דיון לאיסוף מידע על Cz75 sp-01 shadow

פורום זה מכיל ביקורות אודות אקדחים וציוד, נשמח לקבל חוות דעת מנומקות על מגוון המוצרים המוצגים בפורום, החומר יערך ויעלה כסקירה מקיפה במדור "הנשקיה" של האתר.

מנהל: Digo

Re: דיון לאיסוף מידע על Cz75 sp-01 shadow

על ידי Digo » 21 אפריל 2017, 12:27

אוקי... מניח שלהבהיר את זה יהיה רק לתועלת... אז אסביר יותר טוב...

מסכים איתכם לגמרי. זו גם המטרה של הסקירות הללו. התחלתי את זה כי לא רציתי מאגר של נתונים יבשים.

GUSS, אמרת נכון. אני רוצה שהסקירות יעבירו תחושות אישיות, ויתנו תמונה רחבה יותר על כל כלי. זו בע"ה תהיה הייחודיות של הסקירות הללו. מאגר נתונים שמבוסס על ניסיון.

את הנתונים היבשים, אני מביא כבסיס שעליו אפשר, ולדעתי צריך, לבנות.

אדגים:
1) האקדח שוקל 1.5 קילו, ומרגיש מאוד כבד ומסורבל בנשיאה שגרתית.

2) ההדק, במשקל 3.5 ליברות ומהלך קצרצר, מרגיש חלק ונעים מאוד בירי. המקבצים שלי איתו קטנים בהרבה

הבנתם לאן אני הולך? אני רוצה תחושות, לא יהיה שווה כלום בלעדיהן...

אם קראתם את הסקירה על הSHIELD, אני מניח שראיתם שביקשתי לקבל הבהרה. מה הכוונה "אקדח פחות מדוייק"? ספר לי... תגיד שהוא שוקל מעט, תגיד שההדק קשה, תגיד שהוא בועט בירי, ולכן, קשה יותר לדייק איתו... ספר לי תחושות, ותתבסס על נתונים...

ובתכלס, התערבתי רק בשביל דבר אחד... לעצור את הדיון הפילוסופי שלתחושתי עמד להתפתח... מי אחראי על הדיוק... הכלי, או היורה... דיון לפורום נשק...
אתה מוזמן לספר לנו סיפורי אהבה על הCZ עד מחר GUSS... אני כאן כדי לקרוא... %3
"וענייני המלחמות, אי אפשר היה כלל, בשעה שהשכנים כולם היו זאבי ערב ממש, שרק ישראל לא יילחם, שאז היו מתקבצים כולם ומכלים ח"ו את שאריתם..."
--
CZ P-07
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי ניר ל » 21 אפריל 2017, 15:40

קניתי משקל חדש למטבח אז קבלו קצת צבע -

אקדח גלוק 19c דור 3, 16 כדור 147 גריין, בתוך נרתיק עור מותאם של פרונטליין= משקל מלא על המותן= 1001 גרם.

אקדח spo1 שאדו, 16 כדור 124+P+ במחסנית טנפוליו, בתוך נרתיק עור פנימי = 1493 גרם.

משקל הנרתיקים - 109 ו 103 גרם בהתאמה.

גלוק מקצה כוונת אחורית לקצה מחסנית - 13 ס״מ
שאדו כנ״ל - 15 ס״מ

כוח האש של שני האקדחים האלו זהה, את הגלוק אני נושא עם כדור בקנה בבטחון מלא, שאדו DA חסר אבטחת נוקר וללא משמיט פטיש ...
אם מישהו בוחר להצמיד עוד חצי קילו ושני ס״מ למותן בגלל שניסה את שניהם במטווח והשדאו היה מדוייק יותר, לא אגיד שזה בלתי אפשרי - אבל בהחלט מעיק הרבה יותר.

ד.א. תחמושת ה״כוננות״ היא מחוזקת בשדאו כי הודות לחלוקת המשקל העודף, אני לא מרגיש הבדל קריטי לעומת תחמושת האימונים שלי. הגלוק לעומתו בועט באופן מאד מורגש עם תחמושת כזו - נקודה לשדאו.
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי גיל7 » 25 אפריל 2017, 10:49

זכותך לנהל איזה דיון שאתה רוצה. זה ברור. ולכן אומר רק משהו לסיום ואשאיר אתכם לדיון על משקל ההדק, מהלכים, ריסט, קיר, שבירה וכו'.

האקדח שעליו אנחנו מדברים, CZ SP01 SHADOW נבנה באופן שאפשר לדייק בו. על חשבון פרמטרים אחרים - נוחו נשיאה למשל. הגלוק נוצר למטרות אחרות ולכן קשה לפגוע בו מדויק.
הקלישאה שהאקדח מדויק יותר מהיורה לא רלבנטית, כי כשאתה בוחר אקדח אתה צריך לדעת מה המאפיין המרכזי של האקדח. ובמקרה הזה, לדעתי כמי שמחזיק SHADOW ויורה בו דרך קבע, הדבר הכי חשוב שאפשר לומר על השאדו הוא שהאקדח הזה נועד לפגוע מדויק ובקלות יחסית.
סמל אישי של המשתמש
סליקאי כסף
סליקאי כסף

על ידי Digo » 25 אפריל 2017, 11:47

גיל7 כתב:זכותך לנהל איזה דיון שאתה רוצה. זה ברור. ולכן אומר רק משהו לסיום ואשאיר אתכם לדיון על משקל ההדק, מהלכים, ריסט, קיר, שבירה וכו'.

האקדח שעליו אנחנו מדברים, CZ SP01 SHADOW נבנה באופן שאפשר לדייק בו. על חשבון פרמטרים אחרים - נוחו נשיאה למשל. הגלוק נוצר למטרות אחרות ולכן קשה לפגוע בו מדויק.
הקלישאה שהאקדח מדויק יותר מהיורה לא רלבנטית, כי כשאתה בוחר אקדח אתה צריך לדעת מה המאפיין המרכזי של האקדח. ובמקרה הזה, לדעתי כמי שמחזיק SHADOW ויורה בו דרך קבע, הדבר הכי חשוב שאפשר לומר על השאדו הוא שהאקדח הזה נועד לפגוע מדויק ובקלות יחסית.

אכן, לא נמשיך בדיון על הקלישאה, כי זה יטביע את הדיון הביקורתי על האקדח... ובכל זאת, אני לוקח את מה שאתה אומר. ירי מדויק הוא בהחלט מאפיין מרכזי של הכלי הנ"ל ושל הדומים לו. אין ספק לגבי זה.
"וענייני המלחמות, אי אפשר היה כלל, בשעה שהשכנים כולם היו זאבי ערב ממש, שרק ישראל לא יילחם, שאז היו מתקבצים כולם ומכלים ח"ו את שאריתם..."
--
CZ P-07
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי OmerCZ » 23 נובמבר 2017, 22:44

עוד מספר נקודות שיש לי להוסיף:
מומלץ להוסיף לפחות מחסנית אחת של 16 כדור, הרבה יותר נוח בנשיאה יומיומית ובמיוחד בנהיגה.
לאחר נשיאה יומיומית של שנה וקצת תפס המחסנית התחיל להחליד, קל לנקות אותו אבל זה עדיין מציק.
לאחר ירי של כמה אלפי כדורים הכוונת האחורית השתחררה מהמקום, פשוט שטה לצדדים בחופשיות, נראה תיקון פשוט אבל עדיין מוזר.
עומר

CZ 75 sp-01 Shadow
סליקאי ארד
סליקאי ארד

על ידי ysd » 24 נובמבר 2017, 21:26

OmerCZ כתב:עוד מספר נקודות שיש לי להוסיף:
מומלץ להוסיף לפחות מחסנית אחת של 16 כדור, הרבה יותר נוח בנשיאה יומיומית ובמיוחד בנהיגה.
לאחר נשיאה יומיומית של שנה וקצת תפס המחסנית התחיל להחליד, קל לנקות אותו אבל זה עדיין מציק.
לאחר ירי של כמה אלפי כדורים הכוונת האחורית השתחררה מהמקום, פשוט שטה לצדדים בחופשיות, נראה תיקון פשוט אבל עדיין מוזר.

כוונת אחורית מטיילת -למה זה נראה לך מוזר בכלי ,שעובד?
דברים אלה יש לבדוק כל הזמן.את בורג הכוונת צריך לאבטח בלוקטייט מתאים.
ברוב הכלים זה לא קורה, כי הם שוכבים שנים במגירה :lol:
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי OmerCZ » 25 נובמבר 2017, 19:00

אני מניח שזה הפתיע אותי כי ציפיתי לעצר מחלק שבור או קפיץ פגום, לא לשיוט של הכוונת (:
עומר

CZ 75 sp-01 Shadow
סליקאי ארד
סליקאי ארד

על ידי גיל7 » 25 נובמבר 2017, 21:35

שמעתי על התקלה הזו. לא קרה לי.
אני החלפתי את הקת לאלומיניום. יקר, אבל שווה.
קודם כל יותר קל לשפר אחיזה תוך כדי שליפה. חוץ מזה, יוצר פרופיל צר לאקדח סטייל 1911 כזה שאני יותר אוהב. וגם יושב יותר טוב בנרתיק פנימי כי הוא פחות רחב.
סמל אישי של המשתמש
סליקאי כסף
סליקאי כסף

על ידי ysd » 26 נובמבר 2017, 07:35

OmerCZ כתב:אני מניח שזה הפתיע אותי כי ציפיתי לעצר מחלק שבור או קפיץ פגום, לא לשיוט של הכוונת (:

אז ,שלא יהיו לך הפתעות. שלב הבא עצר מחלק וכוונת קדמית.
ואז כמו מילכוד 22 :lol:
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי ניר ל » 26 נובמבר 2017, 07:58

גם לי השתחררה הכוונת האחורית אחרי כמה אלפי כדורים, זה לא בגלל הבורג שמשתחרר, איפוס וסגירת הבורג עם לוקטייט לא יועילו והיא תשתחרר שוב. מה שצריך להחזיק אותה במקום זו ההתאמה והחיכוך עם הצינה, לא הבורג המסכן. במשך הזמן משהו שם מתרופף ותו״כ ירי היא שטה לה, עד שאתה מבין שהפעם הבעיה לא אצלך...
אפשר לגשת לרוט, מקסימום יחליפו כוונת. אני מרחתי קצת אפוקסי על המסילה, הרכבתי, איפסתי, סגרתי בורג.
האפוקסי התקשה והכוונת הולחמה למסילה... כבר שלוש שנים ואלפי כדורים בלי בעיות מהכוון הזה.

השבוע הדבקתי גם את הקדמית, אחרי שגם אחיזתה התרופפה והיא החלה לרקוד די מהר מאז הרכבתה בלחץ (הקודמת פשוט נשברה והוחלפה). בשאיפה שמעתה היא תשבור פחות סיבים ולא תישבר בעצמה.

מחסניות טנפוגליו אכן נוחות לנשיאה, רק שבליטת הפח התחתון קורעת חולצות. נראה לי שכדאי להשחיז אותו ולהתאים למידות ידית האחיזה, למרות שזה יקשה על תלישת המחסנית בעת מעצור מורכב.
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי GUSS » 26 נובמבר 2017, 08:33

למרוח אפוקסי ואז לאפס?אפוקסי איטי או ביצוע במטווח עצמו?
פחות -לרוב זה יותר,,
סמל אישי של המשתמש
סליק ג'אנקי
סליק ג'אנקי

על ידי ניר ל » 26 נובמבר 2017, 09:21

לקרוא לזה איפוס קצת בעייתי, בכלל נושא האיפוס בעייתי. הכוונות צריכות להיות מיושרות עם הקנה מבחינת צידוד, שזה אומר בדיוק באמצע אם האקדח לא עקום. אפשר לבדוק את זה באמצעות בורסייט ולוודא באמצעות קליעה למטרה. אני מביא את הכוונת לאמצע ומוודא במטווח שהכל תקין, מי שלא סומך על כישורי הקליעה שלו - שישתמש במשען. את ההדבקה אפשר לבצע אח״כ ופשוט להביא את הכוונת לאותו מקום, לאפוקסי שלי לוקח דקה או שתיים להתקשות.
זו לא המלצה ולא קראתי בשום מקום על מישהו שעושה את זה, יהיה מי שיגיד שזה לא מקצועי וכו׳ ושזה יקשה על החלפת כוונת וכו׳ . אותי זה לא מעניין ולי זה עובד. מבחינתי אין בעיה לקבע את הכוונות במקום בו הן מאופסות עם הקנה, כל סטייה בירי מהמצב הזה היא טעות יורה וזו שגיאה לדעתי לתקן טעויות יורה באמצעות הזזת הכוונת.
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי GA1 » 29 נובמבר 2017, 23:53

רעיון מעניין, אבל אכן מפריע (לי) העניין של הבעייתיות בהחלפת כוונת בעתיד.

שדרוג לרעיון:
לאפס, בורג, לוקטייט וכו',
ואח"כ להוסיף טיפה אחת של אפוקסי בכל צד של הכוונת.
כשתרצה להחליף תוכל להשתמש במברג שטוח (בגודל מתאים) כאיזמל - ולהסיר את שתי נקודות האפוקסי ואת הכוונת.
    נשק עליך זה כמו מצנח - אם תצטרך ולא יהיה עליך - כנראה שכבר לא תצטרך יותר...
    גם כשהמשטרה במרחק של דקות -
    לפעמים זה עניין של שניות...
שא בְּאחריות ושא ברכה
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי ysd » 03 דצמבר 2017, 13:22

פתרון מקצועי של מישהו בארה"ב לבעייה הזאת . :lol:
http://forums.brianenos.com/topic/25168 ... nt-2800964
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי OmerCZ » 26 יולי 2019, 20:57

הפתרון לשיוט הכוונת היה שימוש בלוקטייט כמו שהוצע להשתמש פה באפוקסי, מריחה על כל המשטח ולא רק לבורג.
בנוגע לסיב האופטי, כבר התייאשתי, פשוט קניתי מטר ואני מחליף כל פעם כשעף..
הבעיה האחרונה והמטרידה היא קפיץ שחוק שביטל את הפעולה הכפולה וחידוש הקשר אבל הבנתי שזה דבר שאפשר לצפות לו מכלי שעובד.
עומר

CZ 75 sp-01 Shadow
סליקאי ארד
סליקאי ארד

הקודם

מי מחובר
משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 0 אורחים