משרד לבטחון פנים קורס???!?

פורום העוסק בפרצודורות ומנהלות בנושא רישוי כלי יריה במשרד לבטחון פנים, ישובים זכאים, החלפת תורים, תהיות ושאלות לגבי רישוי בכלל.

המנהלים: yoramhai, donduck, שרקן

משרד לבטחון פנים קורס???!?

על ידי Wild-men » 10 יוני 2021, 17:42

#
נערך לאחרונה על ידי Wild-men בתאריך 06 דצמבר 2021, 23:01, נערך פעם אחת בסך הכל.
סליקאי ארד
סליקאי ארד

Re: משרד לבטחון פנים קורס???!?

על ידי spy » 13 יוני 2021, 08:47

זה אכן היה 48 שעות ועוד 6 ימי טיפול.
אלא מה, הגישה הישראלית הנפוצה היא לא לעשות כלום עד שהאש תתחיל לשרוף בתחת. אז עכשיו מאות ואולי אלפי אנשים הסתערו על האגף ומטבע הדברים הטיפול התארך. מאוד.
האם הבט"פ צריך להיות ארוך לרמה כזאת של עומס? לדעתי - לא. כי זה משהו באמת חריג וכל פקיד נוסף שיוצב כשיו בתפקיד זה בזבוז של כספי משלם המיסים - שלי ושלך - כל השנה.
מה שאנשים צריכים להפנים זה מה שאני צועק כבר שנים: יש לך תבחין שאתה עומד בו - תגיש מסמכים ותקבל רישיון. כי בעת צרה התהליך לא יתכנסס לזמנים רלוונטיים.
כרגע אין מה לעשות מעבר ללהמתין בסבלנות. ומה שלא דחוף - לדחות למועד אחר (לשם דוגמה - לא הייתי רץ עכשיו לבצע החלפת אקדח, אם הנוכחי - שמיש).
עדיין, בראייתי, השירות של האגף לרישוי כלי ירייה הוא השירות הטוב ביותר by far בהשוואה לשירות של משרדי הממשלה האחרים.
מדריך ירי
IDPA Safety Officer
רוצה אימון איכותי ולא יקר? https://idpa.org.il/faq/
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי Wild-men » 13 יוני 2021, 15:12

#
נערך לאחרונה על ידי Wild-men בתאריך 05 דצמבר 2021, 18:32, נערך פעם אחת בסך הכל.
סליקאי ארד
סליקאי ארד

על ידי spy » 14 יוני 2021, 16:19

ראשית, לא ברור לי אז על מה אתה מלין. כתבת בעצמך שחיכית לטריגר. ועוד אלפים חיכו כמוך. אז מה הפלא שנוצר לחץ?
שנית, צר לי, אבל אתה נוגד את עצמך. אתה מתחיל בזה שלעמוד בתבחין ולא להוציא רישיון זה פשע (דבר שאני לחלוטין לא מסכים איתו) ואז מתחיל לפרוס משנה "סדורה" למה במקרה שלך זאת הייתה החלטה הגיונית לא להוציא קודם וכן להוציא עכשיו.
שלישית, אני רוצה לגלות לך בסוד (אל תספר לאף אחד, כן? רק בינינו) שגם הסיבות שציינת לאי קבלת רישיון וגם הסיבות שציינת לקבלת רישיון דווקא עכשיו, קיימות רק בדמיון. לא רק בדמיון שלך, אלא של אנשים רבים. אבל עדיין רק בדמיון.
לקבל רישיון זה לא 7 מדורי גיהנום. זה פשוט מאוד למי שעומד בתבחין. במיוחד בשנתיים האחרונות, אחרי מהפכת השירות. והביורוקרטיה היא מאוד מצומצמת יחסית לנושאים אחרים שבאחריות ממשלתית. ואין עכשיו שום טרור חריג. למעשה, רמת הטרור בעשור האחרון נמוכה מאוד יחסית לכל תקופה אחרת. ואין שום קשר לארצות הברית, כי אנחנו לא חיים בארצות הברית.
לבסוף, אני לא רואה שום סיבה ללחוץ על המשרד לביטחון פנים שיגדילו את המענה. כי אין לי צל של ספק שבעוד חודש הביקוש האדיר יירד לרמה המנומנמת הרגילה ואנחנו נישאר עם עוד פקידים משועממים שאין להם מה לעשות אבל יש להם משכורת ותנאים שנצטרך לממן. ואז יתחילו לחפש להם תעסוקה ולהגדיל בשביל זה את הביורוקרטיה.
לסיכום:
קח נשימה עמוקה, תתעזר בסבלנות. לא הוצאת רישיון בעבר כשזה היה מהר ונוח? לא נורא. בסוף תקבל רישיון עכשיו. ותמיד תזכור שעצם קבלת הרישיון ורכישת אקדח, מודרני ואיכותי ככל שיהיה - לא הופך אותו לנשק. רק אימונים רציניים ואיכותיים. וגם זה לוקח זמן. הסבב הנוכחי כבר מאחורנו, כך אני מקווה, אבל תוכל להיות מוכן לסבב הבא.
מדריך ירי
IDPA Safety Officer
רוצה אימון איכותי ולא יקר? https://idpa.org.il/faq/
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי Wild-men » 15 יוני 2021, 00:58

#
נערך לאחרונה על ידי Wild-men בתאריך 05 דצמבר 2021, 18:32, נערך פעם אחת בסך הכל.
סליקאי ארד
סליקאי ארד

על ידי ליאור45 » 22 יוני 2021, 09:57

מסכים עם דבריו המלומדים של spy, אבל אענה בנימה קצת אחרת, בהשאלה ממשל אחר בחיים.

הזמן הכי טוב להוציא רשיון נשק הוא מלפני 20 שנים.
הזמן השני הכי טוב להוציא רשיון נשק הוא היום.

ברוך הבא.

Be nice and polite to everyone and carry a loaded gun
סמל אישי של המשתמש
תרמתי למען הסליק
תרמתי למען הסליק

על ידי Wild-men » 05 דצמבר 2021, 18:33

#
סליקאי ארד
סליקאי ארד

מי מחובר
משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד