שאלה בנושא תבחין חדש

פורום העוסק בפרצודורות ומנהלות בנושא רישוי כלי יריה במשרד לבטחון פנים, ישובים זכאים, החלפת תורים, תהיות ושאלות לגבי רישוי בכלל.

המנהלים: yoramhai, donduck, שרקן

שאלה בנושא תבחין חדש

על ידי YanivJ » 10 ינואר 2021, 17:54

שלום לכול חברי הפורום, אני משתמש חדש אך עוקב אחרי הדברים האמורים בשנים האחרונות.
אני כבר תקופה שומע שמועות מאנשים מהתחום על הוספתו של תבחין חדש למחזיקי תעודת לוחם חוד. הסיבה שאני מעלה את השאלה היא שכבר עברתי קורס מפקחי מטווח ואני מאוד מחובר לתחום, אך עדיין לא הצלחתי למצוא את התבחין הנכון בשבילי. אני מאוד נהנה מהתחום ועדיין לא נושא נשק אישי. כולנו יודעים שתבחין בסגנון הזה יוסיף לנושאי הנשק החוקי במדינה את אוכלוסיית השריונרים והתותחנים שהודרו מתבחין הרובאי 07-08. מאוד אשמח לדעת אם מישהו מכיר או שמע משהו בנושא? האם מישהו יודע לתת טווחי זמן? תודה לעונים!
סליקאי ארד
סליקאי ארד

Re: שאלה בנושא תבחין חדש

על ידי Everest » 11 ינואר 2021, 20:54

פעם ראשונה שאני שומע הנפצה כזו (ואני די מעודכן בתחום). מה זה לוחם חוד בכלל?
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי ניר ל » 12 ינואר 2021, 09:03

זה מי שחוצה גדר במלחמה, דרג מסתער/מתמרן, להבדיל מחי"ר גבולות חילוץ או מג"ב נניח שהם הרי סתם ג'ובניקים שלא מסתכנים ...
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי jiminy_cricket » 12 ינואר 2021, 20:58

Everest כתב:פעם ראשונה שאני שומע הנפצה כזו (ואני די מעודכן בתחום). מה זה לוחם חוד בכלל?

אוף טופיק, אבל אשכרה מה זה המושג הזה?
ברוח התקופה, אנשי מחשבים הם "לוחמי סייבר", חיילים בפיקוד העורף הם "לוחמי חילוץ והצלה", ותותחנים הם "לוחמי חוד".
מביך ומבזה.
M&P Shield M2.0
סמל אישי של המשתמש
סליקאי ארד
סליקאי ארד

על ידי ניר ל » 13 ינואר 2021, 11:34

המוטיבציה לשרת ביחידות קרביות היא נמוכה מאד, לא יכול לשפוט את זה. מצד אחד ערכים והכרה בכך שיהודי צריך להילחם כדי לשרוד, מצד שני מערכת שגורמת לך להרגיש אדיוט ומנוצל אם בחרת/הסכמת לתרום את חלקך.
לוחמי סייבר הם בהחלט לוחמים והשפעתם על שדה הקרב אלפי מונים יותר מלוחמי שדה אבל אותם לא צריך לקנות - יש להם הרבה ערך מוסף אישי והם לא נמצאים בסכנת חיים. לוחמי חילוץ הם לא חיילים בפיקוד העורף אלא לוחמים לכל דבר ועניין, עם הכשרה של לוחמים, עם תעסוקה מבצעית, אבל לא אמורים להיכנס ללבנון או לעזה. ללוחמי השדה תנאי שירות לא נוחים, תעסוקה משעממת, סכנת חיים, סכנת נכות, סכנה נפשית ,ידיעה שאם תיפגע תיזרק לכלבים, אין ערך מוסף כלכלי.
אז הצבא מנסה להעלות מוטיבציה במינימום השקעה - לחלק תארים וסיכות שמקנים הטבות מינוריות וקצת זכויות יתר - נסיעה חינם בתחב"ץ על אזרחי, גם זה רק לקראת שחרור .
דווקא את ההטבה הכי משמעותית מתכוון הרמטכ"ל לשלול מהם - מאז 2016 השתתפו במימון השכלה גבוהה ללוחמים משוחררים, הוא עומד להתנות את ההטבה הזו בהתנדבות לשירות הציבור כאילו לא הקריבו כבר מספיק...
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי ליאור45 » 15 ינואר 2021, 16:51

רס"ן שמועתי זה לא תבחין עדיין, עם כל הצער.

Be nice and polite to everyone and carry a loaded gun
סמל אישי של המשתמש
תרמתי למען הסליק
תרמתי למען הסליק

על ידי Everest » 19 ינואר 2021, 17:51

ליאור45 כתב:רס"ן שמועתי זה לא תבחין עדיין, עם כל הצער.

הוא דווקא רס"ן. זה כן עומד בתבחין :neutral:
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי jiminy_cricket » 19 ינואר 2021, 23:31

לפני הרבה שנים כשהייתי צוער בקורס קציני חי״ר, לאלעזר שטרן שהיה בזמנו מפקד הבה״ד, היתה אמרה שהיה משמיע לא מעט.
״יש בצבא רק שני סוגי חיילים. כאלו שהורגים ונהרגים, וכאלו שלא.״ זה היה נכון אז וזה נכון גם היום. אנשי מחשבים ומפעילי פטיש אוויר הם לא לוחמים. literally.
M&P Shield M2.0
סמל אישי של המשתמש
סליקאי ארד
סליקאי ארד

על ידי spy » 20 ינואר 2021, 18:32

jiminy_cricket כתב:לפני הרבה שנים כשהייתי צוער בקורס קציני חי״ר, לאלעזר שטרן שהיה בזמנו מפקד הבה״ד, היתה אמרה שהיה משמיע לא מעט.
״יש בצבא רק שני סוגי חיילים. כאלו שהורגים ונהרגים, וכאלו שלא.״ זה היה נכון אז וזה נכון גם היום. אנשי מחשבים ומפעילי פטיש אוויר הם לא לוחמים. literally.

אלעזר שטרן הוא איש ערכי וראוי.
יחד עם זאת, הוא תקוע עמוק במציאות שכבר לא רלוונטית.
אמירות כאלה מרחיקים את מיטב הנוער מתפקידים בעלי תרומה אדירה לביטחון המדינה. גם אם לא נהרגים בהם.
מדריך ירי
IDPA Safety Officer
רוצה אימון איכותי ולא יקר? https://idpa.org.il/faq/
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי jiminy_cricket » 20 ינואר 2021, 22:41

spy כתב:אלעזר שטרן הוא איש ערכי וראוי.
יחד עם זאת, הוא תקוע עמוק במציאות שכבר לא רלוונטית.
אמירות כאלה מרחיקים את מיטב הנוער מתפקידים בעלי תרומה אדירה לביטחון המדינה. גם אם לא נהרגים בהם.

להפך.
האמירה שלו היא אמת מזוקקת, וכיבוסי המלים של היום הם הזילות.
כשקוראים למטיסי מזל״טים, מתכנתים, ומפעילי קונגו לוחמים, זה זילות של אלו שמסכנים את חייהם.
יש לוחמים ויש תומכי לחימה, וההבחנה בין השניים ממשית ולא סמנטית.
M&P Shield M2.0
סמל אישי של המשתמש
סליקאי ארד
סליקאי ארד

על ידי ניר ל » 26 ינואר 2021, 20:44

שאפו למפעילי הקונגו שחיסלו היום מחבל שהסתער עליהם עם סכין...
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי spy » 26 ינואר 2021, 22:02

ניר ל כתב:שאפו למפעילי הקונגו שחיסלו היום מחבל שהסתער עליהם עם סכין...

שששש, אל תבשור לאנשים את הקונספציה.
זה עוד לפני שהזכרנו את הנגדים מחיל האוויר, רחמנא ליצלן, שחיסלו את המחבל בבאר שבע ליד פיקוד דרום. עם אקדחים פרטיים. מחבל שהיה חמוש בקלאשניקוב.
מדריך ירי
IDPA Safety Officer
רוצה אימון איכותי ולא יקר? https://idpa.org.il/faq/
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי ניר ל » 26 ינואר 2021, 23:59

כפי שכבר כתבתי כאן, לוחמי החילוץ הם לוחמי חי"ר שעוברים טירונות חי"ר ומשרתים במשימות הבט"ש כמו לוחמי החי"ר, הם חשופים לסכנה יותר מלוחמי יחידות מאד מובחרות שלא נשחקים בבט"ש בתוך אוכלוסיה עויינת. הם עוברים גם הכשרת חילוץ ובמלחמות/ מבצעים הבאים נצטרך הרבה מהם שיגיעו לחלץ אותנו מהריסות הבתים שלנו. זה לא לעניין לזלזל בהם.
יש לי שני בנים שמשרתים בימים אלו כ "לוחמי חוד", אחד בגדוד חי"ר והשני ביחידה מובחרת, שום דבר לא השתנה מאז השירות שלי. בעוד שהצבא משקיע מאד ביחידות המובחרות, מאמן אותם ברצינות ולאורך זמן עם כל האמצעים ומצייד אותם בכל העזרים, עוברים לוחמי הגדודים הכשרה מאד שטחית ונשלחים למשימות בט"ש שוחקות ומסוכנות. כשאני רואה בטלויזיה לוחם גולני שקופא מול מחבל עם בקת"ב זה לא מפתיע אותי, כשאני רואה לוחם ולוחמת חילוץ במשימת אבטחה שמגלים עירנות ומחסלים מחבל זה בהחלט לא מובן מאליו וראוי לשבח.
כמובן שבמקרה הראשון הצבא ממהר להדיח את הלוחם בטענה שזה לא מה שמצופה ממנו ומדובר בכישלון אישי , לעומת המקרה השני שמיד מסבירים בכך שצה"ל מעביר הכשרה ע"י לוחמי דובדבן לכל מי שעולה לתעסוקה בדיוק כדי להתמודד עם מצבים כאלה.
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי ליאור45 » 31 ינואר 2021, 12:47

בשבוע שעבר הייתי בחברון, ובאמת הזדעזעתי מהתנאים שם. מצד אחד כמה שפחות לפגוע באוכלוסיות אזרחיות ומצד שני לשמור על ערנות במגע צמוד עם אוכלוסייה לא מאוד סימפתית. מצדיע למי שמשרת שם ושומר על צלם אנוש.

Be nice and polite to everyone and carry a loaded gun
סמל אישי של המשתמש
תרמתי למען הסליק
תרמתי למען הסליק

על ידי 12345Alon » 05 יוני 2021, 21:45

לגבי לוחמי חוד אני לא חושב שיש תבחין כזה
וגם לדעתי לא יהיה.
אבל לגבי לוחמי חילוץ והצלה
בתור אחד שהיה לוחם חילוץ והצלה ועל פי נסיוני
עברתי הכשרה של חיר בדיוק כמו כל שאר הלוחמים
רק שבנוסף לזה עברתי גם הכשרת חילוץ שהיא לא פחות קשה ועל זה גם עברתי הכשרת אבכ שזה בכלל לא הייתי מאחל לאף אחד.
הקורס מכים קשה בטירוף ומקצועי שכלל הכל ויותר
גם ניווטים גם חיר וגם שילוב של חיר עם חילוץ וגם שילוב של חיר עם חילוץ ועם אבכ .
לגבי מלחמה כל לוחם בחטיבה מוכשר ומיומן לחילוץ תחת אש ובנוסף קיימת סיירת בחטיבה שהמטרה שלה לחלץ בזמן מלחמה ולכל גדוד יש צוות מוגדר ומיומן מאוד!!! לחילוץ בזמן לחימה כי מי חשבתה שיחלץ חירניקים שחס וחלילה תקועים מתחת למנרה או בבית שקרס בגלל מלקוד או אפילו תנק או נגמש שהתהפך.
ולגבי הקונגו שלך תנסה לעשות תרגיל עם קרמי ווסט ונשק וכל הציוד. שיש לך על הגב פאקינג קונגו בנוסף למנקים וכל שאר הציוד ותעשה עם זה תרגיל של חיר רק שבסופו אתה גם עושה תרגיל חילוץ עוד לילה שלם.
לא יודע איפה שרתת אבל מוזר שלא שמת לב שבכל לשבייה רצינית יש אתר חילוץ.
בנוסף השגרה המבצעית של לוחם חילוץ היא יותר קשה מרוב החירניקים וגם כוללת הרבה יותר חיכוך ורובה באיוש וכלל המקומות החמים ביותר
רק שבניגוד לחיר אין לך כל 3 חודשים אימון כדי לשנות אווירה אתה תוכן קווים רוב השירות שלך בלי הפסקות
ולגבי חילוץ בכל אירוע של אסון גם קטן וגם גדול וגם בחול דרך הגב באים לוחמים של חילוץ והצלה אבל זה לא במקום שגרה מבצעית הם באים אחרי לילה לבן של מעצר הולכים לחלץ וחוזרים בבוקר לסיור בוקר.
שני דברים אחרונים
לגבי לוחמות פגישתי ופיקדתי על לוחמות שמפרקות כל חירניק שתביא להם בכל פרמטר נכון יש גם פחות טובות אבל בכל יחידה יש גם לוחמים פחות טובים .
לאיפה שלא תלך יהיה לוחם חילוץ והצלה שיגן עליך גם עם תיסע בכביש 443 וגם עם תלך לקלקיליה וגם בעוטף ירושלים ואפילו בג’נין אז תן קצת כבוד ללוחם על ה״קונגו״
סליקאי ארד
סליקאי ארד

הבא

מי מחובר
משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד