דיון לאיסוף מידע על S&W M&P Shield

פורום זה מכיל ביקורות אודות אקדחים וציוד, נשמח לקבל חוות דעת מנומקות על מגוון המוצרים המוצגים בפורום, החומר יערך ויעלה כסקירה מקיפה במדור "הנשקיה" של האתר.

מנהל: Digo

דיון לאיסוף מידע על S&W M&P Shield

על ידי Digo » 30 מרץ 2017, 16:57

פק"ל מאפיינים אליו מומלץ להתייחס:
- תיאור כללי: קטגוריה, ייעוד, מנגנון, אבטחות, קשר לדורות קודמים.
- יתרונות
- חסרונות
- תמיכה בשוק הישראלי: יבואן, חלפים, שיפורים, אביזרים.
- מה בערכה + טווח מחירים
- קישורים: אתר יצרן, דף בויקפדיה וכו'.
"וענייני המלחמות, אי אפשר היה כלל, בשעה שהשכנים כולם היו זאבי ערב ממש, שרק ישראל לא יילחם, שאז היו מתקבצים כולם ומכלים ח"ו את שאריתם..."
--
CZ P-07
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

Re: דיון לאיסוף מידע על S&W M&P Shield

על ידי Dark Droid » 14 אפריל 2017, 19:30

בכיף :)

תמונה

דגם: M&PSHIELD
יצרן: Smith & Wesson
קוטר: 9MM
ארץ ייצור: ארה"ב
גוף הנשק: מתכת משולב פולימר
מנגנון: Striker Fire
משקל כולל תחמושת: 680-690 ג'
מה בערכה: (קופסת קרטון) אקדח קומפקטי, מחסנית 8 כדורים, מחסנית 7 כדורים, חוטר, מנעול הדק, חוברות יצרן.
עלות: 3100-3400 ש"ח
עלות מחסנית 8 כדור: 120-180 ש"ח
יבואן בארץ: להב ת"א

אתר היצרן | אתר היבואן

אחרי מעל שנה עם שימוש באקדח, מעל 1500 כדור, זאת דעתי:

נשיאה: הלכתי עם מס' אקדחים בחיי, זהו ללא ספק האקדח הכי נוח וקל שהיה לי.
קטן מאוד וניתן להסלקה בקלות בנרתיק פנימי, גם בלבוש צמוד ומכנסי ג'ינס סקיני אין איתו שום בעיה ואף אחד לא מבחין בו ולא בולט מהחולצה.
אחרי מס' חודשים כבר התרגלתי לקיום היום-יומי שלו עלי והוא כבר ניהיה חלק מהגוף, כלל לא מורגש ולפעמים אפילו אני נבהל וחושב שהוא איננו וישר שולח את היד לבדוק.
גם כמה פעמים נרדמתי איתו והוא לא גרם לאי נוחות מסוימת, אז ללא ספק מבחינת נשיאה הוא מושלם.

אחיזה: כאן זה כבר שונה אצל כל אחד ואחד, לי האחיזה באקדח מעולה והוא מתאים לי בדיוק לגודל היד.
הוא קל וקטן מאוד מה שגם נוח לשלוף אותו במהירות ואין לו חלקים שבולטים ממנו ככה שגם הוא לא נתקע במשהו בדרך.

ביצועים: זה לא אקדח מבצעי ובטח שלא אקדח הכי טוב ומדויק בשוק אבל עם האחיזה הנוחה, גודל והמשקל שלו אני מצליח להגיע איתו לתוצאות טובות מאוד, עושה את העבודה נאמנה ובמקרה של אירוע אני לא חושב שהוא מביא חיסרון בהשוואה לאקדחים אחרים מלבד כמות הכדורים.

תחזוקה: מדי פעם מפרק לנקות לכלוך ומוך של הבגדים, מלבד זאת הוא נשמר מעולה וכל הגעה לאימון במטווח נותן ביצועים מעולים ללא מעצורים (עד היום 0 מעצורים באקדח טפו טפו טפו).

מראה חיצוני לאחר שימוש: אני פרפקציוניסט ככה שהוא נשמר בקנאות, עובד בעיקר בעבודה משרדית ככה שגם אין לו דרכים להרס או להישרט מה שיוצא שהוא עד היום נראה כמו חדש מהקופסא.

חלפים בארץ: לא יודע הרבה לגבי החלפים כי לא היה לי צורך, אבל מאמין כשהיבואן זה להב לא אמורה להיות בעיה.

חסרונות: לא רואה הרבה חסרונות, אבל היה נחמד למחסנית סטוק עם יותר כדורים, כי כן 8 כדור זה לא הרבה.
* הדק לא מהטובים שיש אבל זה פחות בעייתי כי קיימת האפשרות להחליף הדק לערכה מתקדמת יותר עם הדק הרבה יותר קל.
* אין כמות גדולה של אביזרים - כן יש החלפת כוונות, הוספת לייזר, מחסניות שונות, גריפים וכו' אבל לא בכמות כמו שיש לגלוק.
* לא מתאים לרוב דגמי הרוני/קפוס וחבל למרות שיש לחלק מהדגמים ערכות שאפשר להתאים (אבל נכנס לא משהו).

אם שחכתי משהו תגידו אני אשמח להוסיף :)
נערך לאחרונה על ידי Dark Droid בתאריך 05 מאי 2017, 15:12, נערך 2 פעמים בסך הכל.
S&W M&P Shield
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי Digo » 20 אפריל 2017, 15:26

ברוך השב ידידי! התגעגענו... נקראת אל הדגל, וכרגיל, נענית לקריאה...

עזור לנו לחדד קצת...
כשכתבת על רמת הדיוק והמבצעיות של הנשק, אני מניח שהתכוונת לרתע המוגבר שמקשה על ירי מדויק, ולקיבולת?
"וענייני המלחמות, אי אפשר היה כלל, בשעה שהשכנים כולם היו זאבי ערב ממש, שרק ישראל לא יילחם, שאז היו מתקבצים כולם ומכלים ח"ו את שאריתם..."
--
CZ P-07
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי Dark Droid » 26 אפריל 2017, 08:38

כן בדיוק,
הרתע בשילד קצת גדול יותר מאקדחים אחרים (שגדולים ממנו כמו גלוק 19, יריחו, CZ וכו')
אז צריך להתאמן הרבה כדי להגיע לתוצאות טובות של חזרה מהירה לכוונות.
וגם כמו שאמרתי כמות הכדורים במחסנית היא חצי מרוב האקדחים הנפוצים בשוק, אבל בשביל אקדח הסלקה בגודל שלו הוא עם הכי הרבה כדורים בקטיגוריה ועונה על כל הבקשות למי שמחפש אחד מהקטיגוריה שלו.
עדיף בהרבה על גלוק 42/43 וגם מהמתחרים של CZ, ברטה וכו'

מס' 1 בקטיגוריה מכל הבחינות, אבל חשוב לציין שהוא לא נועד להיות אקדח מבצעי ולא מחליף אקדחים כמו גלוק 19 כי המטרה של שניהם שונה.
S&W M&P Shield
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי Digo » 26 אפריל 2017, 11:16

קיימת ערכת APAX לSHIELD בארצנו היפה? יצא לך להיתקל / לירות בSHIELD עם ערכת ההדק הזו?
--
CZ P-07
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי Dark Droid » 26 אפריל 2017, 12:46

כן יש ערכה לשיפור ההדק, יצא לי לירות בשל לקוח שבדיוק נכנס למטווח באריאל...
לא התקנתי על שלי כי צריך ללכת ללהב ואני לא סובל את האזור מוכה זונות ונרקומנים שהם נמצאים+ אין חניה אז עוד לא יצא לי להתקין לעצמי
וכן זה שווה כל שקל, הדק מעולה אחרי החלפה :)
מחיר בזמנו היה 350, היום לא יודע כמה זה...
S&W M&P Shield
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי Digo » 26 אפריל 2017, 14:01

עד כמה ההדק המשופר השפיע על הדיוק של הירי?
--
CZ P-07
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי Dark Droid » 26 אפריל 2017, 15:05

שיפור די טוב, הרי הוא הרבה יותר רגיש ואפקט ההפתעה מההדק לא ממש מורגש כמו במקורי,
למרות שעם הרבה אימונים אני כבר לא ממש מרגיש את ההדק אצלי.

מי שמתאמן הרבה אז שווה להחליף הדק, אם לא והאקדח נועד למקרי חירום ולחידושי רישון בלבד אז חבל להחליף...
S&W M&P Shield
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי Archer750 » 01 מאי 2017, 09:36

תיקון לגבי המשקל- 540 גרם ריק, 680 עם מחסנית 8 מלאה.
בקשר לכמות תחמושת- ניתן להוסיף מחסנית בקלות, אני נושא עלי מחסנית נוספת בנרתיק של לדרמן- מחסנית 7 כדורים נכנסת בדיוק.
בקשר לדיוק- לא יריתי הרבה בכלל (זה האקדח הראשון שלי, יריתי עד כה כ150 כדור) והצלחתי להגיע בירי האחרון לרמה של פגיעה במטרה בגודל A4 ממרחק 10 מ' די בקלות.
סליקאי ארד
סליקאי ארד

על ידי Digo » 02 מאי 2017, 15:48

Archer750 כתב:תיקון לגבי המשקל- 540 גרם ריק, 680 עם מחסנית 8 מלאה.
בקשר לכמות תחמושת- ניתן להוסיף מחסנית בקלות, אני נושא עלי מחסנית נוספת בנרתיק של לדרמן- מחסנית 7 כדורים נכנסת בדיוק.
בקשר לדיוק- לא יריתי הרבה בכלל (זה האקדח הראשון שלי, יריתי עד כה כ150 כדור) והצלחתי להגיע בירי האחרון לרמה של פגיעה במטרה בגודל A4 ממרחק 10 מ' די בקלות.

1) לגבי תיקון המשקל, תודה. מדובר בשקילה שאתה עשית?

2) בנוגע לעניין הדיוק, עיין בדיון שהתפתח בנוגע לShadow. דיוק הכלי מורכב ממספר מאפיינים. בסופו של דבר, כל כלי שיוצר ע"י יצרן שיודע מה הוא עושה, יפגע במקום אליו הוא מכוון. אבל שילוב של משקל, הדק, אחיזה ועוד, שמשתלבים יחד עם הגורם האנושי, מביאים ליכולות ירי שונות של כל כלי.
דף A4 בעשר מטר זה נחמד, אבל השאלות הם רבות. מה היה המקבץ? מה היה קצב הירי? כמה מהר ניתן לחזור לתמונת כוונות? דאבל טפ וכו' וכו'...

אשמח לתשובה בנוגע למשקל...
חג עצמאות שמח!
--
CZ P-07
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי Archer750 » 02 מאי 2017, 23:14

שקילה שאני עשיתי.
לא מדדתי מקבץ, הפיזור היה פחות או יותר על רוב הדף. קצב הירי הכי גבוה שיריתי היה בערך כדור כל שניה-שניה וחצי. חזרה מהירה יחסית לתמונת כוונות. דאבל טאפ מעולם לא נסיתי לעשות.
(כל מה שאני כותב פה מומלץ לקחת בערבון מוגבל, כל הנסיון שלי בירי באקדח מסתכם בקצת פחות מ150 כדור מהשילד שלי. בינתיים).
סליקאי ארד
סליקאי ארד

על ידי Digo » 03 מאי 2017, 08:06

אוקי, תודה!

בלי קשר לדיון, במידה ואתה מעוניין במסגרת אימון משתלמת ומהנה יותר, (במידה ועוד לא ניסית..), ממליץ מאוד על IDPA...
יש להם פורום משלהם כאן.
אפשרויות האימון שם מעניינות ויעילות בהרבה מאשר ירי חופשי...

המשך יום מצויין!
--
CZ P-07
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי Dark Droid » 05 מאי 2017, 15:07

Archer750 כתב:תיקון לגבי המשקל- 540 גרם ריק, 680 עם מחסנית 8 מלאה.

חחח :lol:
צודק 100% אני כתבתי לפי מידע ברשת לא בדקתי בעצמי,
עכשיו שראיתי את ההודעה הלכתי לבדוק במשקל במטבח ואצלי 690 ג' עם כדורי הולופוינט (מחסנית 8)
תיקנתי בתגובה הראשית %3
S&W M&P Shield
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי ניר ל » 05 מאי 2017, 20:32

מהמעט שיריתי עם האקדח הזה -
לי לקח קצת זמן להצליח לירות איתו מהר ומדוייק ואני יורה כמה אלפי כדורים כל שנה, הקושי לאחוז אותו טוב בתוספת הדק קצת קשה דורש תרגול.
את עצר המחלק גם קשה לתפעל וכדאי פשוט להתאמן על שחרור באמצעות דריכה.

לא יודע אם הייתי פונה דווקא ל idpa לצורך אימון עם אקדח כזה, זה יהיה די מבאס.
יספיק לדעתי שיעור אחד עם מדריך טוב בשביל להצליח לרוקן מחסנית תוך שלוש שניות על דף ולא לפספס.
לא הייתי מבזבז משאבים על תרגול מתארי לחימה עם מקסימום 8+8 כדורים ואקדח פצפון.
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי Archer750 » 10 מאי 2017, 23:01

לאחר מטווח נוסף שעשיתי (לאחר כ80 כדור מהמחסנית), גיליתי משהו שחשוב לשים לב- בעיית אמינות של המחסניות. במחסנית הראשונה שיריתי הכדור השמיני לא נגרף (גרם למעצור שני- גריפה חלקית) ולאחר מכן לא יכולתי לטעון יותר מ7 כדורים במחסנית 8. לאחר המטווח, פירקתי את המחסנית וגיליתי שהקפיץ עקום ב90 מעלות. לאחר שיטוט קצר בגוגל, גיליתי שזו תקלה די נפוצה, גם במחסניות 7.
סליקאי ארד
סליקאי ארד

הבא

מי מחובר
משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 0 אורחים