רובה הגליל בשימוש ?

פורום האתר בעינייני נשק ותחמושת.

המנהלים: yoramhai, donduck, שרקן

Re: רובה הגליל בשימוש ?

על ידי Ronyo » 12 יוני 2018, 20:18

GUSS כתב:בעיות בגבול מכסיקו? %%$0077

בונים קיר.
סליקאי ארד
סליקאי ארד

על ידי Warlord » 13 יוני 2018, 21:57

ניר ל כתב:Warlord הודות לך הסתבכתי עם השכן הגולנצ׳יק אחרי שאמרתי לו שהמפקדים שלו טפשים.
הסבירו לו שבאוטומט הקנה יתפוצץ ושהתחמושת הירוקה זה רק לקלעים, אסור להשתמש ברגילים.

התבורים רגילים בצה"ל - כולם מהיום הראשון ועד היום עם מצב אוטומט.
מיקרותבורים - היו בהתחלת ההטמעה בצהל עם מצב אוטומט. בשלב כלשהו הושאר המנגנון האוטומטי, אבל בניצרה מצב האוטומט נחסם מכאנית ברמה של בורג שלא מאפשר לנצרה לעבור למצב אוטומטי.
בסדרות הותיקות יותר של המיקרו תבור האוטומט כאמור עדיין לא היה חסום.
מסתובבים עדיין בצבא גם כאלה.
עקרונית, החסימה הזו ניתנת לפירוק.

התבור שנמכר בארה"ב לאזרחים - ללא מצב אוטומטי בכלל. המנגנון ובית ההדקים שונים ממה שיש בצה"ל.

זה ההסבר שנתן חבר של חבר, לשלל האינפורמציה שהתעופפה פה, שגם אותי הצליחה לבלבל.
אנחנו במילואים קיבלנו תבורים בקליברים ומדגמים שונים וכולם היו באחלה אוטומט.
לכן לא הבנתי על מה החבר׳ה מתלוננים פה. מסתבר שיש דברים בגו.
התו״ל בנושא אוטומט לא השתנה לדעתי משנות ה 80 ואף פעם לא חשבו לחסום ולא חסמו את מצב האוטומט בנשק האישי.
מצד אחד למרות כל הדיבורים כאן (שחלקם משקף אי הבנה בסיסי בתפקוד גוף היררכי כמו צבא ומשמעות המונח ״פקודה״ ו״נוהל״ במערכת כזו) אם החיילים לא מורשים לירות באוטומט לכאורה אין סיבה שבנשק יהיה אוטומט. מצד שני הבטן לא מרגישה לי נוח עם חסימה פיזית של המצב הזה. מבחינתי לוחם החי״ר הוא ילד גדול ואני סומך עליו ועל שיקול דעתו. אם יחליט לשבור את הנוהל, כמו אריק שרון בשעתו, סומך עליו שזה יהיה במקום. למנוע ממנו בצורה פיזית את האפשרות ממש לא מרגיש לי נכון. אני די בטוח שזה נעשה רק ברמת הגדוד ולא בנשקים שמגיעים ליחידות מיוחדות ועדיין זה שלילי בעיני.

אני יודע מה השיקולים שבבסיס התו״ל הזה וחלקם הגיוניים מאוד בעיני אבל זה ממש לא הplace ולא המקום לפתוח את זה. לסיכום - תו״ל יותר מסביר בעיני. חסימה פיזית - ממש לא.
WARLORD
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי itamar » 14 יוני 2018, 06:16

אני יודע מה השיקולים שבבסיס התו״ל הזה וחלקם הגיוניים מאוד בעיני אבל זה ממש לא הplace ולא המקום לפתוח את זה. לסיכום - תו״ל יותר מסביר בעיני. חסימה פיזית - ממש לא.

תו"ל משתנה לפי צו האופנה.
פעם זה שבלולים ועוד כל מיני הזיונות כמו של גל הירש. ופעם זה הזיונות של מישהו אחר.
נשק הוא כלי עבודה שתוחלת החיים שלו בצבא יכולה להגיע ל40 שנה ואפילו יותר.
זו חתונה לטווח ארוך ביותר.

אסור שיהיו בו כל מיני מגבלות טכניות שיפריעו לו במידה והתול משתנה.

א.
אקסיומה:

כל אשכול בעל יותר מ-3 דפים יהפוך בסוף ל:
1. ויכוח על הקלר וגלוק או
2. מחירי תחמושת או
3. מדיניות משרד הפנים בנושא רישוי
תרמתי למען הסליק
תרמתי למען הסליק

על ידי ניר ל » 14 יוני 2018, 14:03

איתמר הזכיר את הרומ"ט משנות השישים-שבעים שהוגבל לבודדת באמצעות איזו מגרעת שניתן היה להשחיז, גם כאן המצב לא שונה כנראה - הנשק אוטומטי במקור והסירוס הוא לא פרמננטי. אולי בכלל יש לו יכולת לאוטומט אבל לא מגלים את זה לחיילים וכל מה שחסר זה רק ההטבעה AUTO על הפלסטיק... :lol:
אם זה נשמע הזוי, אז תדעו שזה קיים פה ושם בצה"ל.

מי שעבר הסמכה על האמר למשל, התפלא אולי שהעגלה הזאת נתקעת בכל הצלבת גלגלים קלה בשטח.
לנהגי ההאמר אין מושג שקיימים בו דיפרנציאלים מוגבלי החלקה וכל מה שנדרש כדי להמשיך זה לחיצה קלה על הבלם בשילוב גז קבוע.
תשאלו למה לא מלמדים את זה - פשוט כי נהגים לא מקצועיים (זה מה שמקבלים בסיום קורס נהיגה ) שמנסים לבצע את המודולציה הזו, לוחצים חזק מדי על הבלם, נועלים את הגלגלים ומפוצצים פעמונים וציריות ...
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי eitan156 » 14 יוני 2018, 21:51

אני חושב שעשיתם סלט עם התבור שנמכר בארה"ב:
להערכתי (כי אני כבר לא שם) כל התבורים/ מיקרו בצה"ל כוללים מצב אוטומט.
בארה"ב כדי לאפשר לייבא אותם או אפילו לייצר שם הם חייבים לכלול רק מצב של ירי בבודדת ואפילו צריכים להיות בנויים כך שלא יוכלו להחליף להם הדק /לשנות את ההדק שיכול לירות אוטומט.
לגבי אורך קנה: מתחת לאורך קנה מסויים ובעיקר מתחת לאורך כולל מסויים הכלי (שהופך להיות רובה קצר קנה /SBR/short barrel rifle ) מחייב רישום (פדרלי אם אני לא טועה) שלוקח זמן ובעיקר עולה 200$ וזו הסיבה היחידה בגללה הקנה שם יותר ארוך- כדי לא ליפול לקטגוריה הזו.
סליקאי כסף
סליקאי כסף

על ידי ניר ל » 16 יוני 2018, 08:52

לא עשינו סלט, תן לנו קצת קרדיט... תבורים נמצאים כיום במערך המילואים והם יורים גם באוטומט. מיקרו תבור במערך הסדיר - לא.
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי eitan156 » 16 יוני 2018, 20:02

צודק.
אני עשיתי קצת סלט.
ביקור קצר בויקיפדיה היה מונע את הטעויות שלי.
גם לגבי אורכי הקנה: למרות שאני משוכנע שכלים רבים זכו להארכת קנה בעת ההפצה בארה"ב רק כדי לא להיות SBR
הרי שגרסת הX-95-L של המיקרו תבור (עוד 3.5 אינטש לקנה) פותחה כדי לשפר את הדיוק לפי ויקיפדייה.
סליקאי כסף
סליקאי כסף

על ידי ניר ל » 17 יוני 2018, 07:51

ויקפדיה לא מדוייק ולא מעודכן,
המיקרו תבור שיש היום בצה״ל הוא דור 3, אלו שבויקפדיה הם דור 2
דור 3 נראה אחרת (חלק עליון שטוח ומסילה לכל האורך ״פלאטטופ״), מתפסים שונים עם מסילות חבויות מכל הצדדים, קנה 38 ס״מ 1:7 , בוצעו גם שינויים במנגנון ושיפור הדק.
מצחיק שהם מספרים שהארכת הקנה נועדה לצורך שיפור הדיוק בזמן שמשתמשים בתחמושת לא מתאימה לקנים האלו ממילא.
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי GUSS » 17 יוני 2018, 12:19

ניר ויקי לא מדוייק ולא מעודכן????? אני בהלם..
קיימים פורומים שלמים , עם מומחים סוג בילתי רגיל..שעוסקים בהפצצות אירן ,כיבוש סוריה, מיגור חה"א הרוסי. כולל נתונים טכניים בחירת החימוש שלא להזכיר את הנשק הגרעיני לסוגיו,והכל מויקי...
ואתה הורס הכל בחוסר אחריות
פחות -לרוב זה יותר,,
סמל אישי של המשתמש
סליק ג'אנקי
סליק ג'אנקי

על ידי ניר ל » 17 יוני 2018, 12:49

אבל יש בו תמונות של מיקרו תבור עם מספר צ׳ ובהן ניתן לראות נצרה ללא אוטומט ... לפחות התמונות לא טועות %%$0066
חוץ מזה שבויקיפדיה הרבה מהערכים הם העתק/ הדבק מכל מני פורומים , אז מה קדם למה ?
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי אקדוחן » 17 יוני 2018, 14:20

ובמעבר חד מהתבור...
התו"ל בארץ אינו קבוע, ישנן יחידות משטרה דווקא, שעושות שימוש ב M 4, אשר יורה צרור קטן של שלושה כדורים בכל לחיצה, מטח.
הדגם הנ"ל משמש מספר יחידות בעולם, ומשם זה מגיע.
לא נראה לי שלוחמים בקבע שזהו מקצועם, עובדים בניגוד לנהלים, ומפקד הפלגה עלול לנזוף בהם.
לא מדבר על האפשרות בכלי, אלא בשימוש בחלק מהמקרים.
ראו מקרה קוואסמה וחברו למשל, לפניי השלחת מטענים לזירה, ירו בהם צרורות.
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי ניר ל » 17 יוני 2018, 14:43

M16A2 הוגבל לירי מטח 3 כדורים כלקח ממלחמת וויטנאם, הטענה הייתה שזה יחסוך תחמושת, יהיה מדוייק יותר, ימנע מצב שחייל בלחץ תחת אש מרסס סתם ועדיין יתן עצמת אש מכובדת. הוא שימש ברוב הצבאות האמריקאים מתחילת שנות השמונים. היה בצה״ל כזה לקלעי לילה (היה פק״ל כזה) E3/A3 , אבל עם רסיבר שמאפשר ירי אוטומטי כי לרסיבר עם השלושה כדורים היה הדק פחות טוב.
הפונקצייה של מטח די נפוצה בכלים מודרניים, אבל בנוסף לאוטומט מלא בד״כ.

לM4 גם כן היה מחלף כזה ול A1 אוטומטי מלא, רצוי לבדוק מה מחזיקים ביד כי הגיעו לכאן כל מני יצורים מכל מני מחסנים, לחלקם היו בעיות.
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי Warlord » 17 יוני 2018, 23:14

אקדוחן כתב:ובמעבר חד מהתבור...
התו"ל בארץ אינו קבוע, ישנן יחידות משטרה דווקא, שעושות שימוש ב M 4, אשר יורה צרור קטן של שלושה כדורים בכל לחיצה, מטח.
הדגם הנ"ל משמש מספר יחידות בעולם, ומשם זה מגיע.
לא נראה לי שלוחמים בקבע שזהו מקצועם, עובדים בניגוד לנהלים, ומפקד הפלגה עלול לנזוף בהם.
לא מדבר על האפשרות בכלי, אלא בשימוש בחלק מהמקרים.
ראו מקרה קוואסמה וחברו למשל, לפניי השלחת מטענים לזירה, ירו בהם צרורות.

אקדוחן אם תשים לב הדיון היה על התו״ל בצבא ולא במשטרה.
בצה״ל ה burst לא תפס. במשטרה אני מודה שאני לא מספיק מכיר אבל אם כוונתך לימ״מ אני על פניו די מטיל ספק. יחידות מיוחדות אני קצת מכיר וגם את המנטליות. לא אוהבים שמגבילים אותם מראש. מי שיש לו שליטה סבירה על ההדק יכול לירות בכל נשק אוטומטי גם צרורות קצרים. אני אבדוק את הנושא
WARLORD
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי אקדוחן » 18 יוני 2018, 05:26

זה לא במקום, זה בנוסף.
כפי שכתב ניר.
מצב בודדת
מצב מטח
מצב אוטומט מלא
אני מאמין שגם בצה"ל הכלים הנ"ל הגיעו כך.
ודאגו לבטל ואף להחליף ניצרה.
זה לרוב בכלים קצוצי קנה, אם בפלאטופ קומנדר, ואם בכלים עם הקנים "הארוכים" יותר, בין מנוסר למקוצרר, כמו בשימוש הימ"מ למשל, אבל לא רק.
ואם דובר רק על תו"ל צה"לי מתנצל, לא שירשרתי מספיק.
לגביי השליטה בהדק שציינת, יש מספיק לוחמים עם שליטה מצויינת וקצת מעבר.
לדעתי זה נובע מחיסכון, או שיקול כלכלי, גם של תחמושת, וגם של סדנאות לתיקון,טיפול,ותחזוקה.
נכון הכלים נועדו ונולדו לירי אוטומט.
אך בלי ספק ישחקו מהר יותר במצב זה.
מה שבצה"ל ישאירו למקלעים, ובמקומות אחרים עתורי תקציב, לא ייחסו חשיבות.
נ.ב.גם בצה"ל התו"ל הוא הלימוד על הנייר.
וכל אחד לוקח את זה לאן שייבחר.
אני בטוח שאני לא היחיד פה שירה אוטומט בצבא.
גם באופן מבצעי.
סליקאי זהב
סליקאי זהב

הקודם

מי מחובר
משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד