בקשת רשיון של לוחם משוחרר ללא רובאי 07 - יאשרו?

פורום העוסק בפרצודורות ומנהלות בנושא רישוי כלי יריה במשרד לבטחון פנים, ישובים זכאים, החלפת תורים, תהיות ושאלות לגבי רישוי בכלל.

המנהלים: yoramhai, donduck, שרקן

בקשת רשיון של לוחם משוחרר ללא רובאי 07 - יאשרו?

על ידי דוד2019 » 14 אוגוסט 2019, 08:51

שלום ובוקר טוב לחברי הפורום.
בשעה טובה אני מסיים שירות סדיר עוד כמה חודשים וברצוני, כשאפרד מהM4, לרכוש אקדח.
אני אמנם גר באזור המרכז, אך ברצוני לעבוד כמאבטח טיולים אחרי הצבא, בנוסף להתנדבות במד"א.
כמו כן יוצא לי לעתים תכופות מאוד להתסובב מעבר לקו הירוק ובירושלים, הן לביקור חברים והן למטרת לימודים.
והכל בנוסף לכך שאני חושב שכדאי שכל אזרח הגון ואחראי יחזיק ברשותו כלי נשק, עקב המצב הבטחוני.

שאלתי היא:
דרישת משרד הפנים ליוצאי צבא המבקשים רשיון הוא רובאי 07 ומעלה. לי אין את הרובאי הדרוש אבל כן יש את הדברים הבאים:
רובאי 05
תעודת לוחם חוד (ושירות מלא כלוחם)
סיווג בטחוני רמה 2

האם משרד הפנים יוכל לאשר לי רשיון למרות שהרובאי נמוך מהנדרש?
הרי מבחינת ההגיון הבריא אין סיבה שכל לוחם חי"ר רגיל יוכל להוציא רשיון ואני לא, ואפילו להפך משום שאופי השירות שלי היה (ובלי לזלזל בם חלילה) לא פחות "קרבי" משל רובם ואף יותר. מה גם שרובאי 07/08 לא מקנים לדעתי כישורים שקשורים לירי באקדח (ירי במקלעים, תרגילים גדולים יותר ועוד ועוד)

אשמח לעזרתכם!
סליקאי ארד
סליקאי ארד

Re: בקשת רשיון של לוחם משוחרר ללא רובאי 07 - יאשרו?

על ידי Everest » 14 אוגוסט 2019, 20:17

היי. לצערי התבחינים הם מרובעים, אין כאן מקום למו"מ. או רובאי 07, או תבחין אחר.
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי דוד2019 » 16 אוגוסט 2019, 10:52

Everest כתב:היי. לצערי התבחינים הם מרובעים, אין כאן מקום למו"מ. או רובאי 07, או תבחין אחר.

תודה רבה קודם כל, וחבל מאוד שאלו התבחינים.

יש איזה תבחין נוסף שאני יכול לעמוד בו?
(למשל התנדבות במד"א, אבל בטח יש פרק זמן נדרש להתנדבות לפני שמאשרים רשיון. כמה הוא?)

ויש מקום לשלוח מכתב מנומק לשר לביטחון פנים שישנה את התבחינים ויוסיף גם לוחמים נוספים לתבחין הזכאות?
הרי זה פוסל את כל לוחמי שריון ותותחנים ועוד ועוד שסיימו שירות מלא בעוד כל חי"רניק שירד מלוחמה אחרי 8 חודשים בצבא יקבל אישור טכני, לכן לדעתי יותר הגיוני לאשר לכל מי שמחזיק תעודת לוחם חוד.
תודה רבה
סליקאי ארד
סליקאי ארד

על ידי Everest » 17 אוגוסט 2019, 17:39

דוד2019 כתב:
Everest כתב:היי. לצערי התבחינים הם מרובעים, אין כאן מקום למו"מ. או רובאי 07, או תבחין אחר.

תודה רבה קודם כל, וחבל מאוד שאלו התבחינים.

יש איזה תבחין נוסף שאני יכול לעמוד בו?
(למשל התנדבות במד"א, אבל בטח יש פרק זמן נדרש להתנדבות לפני שמאשרים רשיון. כמה הוא?)

ויש מקום לשלוח מכתב מנומק לשר לביטחון פנים שישנה את התבחינים ויוסיף גם לוחמים נוספים לתבחין הזכאות?
הרי זה פוסל את כל לוחמי שריון ותותחנים ועוד ועוד שסיימו שירות מלא בעוד כל חי"רניק שירד מלוחמה אחרי 8 חודשים בצבא יקבל אישור טכני, לכן לדעתי יותר הגיוני לאשר לכל מי שמחזיק תעודת לוחם חוד.
תודה רבה

אם יש תבחין נוסף שאתה יכול לעמוד בו זה רק אתה יודע.
יש מקום לשלוח מכתב. לך באופן אישי זה כנראה לא יעזור, בטח לא בנקודת הזמן שרלוונטית לך. לא בטוח שהוא ימהר להרחיב את התבחינים בזמן הקרוב, בגלל שיש בחירות, ובגלל שיש הרבה מאוד עליהום על מדיניות הרישוי שלו בזמן האחרון, בין היתר בגלל כל מיני טיפשים שיורים באנשים אחרים בויכוח על חניה ברמלה (לא שזה קשור למדיניות הרישוי שלו, אבל יש מי שכבר האשים את השר באירוע).
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי דוד2019 » 20 אוגוסט 2019, 17:39

ביררתי קצת לגבי תקנים אחרים שאני יכול לעמוד בהם, כמה שאלות בנושא:

במידה ואעביר את כתובת מגוריי ליישוב זכאי, תוך כמה זמן אוכל לבקש רשיון (כלומר זמן מגורים מינמלי) ואם אעבור אח"כ בחזרה למרכז, ישללו ממני את הרשיון? (אני מכיר חבר'ה שגרו בעבר ביישוב זכאי, רכשו אקדח וגם עכשיו מחזיקים בו למרות שעברו דירה. ובכלל, עד כמה הטריק הזה עובד או נפוץ)

לגבי תקן מד"א, נדרשת עבודה שם או רק התנדבות? ואם כן, כמה זמן?

תודה רבה
סליקאי ארד
סליקאי ארד

על ידי Everest » 21 אוגוסט 2019, 19:03

דוד2019 כתב:ביררתי קצת לגבי תקנים אחרים שאני יכול לעמוד בהם, כמה שאלות בנושא:

במידה ואעביר את כתובת מגוריי ליישוב זכאי, תוך כמה זמן אוכל לבקש רשיון (כלומר זמן מגורים מינמלי) ואם אעבור אח"כ בחזרה למרכז, ישללו ממני את הרשיון? (אני מכיר חבר'ה שגרו בעבר ביישוב זכאי, רכשו אקדח וגם עכשיו מחזיקים בו למרות שעברו דירה. ובכלל, עד כמה הטריק הזה עובד או נפוץ)

תודה רבה

בעבר היה צריך ותק של 3 חודשים ביישוב זכאי כדי להגיש בקשה מכוח תבחין זה. היום אני לא יודע מה הדרישות של הפקידים. אני מניח שהנוהג של להוכיח שאתה גר ביישוב לפחות 3 חודשים אחורה עדיין קיים. אם תעבור למרכז הארץ אתה תאבד את הרישיון. ובכל מקרה לא מומלץ להתל ברשויות ולנסות לעשות טריקים, כי הכל בסוף מתגלה. וכשכבר מתגלה, מתחילות הבעיות האמיתיות.
לגבי מד"א לא יודע. יש מה שהתבחין אומר, ויש מה שקורה בפועל. למשל - יש תבחין של מתנדבי משטרה. עם זאת, הנוהל הפנים משטרתי מדבר על התנדבות פעילה במשך 3 שנים רצופות בקצב משמרות שלא היה מבייש שוטר סיור במשרת סטודנט, וגיל מינימלי 24. אז יופי שיש תבחין שתאורטית לפי הבט"פ אפשר לעמוד בו בגיל 21. בפועל, כל ארגון והשיט שלו. אני מניח שגם במד"א יש קריטריונים לא גלויים שאי אפשר לתת לך תשובה עליהם.
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי דוד2019 » 23 אוגוסט 2019, 09:59

Everest כתב:
דוד2019 כתב:ביררתי קצת לגבי תקנים אחרים שאני יכול לעמוד בהם, כמה שאלות בנושא:

תודה רבה

בעבר היה צריך ותק של 3 חודשים ביישוב זכאי כדי להגיש בקשה מכוח תבחין זה. היום אני לא יודע מה הדרישות של הפקידים. אני מניח שהנוהג של להוכיח שאתה גר ביישוב לפחות 3 חודשים אחורה עדיין קיים. אם תעבור למרכז הארץ אתה תאבד את הרישיון. ובכל מקרה לא מומלץ להתל ברשויות ולנסות לעשות טריקים, כי הכל בסוף מתגלה. וכשכבר מתגלה, מתחילות הבעיות האמיתיות.
לגבי מד"א לא יודע. יש מה שהתבחין אומר, ויש מה שקורה בפועל. למשל - יש תבחין של מתנדבי משטרה. עם זאת, הנוהל הפנים משטרתי מדבר על התנדבות פעילה במשך 3 שנים רצופות בקצב משמרות שלא היה מבייש שוטר סיור במשרת סטודנט, וגיל מינימלי 24. אז יופי שיש תבחין שתאורטית לפי הבט"פ אפשר לעמוד בו בגיל 21. בפועל, כל ארגון והשיט שלו. אני מניח שגם במד"א יש קריטריונים לא גלויים שאי אפשר לתת לך תשובה עליהם.

אני מכיר אנשים שגרו בעיר העתיקה שנתיים ולפני חמש שנים עברו לעיר ולא לקחו להם את הרשיון, איך זה?
סליקאי ארד
סליקאי ארד

על ידי GUSS » 23 אוגוסט 2019, 13:04

פנה למשרד לב.פ, עם השמות וכל הפרטים שלהם ויסבירו לך איך זה.
פחות -לרוב זה יותר,,
סמל אישי של המשתמש
סליק ג'אנקי
סליק ג'אנקי

על ידי 23933 » 10 ספטמבר 2019, 09:15

להלן רשימת התבחינים המעודכנת https://www.gov.il/he/departments/polic ... 7%99%D7%9D
ישנה אפשרות שתעבור קורס מדריך ירי במחיר מוזל או בדני היי קסריה או במטווח האולימפי הרצליה ,ותוכל להירשם לאימונים של I-DPA בתור מדריך בפועל ובדרך אגב גם להתמקצע בירי
"איש את רעהו יעזרו ולאחיו יאמר חזק" מלבי"ם - באור הענין איש את רעהו יעזרו וחוץ מזה יאמר לאחיו חזק ג''כ אתה בעצמך ואל תסמך על העזר אך היה לבן חיל. ישעיה מא ו
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי spy » 10 ספטמבר 2019, 20:36

רק מחדד:
אי אפשר סתם כך לעבור קורס מדריכי ירי.
צריך קודם כל לעבור קורס מפקחי מטווח (עולה כמה אלפים), רק שנה לאחר מכן אפשר לעבור קורס מדריכי ירי.
על מנת לקבל רישיון על תבחין של מדריך ירי צריך להיות מדריך ירי פעיל. אנו ב- IDPA לא מספקים "חותמת גומי" לכל מדריך שרוצה להראות שהוא פעיל רק על מנת שיקבל/ישמר רישיון, זאת לא מטרתנו כלל ועיקר.
מדריך ירי
IDPA Safety Officer
רוצה אימון איכותי ולא יקר? https://idpa.org.il/faq/
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי philip.kogan » 11 ספטמבר 2019, 11:47

spy כתב:רק מחדד:
אי אפשר סתם כך לעבור קורס מדריכי ירי.
צריך קודם כל לעבור קורס מפקחי מטווח (עולה כמה אלפים), רק שנה לאחר מכן אפשר לעבור קורס מדריכי ירי.
על מנת לקבל רישיון על תבחין של מדריך ירי צריך להיות מדריך ירי פעיל. אנו ב- IDPA לא מספקים "חותמת גומי" לכל מדריך שרוצה להראות שהוא פעיל רק על מנת שיקבל/ישמר רישיון, זאת לא מטרתנו כלל ועיקר.

ואם בנושא זה עסקינן.....
מנסיונך/כם המלצות כל קורס מפקחים?
סליקאי ארד
סליקאי ארד

על ידי spy » 19 ספטמבר 2019, 20:35

כשלב מכין לקורס מדריך ירי - נדרש.
לצורך עבודה במקום שדורש הסמכת מ]קח מטווח - נדרש.
לשם הרחבת אופקים והתנסות בכלי נשק שונים שלא זמינים לאזרח הרגיל - נחמד מאוד (רק לוודא שהקורס הספציפי נותן את זה).
למטרת שיפור יכולות ירי אקדח - יש אפשרויות טובות יותר.
מדריך ירי
IDPA Safety Officer
רוצה אימון איכותי ולא יקר? https://idpa.org.il/faq/
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי דוד2019 » 20 ספטמבר 2019, 11:14

פניתי לעו"ד המתעסק בנושא על מנת שיסדיר לי את הרשיון באמצעות בקשה פרטנית ממשטרת ישראל. הצעתו - הוא יגיש בקשה ורק במידה ואכן אקבל רשיון - אשלם לו (מדובר ב-800 שקלים, נשמע הוגן)
רציתי לשאול האל זו דרך מומלצת לבקש רשיון או שדווקא היא מעלה את חשד המשטרה (מרגיש לי שדווקא עבריינים וכו' משתמשים בדרך הזו)
סליקאי ארד
סליקאי ארד

על ידי ניר ל » 20 ספטמבר 2019, 12:29

זה מה שהעו״ד אמר או שזה מה שהבנת ?
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי Everest » 21 ספטמבר 2019, 03:52

דוד2019 כתב:פניתי לעו"ד המתעסק בנושא על מנת שיסדיר לי את הרשיון באמצעות בקשה פרטנית ממשטרת ישראל. הצעתו - הוא יגיש בקשה ורק במידה ואכן אקבל רשיון - אשלם לו (מדובר ב-800 שקלים, נשמע הוגן)
רציתי לשאול האל זו דרך מומלצת לבקש רשיון או שדווקא היא מעלה את חשד המשטרה (מרגיש לי שדווקא עבריינים וכו' משתמשים בדרך הזו)

מותר לשאול מי העו"ד?
לא בשביל משהו.. אבל יש איזה עו"ד אחד ברשת שכבר נתבע פעם אחת על זה שהוא מפרסם פרסום שגוי בנוגע לעזרה בקבלת רישיון נשק, והסכום שתיארת מאוד דומה למה ששמעתי שאנשים שילמו לו.
וגם.. עו"ד שעובד לפי הצלחה ולא לפי עבודה זה משהו שצריך להעלות חשד ברוב המקרים.
לא שחלילה אני אומר שמדובר בעו"ד לא טוב או משהו לא תקין, אבל לכל הפחות כדאי לבדוק את העניין שנית.
סליקאי זהב
סליקאי זהב

הבא

מי מחובר
משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד