אמון רענון לרשיון ... אשר יגורתי בא

פורום האתר בעינייני נשק ותחמושת.

המנהלים: yoramhai, donduck, שרקן

אמון רענון לרשיון ... אשר יגורתי בא

על ידי ניר ל » 11 יולי 2019, 15:16

חידשתי עכשיו רשיון במשך שעתיים ונוכחתי שמי שמגיע לריענון עובר בדיוק את אותה הכשרה. זה לא להגיע פעם בשנה לסוג של ירי חפשי תחת הדרכה או משהו שמתמקד באימון ירי - אלא לשמוע את כל החפירות ובסוף לחורר את המטרה שוב ב 30 מתוך 50 כדור וכמובן לשלם בהתאם.

למה אני אומר חפירות ? כי מדריך ירי הוא לא מישהו שמוסמך לתת ייעוץ משפטי, הדברים שלו, גם אם הוכתבו ע״י בט״פ הם לא מגובים ולא רלבנטיים בבית משפט. אם היה מדובר באימון ירי/ בטיחות נטו הייתי מקבל, אבל כפי שדי ציפיתי - זה רק עוד תוספת מעיקה, חסרת תועלת ממשית (לדעתי אפילו מזיקה) שתרחיק עוד אנשים ממעגל מחזיקי הנשק.

אם מישהו עבר חוויה אחרת, אשמח לקבל המלצות בפרטי.
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

Re: אמון רענון לרשיון ... אשר יגורתי בא

על ידי 23933 » 11 יולי 2019, 15:37

תבוא לאימון של IDPA תשלם עבור הכדורים פחות תהנה יותר ובלי חפירות יתר , אבל את אגרת המטווח תצטרך לשלם (חותמת המטווח).
מי שמנוי ב-IDPA משלם רק את חותמת המטווח ותו לא.עוד דבר טוב מבית IDPA ישראל.
יותר פרטים אצל SPY, עדקרן , ASHERME.אלדר .וכל החבר'ה הנפלאים של IDPA ישראל
"איש את רעהו יעזרו ולאחיו יאמר חזק" מלבי"ם - באור הענין איש את רעהו יעזרו וחוץ מזה יאמר לאחיו חזק ג''כ אתה בעצמך ואל תסמך על העזר אך היה לבן חיל. ישעיה מא ו
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי GUSS » 11 יולי 2019, 16:03

- זה רק עוד תוספת מעיקה, חסרת תועלת ממשית (לדעתי אפילו מזיקה) שתרחיק עוד אנשים ממעגל מחזיקי הנשק.
כמו שצריך :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
פחות -לרוב זה יותר,,
סמל אישי של המשתמש
סליק ג'אנקי
סליק ג'אנקי

על ידי ניר ל » 11 יולי 2019, 16:25

23933 כתב:תבוא לאימון של IDPA תשלם עבור הכדורים פחות תהנה יותר ובלי חפירות יתר , אבל את אגרת המטווח תצטרך לשלם (חותמת המטווח).
מי שמנוי ב-IDPA משלם רק את חותמת המטווח ותו לא.עוד דבר טוב מבית IDPA ישראל.
יותר פרטים אצל SPY, עדקרן , ASHERME.אלדר .וכל החבר'ה הנפלאים של IDPA ישראל

תודה, אני פעיל בירי מעשי ויכול להחתים מדריך באותה מידה + תשלום עמלות למטווח בשעות הפעילות שלו, תחמושת אני קונה במחיר הנכון בלי קשר לאיפה אני יורה, כנ״ל בחידוש. אבל השאלה היא כללית .
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי asherme » 11 יולי 2019, 16:52

תקנות כלי היריה (הכשרה), תשע"ח-2018 (פורסמו 12.8.2018) קובעות בתוספת השנייה סעיף 1 - את תוכן הכשרת הרענון במהלך השנה השנייה לתקופת תוקפו של הרישיון.
אני מציע לקרוא את התקנות כלשונן.
הכשרת רענון שנה שנייה אינה זהה להכשרת רענון לצורך חידוש רישיון.
היא קצרה יותר בתכנים ואין חובה לקיימה במשך שעתיים רצופות בדומה להכשרה לחידוש רישיון.
אין כל סיבה שהכשרת חובה עפ"י דין - תשאיר חותם שלילי או מייאש על בעל הרישיון.
הכל בידי מדריך הירי - יש אין סוף של דרכים להעביר את תוכן ההכשרה כפי שנקבע בחיקוק.
אימוני הבסיס של IDPA ישראל עונים על כל דרישות תקנות ההכשרה ואף הרבה מעבר לנדרש.
בעלות אימון של 150 ש"ח (ועוד 1 ש"ח לכדור) המתאמן זוכה לאימון מלא ומגוון ועל הדרך גם מבצע את חובתו עפ"י חוק.
במטווח אשדוד ישנה עלות נוספת של 60 ש"ח בעבור טיפול משרדי.
במטווח דני הי בחדרה אין עלות טיפול משרדי.
מדריך ירי
IDPA Safety Officer
http://www.idpa.org.il
סמל אישי של המשתמש
סליקאי כסף
סליקאי כסף

על ידי 23933 » 11 יולי 2019, 17:36

ניר ל כתב:תודה, אני פעיל בירי מעשי ויכול להחתים מדריך באותה מידה + תשלום עמלות למטווח בשעות הפעילות שלו, תחמושת אני קונה במחיר הנכון בלי קשר לאיפה אני יורה, כנ״ל בחידוש. אבל השאלה היא כללית .

אז מדוע ניגשת לרענון שלא במסגרת ירי מעשי?
ולמעשה כוונתי הייתה לכל בעלי רשיון נשק באופן כללי, ולכן ליתר פירוט/דיוק השארתי זאת לחבר'ה הנפלאים של IDPA
"איש את רעהו יעזרו ולאחיו יאמר חזק" מלבי"ם - באור הענין איש את רעהו יעזרו וחוץ מזה יאמר לאחיו חזק ג''כ אתה בעצמך ואל תסמך על העזר אך היה לבן חיל. ישעיה מא ו
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי 23933 » 11 יולי 2019, 17:42

GUSS כתב:- זה רק עוד תוספת מעיקה, חסרת תועלת ממשית (לדעתי אפילו מזיקה) שתרחיק עוד אנשים ממעגל מחזיקי הנשק.
כמו שצריך :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

זהו הספד מוקדם %%$0077 %%$0077 %%$0077 כמו שצריך לאור דברי ASHERME
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי GUSS » 11 יולי 2019, 18:27

אני אשתדל בעתיד לבאר לך ,כשלא תביןבמה עסקינן.
פחות -לרוב זה יותר,,
סמל אישי של המשתמש
סליק ג'אנקי
סליק ג'אנקי

על ידי 23933 » 11 יולי 2019, 19:16

חרגת מהשורה.
למה זה קורה לך ?
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי Everest » 12 יולי 2019, 02:00

לטעמי (ואני אומר את זה בתור אחד ששרוי במצב כלכלי קשה עד אנוש, והיה שמח מאוד להיפטר מהחובה הזו של הריענון לאחר החידוש, באופן אישי), זה מצב שעדיף עשרות מונים על מצב שבו אנשים מגיעים עם נשק מפורק לחלקים בשקית סופר למטווח פעם ב-3 שנים ולא זוכרים אפילו איך להרכיב אותו כדי שיוכלו לירות ולחדש את הרישיון (בחיי שראיתי את זה בעיניים).
בכל מקרה זה לא מה שיגרום לי לוותר על הנשק.
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי ניר ל » 12 יולי 2019, 08:46

האנשים שהיו איתי בחידוש /רענון , ירו טוב למדי, בדף הם פגעו הכל לפחות, לא הגיעו עם נשק מפורק.
היינו ארבעה בסה״כ. אם למדריך היה מתאפשר להקדיש את הזמן המוקצב לתוכן שהוא מבין בו - היינו יכולים לקבל אימון מאד פרודוקטיבי.
זה שאפשר לעקוף את זה אם אתה בתחום, ידוע. אני גם יכול לבקש מחבר רופא לחתום לי על הצהרת הבריאות.
אבל אני רוצה להצביע על בעיה עקרונית שנוגעת לכלל האוכלוסיה ומקורה כנראה בהנחיות בט״פ - עזבו אתכם מהתפלפלויות משפטיות, נסחו עבור המדריכים מספר משפטים מנחים ואחידים שמזכירים לאזרחים אוחזי נשק, שלשימוש כלשהו בנשק (החל מהצגה/איום) יש השלכות שעשויות להיות מרחיקות לכת ושכל מקרה יבחן לגופו וזהו.
תמקדו את ההכשרה בבטיחות ומקצועיות בירי.

כל מה שביקשתי היה לשמוע אם נפלתי על מקרה בודד או שככה זה היום בכל מקום, לא שוב פעם המלצות על הצטרפות ל IDPA.
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי asherme » 12 יולי 2019, 13:53

אין כל בעיה בהנחיות בט"פ, המצגת למדריך המעביר הכשרות מפורסמת לציבור.
לשימוש בנשק ע"י אזרח - אכן יש השלכות משפטיות מרחיקות לכת.
אין אפשרות להתמקד אך ורק בפן הבטיחותי והתפעולי של הכלי - זו לא היתה כוונת המחוקק ובצדק.
אזרח נושא נשק איננו - "איש בטחון /נוגדן במרחב /מכפיל כוח /חותר למגע" ועוד... קלישאות אשר לא רק מעידות על חוסר הבנה משפטית בסיסית אלא אף עלולות לסבך משפטית את מי שמאמין בהן ...
מי שמגיע לאימון של IDPA ישראל עושה זאת בראש ובראשונה על מנת לקבל הדרכה כדבעי ורק כפועל יוצא (משני בחשיבות) נהנה גם מחתימה על מסמכי החידוש/ הרענון.
מדריך ירי
IDPA Safety Officer
סמל אישי של המשתמש
סליקאי כסף
סליקאי כסף

על ידי ניר ל » 12 יולי 2019, 15:30

קראתי את התקנות בהמלצתך, ראיתי אזכור מאד כללי באחד הסעיפים ל ״הוראות פתיחה באש״ ותרחישים.
איפה אני מוצא את המצגת למדריך הירי ?
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי asherme » 12 יולי 2019, 16:46

מדריך ירי
IDPA Safety Officer
סמל אישי של המשתמש
סליקאי כסף
סליקאי כסף

על ידי ניר ל » 12 יולי 2019, 17:04

תודה רבה!

לוקח את דבריי בחזרה - אם המצגת העיונית מאת בט״פ זו הדרישה, אז המדריך יצא צדיק - הוא העביר את ההדרכה לפי הספר ולא חיפף.

מציע לכל אחד כאן להעתיק ולשמור אותה - היא עשוייה לסייע מאד בהצדקת שימוש בנשק בהיותה מסמך רשמי של משרד ממשלתי הממונה על רישוי כלי יריה ובטחון פנים, יתקנו אותי עו״ד אם אני טועה.
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

הבא

מי מחובר
משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד