"חובב ירי ואופנועים"

פורום האתר בעינייני נשק ותחמושת.

המנהלים: yoramhai, שרקן, donduck

"חובב ירי ואופנועים"

על ידי ezra65 » 14 נובמבר 2021, 06:19

לאחרונה פורסם בעיתונים שמו של חשוד בקשר למציאת גופתו של איש הנדל"ן אלדד פרי ז"ל.
החשוד תואר כ"חובב ירי ואופנועים", על סמך פוסטים שלו בפייסבוק, מה שגרם לי לחשוב על שתי שאלות.
1. אם חלילה אאלץ אי פעם להשתמש בנשק מחמת "מקרה הקטסטרופה", האם יישבו אנשי הסייבר של הפרקליטות ו/או המשטרה וידלו כל מילה שכתבתי בנושאי נשק, הן בשמי המלא והן בניק אינטרנטי, כדי למצוא "תופינים" איתם יוכלו לנסות לשכנע את בית המשפט עד כמה אני מהווה סכנה לציבור? כנראה שכן. המשמעות היא, שצריך לחשוב על כל מילה מוקלדת, גם כאן, כי אין לי ספק שבמאמץ להשיג את העונש הכי חמור שאפשר יהיה לנסות ולהלביש עלי, כל מילה שכתבתי תנותח, ולא רק זה, משפטים ייגזרו מהקונטקסט כדי להוציא את מה שכתבתי מהקשרו. אין לי ספק בכך. מעורר מחשבה, ואני לא יודע למה לא חשבתי על זה קודם.
2. האם בחירת קליבר זעיר, נגיד 0.22, שללא ספק תסכן את חיי, תסייע במשהו כדי לטעון שלא יכלה להיות כוונה להרוג מצידי? מפני שהמציאות המשפטית כיום לא נראית טוב. תיכף יקפוץ מישהו עם המקרה של אריה שיף, אבל אני לא בטוח שנגמר התיק של שיף, וגם אם כן, האם אפשר להסתמך עליו כתקדים. אני די בטוח שלא. במילים אחרות, אני די בטוח שחוץ ממקרים חריגים, אצליח לסכל תקיפה חבלנית גם עם 0.22. לא חושב שתובע יוכל לטעון ברצינות ש-0.22 לא נועד להגנה עצמית.
ומה לגבי השטחים? אני מסתובב שם לא מעט לרגל עבודתי. זו אכן בעיה, כי יש לי כמו לרוב האזרחים רשיון לנשק אחד.
אני מציף את הנושא מפני שאני לא אוהב את הכיוון הכללי שנדמה לי שאנו צועדים אליו. מה דעתכם.
תרמתי למען הסליק
תרמתי למען הסליק

Re: "חובב ירי ואופנועים"

על ידי Boltik » 14 נובמבר 2021, 10:13

אני לא עו''ד, אבל למיטב הבנתי ההחלטה האם השימוש בכוח או נשק נעשה מתוך הגנה עצמית מסתמכת על הנסיבות המקרה ולא על הכלי בו נעשה השימוש.
לדעתי אין לחשוש "מהכיוון הכללי שאנו צועדים אליו". סביר להניח שהחקירה והאישום יסתמכו על הראיות והעובדות ולא על התמונות עם דף מחורר מהמטווח וכל הפרטים העסיסיים על "חובב ירי ואופנועים" נוספו על ידי תקשורת.
Heavy is good...heavy is reliable.
If it doesnt work,you can always hit with it.
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי itamar » 14 נובמבר 2021, 21:17

ezra65 כתב:לאחרונה פורסם בעיתונים שמו של חשוד בקשר למציאת גופתו של איש הנדל"ן אלדד פרי ז"ל.
החשוד תואר כ"חובב ירי ואופנועים", על סמך פוסטים שלו בפייסבוק, מה שגרם לי לחשוב על שתי שאלות.
1. אם חלילה אאלץ אי פעם להשתמש בנשק מחמת "מקרה הקטסטרופה", האם יישבו אנשי הסייבר של הפרקליטות ו/או המשטרה וידלו כל מילה שכתבתי בנושאי נשק, הן בשמי המלא והן בניק אינטרנטי, כדי למצוא "תופינים" איתם יוכלו לנסות לשכנע את בית המשפט עד כמה אני מהווה סכנה לציבור? כנראה שכן.

התשובה היא כן.
התביעה תשתמש בכל בדל ראייה שתסייע לה לבסס הרשעה בתיק.
חלק מהראיות הן עובדתיות, חלק נסיבתיות, וחלק אישיותיות.
קח בחשבון שהרבה מאד מהדיון מתנהל היום בתשקורת ומשפיע ישירות על החלטות השופטים.

לגבי קוטר הנשק, זה ממש לא רלוונטי.
נשק זה נשק, ותחמושת 0.22 נחשבת בארץ ל"קליבר צבאי".

א.
אקסיומה:

כל אשכול בעל יותר מ-3 דפים יהפוך בסוף ל:
1. ויכוח על הקלר וגלוק או
2. מחירי תחמושת או
3. מדיניות משרד הפנים בנושא רישוי
תרמתי למען הסליק
תרמתי למען הסליק

על ידי סיורניק » 14 נובמבר 2021, 23:10

חבר גם אם לא תירה באף אחד, יש משועממים או אקטיביסטים שיתלוננו לבוס שלך על מילה לא במקום, תמונות עם נשק שגורמות להם אי נעימות או בדיחה לא מוצלחת ויצרו לחץ לפטר אותך.
Doxxing / naming and shaming.
באינטרנט אין אנונימיות ביום רגיל, קל וחומר אם אתה עומד לדין על ירי.
באתי ללמוד
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי ezra65 » 15 נובמבר 2021, 12:06

איתמר היקר:
0.22 זה קליבר צבאי כשיורים אותו מרובה רוגר, לא מאיזה אקדח קפצונים, אבל אתה כנראה צודק.
אני משחזר מה כתבתי בעבר, בוא נקווה שהפרקליטות תתקשה להוציא משם משהו משמעותי.
בארה"ב ששם הכרת נושא הנשק יותר מפותח, אני בטוח ששופט יתייחס בסלחנות גדולה יותר למי שהתגונן עם 0.22 מאשר למי שהתגונן עם 9 מ"מ (קל וחומר אם זה קליברים יותר גדולים). פה בארץ נראה לי שאהיה על השיפוד בכל מקרה כמו שאמרת.
סיורניק היקר:
זו הסיבה שאני בפרופיל מאדדדד נמוך בנושא נשיאת נשק. אף אחד חוץ מאשתי לא יודע שיש בבית או עלי נשק, וככה זה אמור להשאר.
תרמתי למען הסליק
תרמתי למען הסליק

על ידי ezra65 » 15 נובמבר 2021, 12:15

Boltik כתב:אני לא עו''ד, אבל למיטב הבנתי ההחלטה האם השימוש בכוח או נשק נעשה מתוך הגנה עצמית מסתמכת על הנסיבות המקרה ולא על הכלי בו נעשה השימוש.
לדעתי אין לחשוש "מהכיוון הכללי שאנו צועדים אליו". סביר להניח שהחקירה והאישום יסתמכו על הראיות והעובדות ולא על התמונות עם דף מחורר מהמטווח וכל הפרטים העסיסיים על "חובב ירי ואופנועים" נוספו על ידי תקשורת.

בולטיק היקר, לדעתי מה שאתה מתאר נכון ללפני 20 שנה. כיום, פנינו למקום מאד לא טוב, לדעתי, בגלל תרבות הפי. סי. שקנתה לה אחיזה גם בארץ. יש דמוניזציה תקשורתית כלפי נושאי נשק *ברשיון* והמצב רק מחמיר. אין פרקליט זריז שלא יעלה על הגל הזה בנסיון להבטיח עוד הרשעה לפרוטוקול. כל מה שאני אומר הוא: כל מילה שאני כותב במדיה חברתית כלשהי, ולא רק בנושאי נשק, צריכה להישקל בתשומת לב רבה, ובנושאי נשק לא כל שכן. זה לא רק עיתונות צהובה, אם לא שמת לב יש היום דיווחים עיתונאיים באמצעי התקשורת העיקריים *מתדרוך עדי מדינה* שהפרקליטות עורכת. לא ממה שהעד אמר על הדוכן, מהתדרוך עצמו, שבו הסבירו לו מה להגיד. ומהדיון עצמו - אף מילה בתקשורת. כלומר, העיתונות והפרקליטות הפכו להיות שתי זרועות אחיות, וההפרדה שאתה מדבר עליה היתה קיימת -פעם.
הימים האלה חלפו לבלי שוב לצערי.
תרמתי למען הסליק
תרמתי למען הסליק

על ידי itamar » 15 נובמבר 2021, 15:05

ezra65 כתב:איתמר היקר:
0.22 זה קליבר צבאי כשיורים אותו מרובה רוגר, לא מאיזה אקדח קפצונים, אבל אתה כנראה צודק.
בארה"ב ששם הכרת נושא הנשק יותר מפותח, אני בטוח ששופט יתייחס בסלחנות גדולה יותר למי שהתגונן עם 0.22 מאשר למי שהתגונן עם 9 מ"מ (קל וחומר אם זה קליברים יותר גדולים). פה בארץ נראה לי שאהיה על השיפוד בכל מקרה כמו שאמרת.
סיורניק היקר:
זו הסיבה שאני בפרופיל מאדדדד נמוך בנושא נשיאת נשק. אף אחד חוץ מאשתי לא יודע שיש בבית או עלי נשק, וככה זה אמור להשאר.

אני לא בטוח שאתה צודק לגבי ארה"ב.
יותר אנשים נהרגו מ-0.22 מאשר מכל מיני כדורי מגנום למינהם.
נשק זה נשק באשר הוא - וככה צריך להתייחס אליו.

א.
אקסיומה:

2. מחירי תחמושת או
תרמתי למען הסליק
תרמתי למען הסליק

על ידי itamar » 15 נובמבר 2021, 15:13

בולטיק היקר, לדעתי מה שאתה מתאר נכון ללפני 20 שנה. כיום, פנינו למקום מאד לא טוב, לדעתי, בגלל תרבות הפי. סי. שקנתה לה אחיזה גם בארץ. יש דמוניזציה תקשורתית כלפי נושאי נשק *ברשיון* והמצב רק מחמיר. אין פרקליט זריז שלא יעלה על הגל הזה בנסיון להבטיח עוד הרשעה לפרוטוקול. כל מה שאני אומר הוא: כל מילה שאני כותב במדיה חברתית כלשהי, ולא רק בנושאי נשק, צריכה להישקל בתשומת לב רבה, ובנושאי נשק לא כל שכן. זה לא רק עיתונות צהובה, אם לא שמת לב יש היום דיווחים עיתונאיים באמצעי התקשורת העיקריים *מתדרוך עדי מדינה* שהפרקליטות עורכת. לא ממה שהעד אמר על הדוכן, מהתדרוך עצמו, שבו הסבירו לו מה להגיד. ומהדיון עצמו - אף מילה בתקשורת. כלומר, העיתונות והפרקליטות הפכו להיות שתי זרועות אחיות, וההפרדה שאתה מדבר עליה היתה קיימת -פעם.
הימים האלה חלפו לבלי שוב לצערי.

שום דבר לא השתנה במדינה מבחינת היחס של המשטרה ומערכת המשפט לשימוש בנשק להגנה עצמית.
החוק קיים, אבל למעשה ריק מכל תוכן.
זכות ההגנה העצמית למעשה לא קיימת במדינת ישראל.
השר אמיר אוחנה הולך להקים עמותה שכל יעודה הוא להחזיר לאזרחי המדינה את הזכות להגן על חייהם.

לגבי מה שכן השתנה, הרשתות החברתיות ושהכל היום מתועד ומצולם.
יש לזה כמובן צדדים שליליים, אבל לא חסר גם חיוביים.

א.
אקסיומה:

2. מחירי תחמושת או
תרמתי למען הסליק
תרמתי למען הסליק

על ידי ezra65 » 23 נובמבר 2021, 21:46

itamar כתב:
ezra65 כתב:איתמר היקר:
סיורניק היקר:

אני לא בטוח שאתה צודק לגבי ארה"ב.
יותר אנשים נהרגו מ-0.22 מאשר מכל מיני כדורי מגנום למינהם.
נשק זה נשק באשר הוא - וככה צריך להתייחס אליו.

א.

אני מתקשה להאמין לאמירה הנפוצה על כך שיותר אנשים נהרגו מ-0.22 וכו'. לדעתי יש פה איזו הפרזה שמישהו תקע פעם ומאז כולם בטוחים שאלו הנתונים. אתה יודע מה, שווה לבדוק אצל גרג אליפריץ, הוא אסף נתונים על מקרי ירי אמת. מה שאותו עניין, היא יעילות פר קליבר, ואכן הוא מצא שכ-60 אחוזים ממי שנורה פעם אחת בראש או במרכז מסה עם 0.22 - הפסיק להתקיף, ואלו אחוזים דומים לאלו של קליברים אחרים ומכובדים הרבה יותר. רק מה? ב-30 אחוזים מהמקרים, שום ירי ב-0.22 לא עצר את התוקף, ולא משנה כמה נפגע. בקליברים אחרים זה הרבה פחות, סביב ה-15 אחוזים. כך שהמסקנה היא, ולא משנה באיזה קליבר, חייבים לירות יותר כדורים לעבר התוקף, ואז יש סיכוי טוב לעצור אותו, אבל אם זה 0.22, יש 30 אחוז סיכוי שהתוקף לא יעצור וימשיך לחתור למגע. ברררר....

אני חשבתי לעצמי שאם אני עובר (תיאורטית) ל-0.22, יש פחות סיכוי שאסתבך בהריגה, והסיכוי שהתוקף ייעצר הם לא רעים. מה שאני פחות אוהב ב-0.22, הוא שאין הרבה כלים חדשים, והתחמושת לא תמיד אמינה (מה שכן היא זולהההההה).
תרמתי למען הסליק
תרמתי למען הסליק

על ידי itamar » 24 נובמבר 2021, 11:20

אני מתקשה להאמין לאמירה הנפוצה על כך שיותר אנשים נהרגו מ-0.22 וכו'. לדעתי יש פה איזו הפרזה שמישהו תקע פעם ומאז כולם בטוחים שאלו הנתונים.

אתה מערבב בין המונחים נהרג ונעצר.
אדם יכול להפגע מכדור 0.22 ולמות כתוצאה מסיבוכים מהפציעה חודש אחרי.

א.
אקסיומה:

2. מחירי תחמושת או
תרמתי למען הסליק
תרמתי למען הסליק

על ידי נוסע-מתמיד » 25 נובמבר 2021, 13:34

Boltik כתב:

ני לא עו''ד, אבל למיטב הבנתי ההחלטה האם השימוש בכוח או נשק נעשה מתוך הגנה עצמית מסתמכת על הנסיבות המקרה ולא על הכלי בו נעשה השימוש.
.

התכוונתי לפרסם בפייסבוק שיש לי איזה שלט למסירה שהיה תלוי אצל אבי בקל-וי לפני שמכר העסק.
חבר שהוא וותיק ומפורסם בקהילת היורים הזהיר אותי לא לפרסם זאת מהטעם שאם יקרה מקרה כל שהוא שבו מעורב נשק שלי אזי
הרשויות יחפשו כל דבר שאי פעם פרסמתי בנושא נשק והקשור לירי.
סליקאי ארד
סליקאי ארד

על ידי Boltik » 25 נובמבר 2021, 14:59

נוסע-מתמיד כתב:Boltik כתב:

ני לא עו''ד, אבל למיטב הבנתי ההחלטה האם השימוש בכוח או נשק נעשה מתוך הגנה עצמית מסתמכת על הנסיבות המקרה ולא על הכלי בו נעשה השימוש.
.

התכוונתי לפרסם בפייסבוק שיש לי איזה שלט למסירה שהיה תלוי אצל אבי בקל-וי לפני שמכר העסק.
חבר שהוא וותיק ומפורסם בקהילת היורים הזהיר אותי לא לפרסם זאת מהטעם שאם יקרה מקרה כל שהוא שבו מעורב נשק שלי אזי
הרשויות יחפשו כל דבר שאי פעם פרסמתי בנושא נשק והקשור לירי.

ואז מה? יגלו שיש לך נשק ברשיון?
Heavy is good...heavy is reliable.
If it doesnt work,you can always hit with it.
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי itamar » 27 נובמבר 2021, 08:48

ואז מה? יגלו שיש לך נשק ברשיון?

אתה יודע שבכל פעם שאתה מקליד במסוף משטרתי ת.ז. של בעל נשק ברשיון קופצת התראה אדומה.
כאילו אתה במינימום ראש אירגון פשע מאורגן. הלוואי שהיו קופצות כאלה התראות על אלה שמחזיקים ארסנלים של אמל"ח בלתי חוקי, אבל זה נושא לדיון אחר.

זה לא סוד שמאז רצח רבין המדינה מתייחסת לכל נושאי הנשק ברשיון כגורם סיכון. תוסיף לזה אלמ"ב, תוסיף לזה נוער הגבעות ותבין לבד.

מאז רצח רבין המדינה החליפה דיסקט.
מערכת הביטחון השקיעה מיליארדים בכח מיחשוב ובפטה-בייטים של איחסון.

אנחנו האזרחים הפכנו להיות שקופים לגמרי כלפי המדינה.
כל מה שאנחנו מדברים בכל אמצעי תקשורת מוקלט, כל אות שאנחנו כותבים מאוחסנת, והמיקום שלנו ידוע בזמן אמת ברזולוציה של מטר.

טעימה מהיכולות וממה שהמדינה אוספת עלינו קיבלנו בקורונה ואפליקצית המגן.
אני מאמין שזה רק קצה קצהו של הקרחון.

אף אחד לא יודע למה הוא יכול להקלע בחיים שלו. אבל אתה יכול להיות בטוח שביום פקודה, כל מה שיכול לשמש נגדך ישמש נגדך. אתה אולי שכחת מה אמרת ומה עשית, אבל למדינה יש זיכרון אינסופי.

א.
אקסיומה:

2. מחירי תחמושת או
תרמתי למען הסליק
תרמתי למען הסליק

מי מחובר
משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 34 אורחים