בחירת אקדח

פורום האתר בעינייני נשק ותחמושת.

המנהלים: yoramhai, שרקן, donduck

Re: בחירת אקדח

על ידי סיורניק » 28 מאי 2021, 19:01

Paul Harrell
בדיוק העלה סרטון בו הוא טוען שהוא עד היום לא היה ממומן, אז מאוד כדאי לצפות בסרטונים הישנים שלו
באתי ללמוד
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי itamar » 29 מאי 2021, 07:48

סיורניק כתב:Paul Harrell
בדיוק העלה סרטון בו הוא טוען שהוא עד היום לא היה ממומן, אז מאוד כדאי לצפות בסרטונים הישנים שלו

הוא לא היה ממומן, אבל לצערו הרב עקב שינוי המדיניות של יוטיוב הוא יזדקק לספונסרים.
בכל מקרה, הסירטונים שלו פחות רלונטיים לשוק שלנו מכמה סיבות:
1. הרבה מהתוכן שלו עוסק בציד ורובים
2. הכלים שהוא משתמש בהם די ענתיקה או נדירים/לא רלוונטיים לארץ
3. הרבה מסוגי התחמושת שהוא משתמש בהם לא זמינים פה בכלל

ופרט לטרחנות הבלתי נלאית שלו הוא די נחמד.

א.
אקסיומה:

כל אשכול בעל יותר מ-3 דפים יהפוך בסוף ל:
1. ויכוח על הקלר וגלוק או
2. מחירי תחמושת או
3. מדיניות משרד הפנים בנושא רישוי
תרמתי למען הסליק
תרמתי למען הסליק

על ידי שאלה קטנה.. » 30 מאי 2021, 05:16

Wild-men כתב:חקרתי קצת על הסיג 365 כמו שחברי לקבוצה הציע לי. ובאמת האקדח הזה מאוד מאוד פרקטי. אני מאמין שכולכם מכיר את hickok45 זה איזה זקן חביב אמריקאי שעושה חוות דעת לנשקים. הוא עשה סרטון על הסיג 365 בהשוואה לגלוק 43 לp09 ואפילו כמו שטענתם שגלוק 26 גם רחב וגם כבד יותר זה בדיוק מה שאמר. אין ספק שהסיג 365 הפך למועדף עליי. אבל יש פה עליה וקוץ בה. מסתבר שהאקדח שיצא מהמפעל היה סוג של לא אפוי עד הסוף יצר מעצורים רבים.. ולכן צריך לשים לב במידה וקונים משומש מתי יוצר. אני מאמין שבסיג החדשים כבר אין את הבעעות הקודמות של האמינות. כמו כן גם הרבה חוות דעת של אנשים טענו שהם נעלמו..אז הצלחתם לשכנע אותי לעבור ל9 ארוך...לגמרי. עכשיו לגבי שאר המתחרים הבנתי שלסיג גם יש תכולת כדורין גדולה.. גם האחיזה נוחה ביתר למתחרים פלוס רתע נשלט יחסית לגודל אקדח קטן.. דיי בתקופתו היה גיים צנציגר..רק לאור התקלות שיצר .. אנשים רצו לתת עוד זמן לראות איך קפיץ מחזיק ושאר המכלולים. אני מאמין שעד עכשיו פלוס התיקונים אפשר להגיד שזה אקדח טוב לא?

אכן, עשיתי את אותה החקירה ואני מסכים לחלוטין. יצור של 2019 והלאה הוא כבר ממש בסדר, ואין כבר תלונות ברשת.

אגב, לגבי קליפס נשיאה - קיים בארץ כזה לסיג 365, מוכרים אותו ב180 שח בנשק הצפון, ואפשר גם להזמין מאיביי. (לא שאני ממליץ על זה, רק אומר)
סליקאי ארד
סליקאי ארד

על ידי Wild-men » 30 מאי 2021, 13:40

שאלה קטנה.. כתב:
Wild-men כתב:חקרתי קצת על הסיג 365 כמו שחברי לקבוצה הציע לי. ובאמת האקדח הזה מאוד מאוד פרקטי. אני מאמין שכולכם מכיר את hickok45 זה איזה זקן חביב אמריקאי שעושה חוות דעת לנשקים. הוא עשה סרטון על הסיג 365 בהשוואה לגלוק 43 לp09 ואפילו כמו שטענתם שגלוק 26 גם רחב וגם כבד יותר זה בדיוק מה שאמר. אין ספק שהסיג 365 הפך למועדף עליי. אבל יש פה עליה וקוץ בה. מסתבר שהאקדח שיצא מהמפעל היה סוג של לא אפוי עד הסוף יצר מעצורים רבים.. ולכן צריך לשים לב במידה וקונים משומש מתי יוצר. אני מאמין שבסיג החדשים כבר אין את הבעעות הקודמות של האמינות. כמו כן גם הרבה חוות דעת של אנשים טענו שהם נעלמו..אז הצלחתם לשכנע אותי לעבור ל9 ארוך...לגמרי. עכשיו לגבי שאר המתחרים הבנתי שלסיג גם יש תכולת כדורין גדולה.. גם האחיזה נוחה ביתר למתחרים פלוס רתע נשלט יחסית לגודל אקדח קטן.. דיי בתקופתו היה גיים צנציגר..רק לאור התקלות שיצר .. אנשים רצו לתת עוד זמן לראות איך קפיץ מחזיק ושאר המכלולים. אני מאמין שעד עכשיו פלוס התיקונים אפשר להגיד שזה אקדח טוב לא?

אכן, עשיתי את אותה החקירה ואני מסכים לחלוטין. יצור של 2019 והלאה הוא כבר ממש בסדר, ואין כבר תלונות ברשת.

אגב, לגבי קליפס נשיאה - קיים בארץ כזה לסיג 365, מוכרים אותו ב180 שח בנשק הצפון, ואפשר גם להזמין מאיביי. (לא שאני ממליץ על זה, רק אומר)

כן לגמרי נכון. אתה יודע שמתי לב לעוד משהו שהוא לא בגדר הפתעה. אבל כול המוצרים הנלווים לאקדח. שניתנים במסגרת החוק לרכוש באתר אינטרנט כמו פנס , מסילה וכו. יש פערים אדירים. בין אתרי החול לבין רכישה בארץ. העניין הוא שאני חושב שבהרבה תחומים וקטגריות בארץ התאימו את עצמם לגבי עניין של מיתון מחירים והבינו את התחרות. אני מבין שבמדינת האקדח הבודד ההבנה הזאת עדיין לא הגיע וחבל. למי שיש גלוק בכלל יש שפע מכול טוב בכול אתרין כמו עליאקספרס ואייבי. לא יודע על טיב האיכות על אני יכול להעיד על עצמי שהבאתי כת מתקפלת לגלוק 17 שבכלל אני מייעד אותה לאקדח חצים. הגיע אליי תמורת 30 שקלים ומשלוח חינם. שבארץ זה מתחיל מ350 וצפונה. יש לציין שבהתחלה חשבתי שמדובר בצעצוע שמתחבר לקטגורית האייר סופט. וממש הפעלתי עומס על הכת תוך כדי נסיון לבדוק את הגבולות שלה. ממש מדהים. אז אני חושב למי שמתחיל בכול העניין של רשיון לאקדח חשוב לעשות גם בדק בית גם לנרתיק. ומחסניות. כי לפעמים הפער כול כך גדול שאתה יכול לחסוך אלפים. לגבי הזיג באינטרנט יש חלפים ואקססוריס אבל במידה מועטה.
כרגע הp365 נראה לי המתמודד המוביל. מכול הבחינות המתחרים שלו לא משתווים אליו .. פלוס 10 במחסנית ואחד בבית בליעה 11 כדור. והבנתי שמגיע גם בשני גרסאות אחת עם ניצרה ואחת בלי .. מה אתה הייתה ממליץ לקחת.?
"לולא חרשתם בעגלתי לא ידעתם חידתי"
סליקאי ארד
סליקאי ארד

על ידי Boltik » 30 מאי 2021, 15:02

תקנה אקדח יד שניה זול, נרתיק איכותי ותתחיל להתאמן. רק אחרי האימונים אתה תצליח להבדיל מה יותר חשוב ומה פחות חשוב עבורך אישית, מה יושב טוב ומה יושב פחות טוב ביד וכדומה.
אחרי שתוכל להבין מהנסיון שלך (ולא מיוטיוב) מה מתאים לך, תקנה את האקדח ותשקיע בשאר האביזרים.
Heavy is good...heavy is reliable.
If it doesnt work,you can always hit with it.
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי itamar » 30 מאי 2021, 15:53

Boltik כתב:תקנה אקדח יד שניה זול, נרתיק איכותי ותתחיל להתאמן. רק אחרי האימונים אתה תצליח להבדיל מה יותר חשוב ומה פחות חשוב עבורך אישית, מה יושב טוב ומה יושב פחות טוב ביד וכדומה.
אחרי שתוכל להבין מהנסיון שלך (ולא מיוטיוב) מה מתאים לך, תקנה את האקדח ותשקיע בשאר האביזרים.

ממש לא מסכים איתך.
לקנות אקדח זול ואחר כך להחליף זה לזרוק כסף לפח.
הבחור לא יצליח להפטר מהכלי. הוא יצטרך למסור אותו כדי להחליף.
עם אישור לרכישה הוא יכול לנסות ולהתנסות במשך בכל מיני כלים ובכל מיני חנויות ובסוף להחליט מה הכי מתאים.
החיפזון מהשטן.

א.
אקסיומה:

2. מחירי תחמושת או
תרמתי למען הסליק
תרמתי למען הסליק

על ידי שאלה קטנה.. » 30 מאי 2021, 16:05

Wild-men כתב:כן לגמרי נכון. אתה יודע שמתי לב לעוד משהו שהוא לא בגדר הפתעה. אבל כול המוצרים הנלווים לאקדח. שניתנים במסגרת החוק לרכוש באתר אינטרנט כמו פנס , מסילה וכו. יש פערים אדירים. בין אתרי החול לבין רכישה בארץ. העניין הוא שאני חושב שבהרבה תחומים וקטגריות בארץ התאימו את עצמם לגבי עניין של מיתון מחירים והבינו את התחרות. אני מבין שבמדינת האקדח הבודד ההבנה הזאת עדיין לא הגיע וחבל. למי שיש גלוק בכלל יש שפע מכול טוב בכול אתרין כמו עליאקספרס ואייבי. לא יודע על טיב האיכות על אני יכול להעיד על עצמי שהבאתי כת מתקפלת לגלוק 17 שבכלל אני מייעד אותה לאקדח חצים. הגיע אליי תמורת 30 שקלים ומשלוח חינם. שבארץ זה מתחיל מ350 וצפונה. יש לציין שבהתחלה חשבתי שמדובר בצעצוע שמתחבר לקטגורית האייר סופט. וממש הפעלתי עומס על הכת תוך כדי נסיון לבדוק את הגבולות שלה. ממש מדהים. אז אני חושב למי שמתחיל בכול העניין של רשיון לאקדח חשוב לעשות גם בדק בית גם לנרתיק. ומחסניות. כי לפעמים הפער כול כך גדול שאתה יכול לחסוך אלפים. לגבי הזיג באינטרנט יש חלפים ואקססוריס אבל במידה מועטה.
כרגע הp365 נראה לי המתמודד המוביל. מכול הבחינות המתחרים שלו לא משתווים אליו .. פלוס 10 במחסנית ואחד בבית בליעה 11 כדור. והבנתי שמגיע גם בשני גרסאות אחת עם ניצרה ואחת בלי .. מה אתה הייתה ממליץ לקחת.?

אני אישית לא רואה סיבה בנצרה. אקדח לא דורך את עצמו, ואם בן אדם שומר על האקדח (כמו שממילא הוא חייב לעשות) אין תועלת בנצרה.

שאלה ליושבי הפורום, אני מבין שרובכם סולדים מקליפס נשיאה מסיבות שונות. ובכל זאת, האם לדעתכם החיכוך עם הבגדים והגוף (שקיים כשאין נרתיק) יכול לגרום לבלאי גבוה ומשמעותי לאקדח? או שהמתכת עמידה לדברים האלה, ואין לזה השפעה משמעותית?
סליקאי ארד
סליקאי ארד

על ידי 23933 » 30 מאי 2021, 16:46

אין השפעה כלל , אחי הלך עם גלוק 19 דור 3 קרוב ל-3 שנים 24/6 ללא שום נרתיק/קליפס, וירי של 400 כדורים בחודש, ומכר אותו לאחר מכן עם ריווח בצדו.
"איש את רעהו יעזרו ולאחיו יאמר חזק" מלבי"ם - באור הענין איש את רעהו יעזרו וחוץ מזה יאמר לאחיו חזק ג''כ אתה בעצמך ואל תסמך על העזר אך היה לבן חיל. ישעיה מא ו
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי spy » 30 מאי 2021, 16:47

חשוב מאוד להפנים:
הגנה על גימור האקדח זה תפקיד מאוד משני של נרתיק. מה גם שאקדחים מודרניים מאוד מאוד עמידים מבחינת קורוזיה. שוב, זה משני.
התפקיד העיקרי של הנרתיק זה לשמור על האקדח במקום, בזווית ובעומק קבוע (יעילות השליפה) תוך כדי כיסוי אמין של ההדק (בטיחות) ומתן אפשרות להסלקה טובה בנרתיק פנימי או נעילה חזקה בנרתיק חיצוני (יתרון ההפתעה של נושא הנשק כלפי האיום). בנוסף, כשמתיחסים גם לנושא האימונים, נרתיק טוב מאפשר החזרת האקדח לתוכו בלי צורך "לחפור" עם הקנה בגוף או לבחוש לפני הקנה עם האצבעות.
היום יש מגוון נרתיקים מעולים שמאפשרים נשיאת אקדח בנוחות מרבית. בשביל זה חשוב לבחור אקדח מדגם נפוץ בעולם.
מדריך ירי
IDPA Safety Officer
רוצה אימון איכותי ולא יקר? https://idpa.org.il/2018/07/04/idpaisra ... #more-3051
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי Boltik » 30 מאי 2021, 17:07

itamar כתב:ממש לא מסכים איתך.
לקנות אקדח זול ואחר כך להחליף זה לזרוק כסף לפח.
הבחור לא יצליח להפטר מהכלי. הוא יצטרך למסור אותו כדי להחליף.
עם אישור לרכישה הוא יכול לנסות ולהתנסות במשך בכל מיני כלים ובכל מיני חנויות ובסוף להחליט מה הכי מתאים.
החיפזון מהשטן.

א.

1. לבחור אין נסיון וידע להבין מה טוב לו ולא תהיה לו אחרי כמה עשרות כדורים במטווח נסיון.
2. כל כניסה למטווח זה 100-150 ש''ח שאולי יקוזזו אם ירכוש את הכלי. ב-500 ש''ח אפשר למצוא כלי ישן ופחות פופולרי כמו יריחו או CZ מדגמים הישנים יותר שהם אחלה כלי לאימון ראשוני. גם אם הכלי ימסר לאחר מכן ללא תמורה כספית, זה עדיין יותר יעיל משלוש כניסות ל-10 דקות למטווח וירי על דף נייר ללא שום הדרכה. לאחר רכישת אקדח כלשהו אם יחליט להצטרף למסגרת אימון כזו או אחרת, הוא יקבל הזדמנויות לנסות מגוון רחב של אקדחים בחינם.
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי itamar » 30 מאי 2021, 17:44

בולטיק,
יש משהו במה שאתה אומר.
מצד שני, לקנות אקדח לא מתאים שיבאס את הבן אדם מגדיל את הסיכוי שהכלי ישאר בבית.
וזה נכון לגבי אקדח קטן/קומפקטי מדי או משקולת שתשבור את הגב שלו. שתי הבחירות האלה גרועות כאחד.

זה לא סתם שאקדחים כמו גלוק 19 ודומיו כבשו את השוק. יש לזה סיבה.
אקדחים כאלה הם פשרה אידיאלית בין גודל, משקל, תכולת תחמושת ונוחות בירי ליורה הממוצע.

א.
אקסיומה:

2. מחירי תחמושת או
תרמתי למען הסליק
תרמתי למען הסליק

על ידי Boltik » 30 מאי 2021, 18:22

זאת בדיוק הנקודה - עדיף אקדח מבאס ב-500 ש''ח שגם ככה אתה יודע שזה זמני מאשר אקדח חדש ומבאס עם כל האביזרים ב-4000.
מטווח ניסיון לא יתן שום הבנה עד כמה האקדח נוח לנשיאה, גם כי לרוב המטווחים לא מחזיקים נרתיקים איכותיים וגם כי זה לא משהו שאפשר להבין בכמה דקות.
אני מסכים עם הדעה שנוחות הנשיאה זה 90% נרתיק איכותי וחגורה/ביגוד מתאימים וגודל הנשק הוא רק 10%. ניסיתי ללכת עם גלוק 19 ללא נרתיק ועם נרתיק היברידי שממבט הראשון נראה די מגושם - הבדל שמיים וארץ.
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי itamar » 30 מאי 2021, 21:36

אני לא מבין על מה אתה מדבר.
גלוק 19 או מקביל לו של סמית או זיג, שוקל באיזור החצי קילו. בדורות היותר מתקדמים יש לו עורפנים מתחלפים כך שאחיזה ממש לא בעייה. נח יחסית בירי.
מליוני אנשים בכל העולם נושאים אותו ויורים בו בלי בעיה.
לא צריך להיות מהנדס גרעין כדי לירות באקדח ולא צריך לעשות מחיפוש כלי דוקטורט.
ובטח שלא צריך להוציא 500 שח על כלי + מחסניות ונרתיק שעולות יותר ממנו, בשביל בסופו של דבר לקנות גלוק, סמית או זיג...

א.
אקסיומה:

2. מחירי תחמושת או
תרמתי למען הסליק
תרמתי למען הסליק

על ידי Boltik » 30 מאי 2021, 22:33

itamar כתב:, בשביל בסופו של דבר לקנות גלוק, סמית או זיג...
א.

לקנות גלוק 43 חדש עם כל אביזרים ב-4000 ש''ח, לגלות שהוא קטן מדי ביד והיורה לא מצליח לפגוע איתו בצורה מיטבית, למכור את הכל בחצי מחיר, כי כל החבילה מתאימה רק ל-43, ואז במקום סאב, לקנות קומפקט רגיל של יצרן אחר, כי אחרי 10 אימונים ו-1000 כדור היורה הבין מה בדיוק מפריע לו בגלוק.
500 ש''ח על אקדח יד שניה זו דרך הכי זולה ליורה המתחיל להיכנס לתחום האקדחים. כל שאר האופציות זה רק הימור על כל הכסף.
"גלוק 43" נבחר רק לצורך ההמחשה, במקומו יכול להיות כל דגם אחר מה-"שילוש הקדוש".
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי Wild-men » 31 מאי 2021, 00:54

.
נערך לאחרונה על ידי Wild-men בתאריך 28 יולי 2021, 23:38, נערך פעם אחת בסך הכל.
"לולא חרשתם בעגלתי לא ידעתם חידתי"
סליקאי ארד
סליקאי ארד

הקודםהבא

מי מחובר
משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 24 אורחים