא חושב שיש נרתיק מוצלח יותר ונוח יותר לנשיאה במותן. לרבות רמורה (שגם מרופד).
זה כרגע עליי והריפוד עושה את שלו, ושני התופסנים (אחד הוחלף לאולטיקליפ נסתר, כאמור מעלה) - מקנים הסלקה מעולה.
שא בְּאחריות ושא ברכה
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי Digo » 24 דצמבר 2017, 16:21

מסכים עם גיל לעניין ה"פריקיות".
אדם שנושא באופן קבוע, כבר מצדיק השקעה בפתרונות נשיאה נוחים. יש דרכים להוזיל עלות אגב... העיקרית, עברה ממש לפני שבועיים...

ישיבה עם נשק שיושב במותן, היא מאתגרת, ומשתנה תמיד על פי זווית נשיאה, מבנה גוף, מבנה הנשק, זווית ישיבה ומבנה של המושב עצמו. אכן, אין קסמים, אבל ניתן להגיע להתאמה אישית קרובה לשלמות אם מוכנים להשקיע. כל אחד שונה בעניין הזה.

בעמידה/הליכה, הסיפור שונה לחלוטין.
הצלחתי להגיע לרמה, שאני כבר לא מרגיש נשק, גם כשאני מנסה. יש פעמים שאני מנסה לקבוע באופן מודע האם הנשק עלי, ופשוט לא מצליח. רק שליחת יד ומגע ממשי עם הנשק מגלה לי שהוא עדיין שם.

בריצה כמובן, לא ניתן לשכוח שמשקולת של קילו וקצת יושבת לך על החגורה.
--
CZ P-07
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי ניר.ב » 24 דצמבר 2017, 16:30

החיסרון היחיד שמצאתי בנרתיק הזה, הם הברגים.
משום מה הם פשוט קצרים מדי, ובהתאמת הנרתיק לאקדח (בין הקיידקס לריפוד ) אני מוצא
שמשתמשים במעט מדי כריכות הברגה. חסרים 2 -3 מ"מ כדי לקבל הברגה מלאה
ובכך ביטחון שהם לא ישתחררו, וזה כבר קרה לי למרות השימוש בלוקטייט. כל ניסיון להבריג אותם מעט יותר
ומגיעים למצב שבלתי אפשרי לשלוף את הנשק.
הבעייה הזו, אגב, קיימת גם ב ALIEN GEAR ואני יכול לשער שבנרתיקים נוספים באותו סגנון.

אם מישהו יודע מה הנתונים של הברגים, אשמח לשמוע. כך אוכל לחפש ברגים זהים אך ארוכים יותר.

מעבר לכך, נרתיק תענוג. לא הייתי משנה בו דבר.
סמל אישי של המשתמש
סליקאי כסף
סליקאי כסף

על ידי bnsagi » 24 דצמבר 2017, 23:55

amitxxx כתב:אני קניתי לפני למעלה משנה את הIWB הסטנדרטי מתוך מחשבה שהאקדח שלי (vp9) צריך תמיכה נהותה שיכול להיות שהמיני יספק
בצורה פחות טובה.
אני מרוצה מאוד! אכן במהלך היום אני "שוכח" שהאקדח שמשקלו מכובד עליי.
מה שכן אני מסכים איתך שלאנשים צנומים יותר יש בעיה קצת בצורת הנשיאה. קשה מאוד למקם אותו בשעה 3 ולכן יוצא שאני
נושא אותו קצת יותר אחורה לכיוון שעה 6 ממה שהתכוונתי בד"כ.

לגבי המחיר, לא בטוח שהייתי ממליץ לאדם מן השורה לקנות אותו אלא יותר לפריקים של העניין.
יש אלטרנטיבות מצויינות בשוק וחלקם אפילו בהכנה עצמית פה בארץ (עסקים פרטיים קטנים).

אני חושב שהנרתיק הזה ונרתיקים דומים נוספים "אמורים" לשבת בשעה 5 בערך, ולא בשעה 3.
עם העצם של המותן הדבר היחיד שמאפשר לשאת שם נשק זה רק עם נרתיק חיצוני.
Glock 26 GEN4
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי GA1 » 28 דצמבר 2017, 10:04

ניר.ב כתב:החיסרון היחיד שמצאתי בנרתיק הזה, הם הברגים.
משום מה הם פשוט קצרים מדי, ובהתאמת הנרתיק לאקדח (בין הקיידקס לריפוד ) אני מוצא
שמשתמשים במעט מדי כריכות הברגה. חסרים 2 -3 מ"מ כדי לקבל הברגה מלאה
ובכך ביטחון שהם לא ישתחררו, וזה כבר קרה לי למרות השימוש בלוקטייט. כל ניסיון להבריג אותם מעט יותר
ומגיעים למצב שבלתי אפשרי לשלוף את הנשק.
...

ניר, כמה נקודות בעניין:
א. שמתי לב בנרתיקים חדשים שהיצרן מבריג את הברגים הקצרים הנ"ל ממש עמוק, ברמה שמועכת את הגומיות כמו פטריה, או אפילו כמו פיתה. זה נראה יותר כמו דיסקית מעוכה שיוצאת מהצדדים מאשר כמו Spacer.
זה נכון לפחות לברגים של התופסנים.
וגיליתי שכדאי לעשות כך (פחות זמן בין הידוק להידוק אם לא משתמשים בלוקטייט, שלא קניתי עד היום...)

לגבי הברגים שמחזיקים את הקיידקס לגוף הנרתיק - הפתרון הנראה לעין הוא לוקטייט,
ומוזר שהשתחררו לך. אולי להחליף לוקטייט?

ב. יש מצב שיש להם ברגים ארוכים יותר. ראיתי כאלו בנרתיק ישן יותר (מדגם Onyx, עם הכנפיים הרחבות יותר, שנקנה לפני שנתיים).

בנוסף, בגרסת האפנדיקס הישנה - יש בורג שהוא ספציפית ארוך יותר - כי נועד להחזיק תפס מעל קיידקס עם שתי(!) גומיות, משני צידי הקיידקס. אחת בין הגוף לקיידקס, ואחת בין הקיידקס לתפס.

כך שליצרן בטוח יש.

ג. סה"כ בורג סטנדרטי... - תמצא בארץ. בדוק עם כל מי שמתעסק בתחום (תעשייה וכו'). זכור לי בע"פ השם של חברת "פלבורג" כבעלת מבחר עצום.
משאיר לך את המקום (והזמן... אמצע היום עכשיו) לאתר ברגים בארץ.
שא בְּאחריות ושא ברכה
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי ניר.ב » 29 דצמבר 2017, 10:28

גיל, אין לי בעיה שהספייסרים בתופסנים במצב פיתה.
הבעייה היא כאשר הם במצב כזה בקיידקס (תוסיף לזה את הלחץ בין המכנס לגוף) ואז אי אפשר לשלוף את הנשק.
זה שמעט מידי כריכות בורג מוברגות לאום, יוצר את הבעיה שתארתי. נכון, זה לא משתחרר כל יומיים, אבל לא צריך
להגיע לכך מלכתחילה. כשזה קרה לי - למזלי בבית - ראיתי את האום זרוק על הריצפה ולקח לי כמה שניות להבין
שזה מהנרתיק.
באתר שלהם אין פירוט מה מידות הברגים, לכן שאלתי אם מישהו יודע. כי אני מעדיף לא לפרק את הנרתיק בחנות לברגים %%$0066
רק כדי להראות במה מדובר. כאמור, כל מה שחסר זה 2-3 מ"מ באורך כדי לפתור את הבעיה.
סמל אישי של המשתמש
סליקאי כסף
סליקאי כסף

הבא

מי מחובר
משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד