בחירת אקדח

פורום האתר בעינייני נשק ותחמושת.

המנהלים: yoramhai, donduck, שרקן

Re: בחירת אקדח

על ידי lirbel » 20 יולי 2021, 07:20

Wild-men כתב:
lirbel כתב:
Wild-men כתב:עידכון

אהלן,

אני לפני הראיון במשרד הפנים והיית רוצה לעשות תהליך בחירה דומה למה שאתה עשית.

האם תוכל לשתף איפה עשית מטווח על כל הכלים שבחנת?
האם זה היה כחלק מההכשרה? אם לא אז עשית את הבדיקה לפני? אחרי?

אם מותר בחוקי הפורום אז האם תוכל לשתף עלויות? אולי בפרטי?

תודה רבה מראש!

אני אשמח לגמרי לעזור לך אני יחלק את השאלה שלך לכמה תשובות.

1)ראשית רק לאחר שתעבור את הראיון והפקיד יתן לך רשיון מותנה . תוכל ללכת לבית מסחר על מנת לבדוק כלי יריה /לבצע הכשרה. לפני האישור המותנה אתה לא יכול לירות בכלי יריה מסוג אקדח. ובספק תוכל אפילו לגעת באקדח אולי רק התעניינות בעל פה בבית מסחר, אבל זה חסר טעם לדעתי. תחכה לאישור מותנה.
2) לאחר בירור מעמיק בבתי מסחר שמשלבים מטווחים ובהמלצת החברים כאן בפורום. קבעתי במטווח מאיר רוט (יש לציין שעדיף בית מסחר שמשלב מטווח ככה אתה גם בוחר את האקדח שאתה מעוניין לבדוק ומבצע ירי. לרוב יתנו לך שתיי אופציות או שלוש לבחירת כלי יריה במידה ותיהיה ממש "נחוש".
3) לרוב שאתה מבצע את ההכשרה הראשונית לאקדח "הכשרת 100 כדור" כדי לקבל רשיון, עלות הוצאת רשיון תלויה בין אתה רוכש אקדח בבית המסחר או לא ,כי הם עושים לך סוג של הנחה כזאת , וגם לאנשים בכוחות הביטחון מקבלים הנחה. הכשרה ראשונית עלותה בין 500 ל650 זה בערך, וזה כולל תחמושת (100 כדור) והמבחן העיוני ומעשי סהכ באזור4.-5 שעות לערך כול הכשרה, . ,בהכשרה עצמה אתה תיהיה בקבוצה של 10 אנשים פחות או יותר שעושים מקצים של חמש חמש לא ליצור עומס בקו היורים. שמתוכם כל אחד גם בחר לו שני אקדחים שלרוב הרגיש איתם נוח. במעמד הזה אתה יכול לקחת לך אקדחים אחרים שאתה רוצה לנסות לירי כמובן באישור המתאמן שממנו אתה לוקח את הנשק,וכמובן בידיעת מדריך ירי על ההחלפה.
4) הרגשה כללית שלי מהמטווח.וההכשרה הייתה מצוינת הרגשתי מחובר ממש ברמה אפסולוטית לנאמר לגבי חוקי עונשין פריקה טעינה. תרחישים.
המקום עצמו נקי מסודר.מיזוג טוב עמדת קפה. נגישות, ומקומות ישיבה.
עכשיו לדבר הכי חשוב. תראה אני מדבר מהנסיון שלי האישי. יצא לי לעבוד עם מדריך ירי מדהים, הוא יודע לתת לך דגשים בונים שהוא רואה שאתה פוגע טוב הוא מאתגר אותך ומנסה "להקשות" .באמת נהנתי מכול דקה והתבאסתי שנגמר ההכשרה. אין מילים לתאר כמה ההכשרה הייתה מועילה. שיצאתי מהמטווח והרגשתי בטוח בעצמי חלק גדול זה גם בגלל ההדרכה המקצועית שם. יש שם צוות מדהים של אנשים שאתה מרגיש שהם לא שם רק בשביל לקבל תלוש משכורת אלה זה שליחות. וזה משהו שמאוד חשוב. כי יצא לי לראות משתמשים כאן, שעברו הכשרה במקומות אחרים.שיתלוננו שהרגישו כאילו הכשרה ראשונית זה סוג של סימון וי ... ולא הבינו מה נגד מי. כאילו נתנו להם אקדח יאללה תפגעו במטרה פספסו כעסו עליהם ועשו להם "טובה" שהעבירו אותם והם יצאו מאוד מבולבלים. . ובצדק ....
אני יצאתי משם בדיוק ההפך ורוצה לעבור עוד הכשרות ועוד אימונים .. אבל הכול בזכות המדריך הספציפי שנתן באמת מעבר להסברים גם הדרך שהוא מעביר בלי להיות "יהיר" או אני המדריך אתם תעשו מה שאני אומר. בא בגישה אחרת ועדיין היה משמעת , היה כבוד ובטיחות במטווח וגם היה הרגשה של כיף באוויר. וזה גרם לכול הכשרה גם להיות יותר ממוקצעת וגם להיות יותר מלמדת לטעמי שוב...
בשורה התחתונה.
אני ממליץ על מטווח מאיר רוט בחום.
תבדוק מה מטרת הנשיאה שלך .איזה קליבר אתה רוצה. תעשה קצת שיעורי בית ותראה דגמים של אקדחים ככה שתגיע לבית המסחר זה לא יראה לך גיבריש, ואחרי שתסנן כמה כלים ותגיע לאקדח שאתה מרגיש איתו טוב. תוכל לבדוק אותו במבחן הירי. שוב כמו שהחברים בפורום הוותיקים יגידו לך שאין בירי ראשוני הבנה איזה אקדח כן טוב לך או לא כי אין לך ניסיון וזה נשמע גם הגיוני סהכ . אבל לי זה הרגיש אחרת. יש לי רזומה בעברי עם כלי נשק (לא אקדח) אולי בגלל זה היה קליק מהיר.
עצה שלי תחפש בבית מסחר כלי ירי משומשים. האקדחים במדינת ישראל לא יורים בכלל. איך אומרים אצלנו "ירה רק בחידוש רשיון" אז חבל לשפוך כסף כי אקדחים מסוגלים לירות אלפי כדורים ורוב האקדחים לרוב פשוט לא מנוצלים.
ועוד משהו חשוב אחרון אל תתפתה לקנות אקדח מסוים בגלל שיש אותו לקרוב משפחה שלך. או איזה בגלל שזה סוג שיש לכוחות הביטחון ...או כל דבר. תבוא נקי תבחר אקדח שאתה מתחבר אליו. תן בירי. ותתקדם! בהצלחה!

תודה רבה!

אצל מאיר רוט היה את כל המבחר של הסאבקומפקט שבחנת?

יש לי קצת נסיון עם אקדח קומפקט מלפני 15 שנה...
אני חושב שאני אנסה את קטגורית הסאב קומפקט, מעניין אותי לבחון בירי מספר דגמים ולראות מה ההשפעה בעיקר בפגיעות אבל גם בתפעול.
סליקאי ארד
סליקאי ארד

הקודם

מי מחובר
משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד