מטווח לבחירת אקדח

פורום העוסק בפרצודורות ומנהלות בנושא רישוי כלי יריה במשרד לבטחון פנים, ישובים זכאים, החלפת תורים, תהיות ושאלות לגבי רישוי בכלל.

המנהלים: yoramhai, שרקן, donduck

מטווח לבחירת אקדח

על ידי בוב ספוג » 08 יולי 2021, 18:10

היי, קורא פה כבר זמן מה, ולאחרונה נרשמתי לפורום.
קיבלתי אישור מותנה ואני מבין שהשלב הבא הוא הדרכה, ירי ובחירת אקדח.

קראתי הרבה - פה, במקומות אחרים, בפייסבוק, וראיתי הרבה סרטוני הדרכה כאלה ואחרים. אני מבין שאחד הדברים החשובים, למי שמתכוון לשאת ביום יום, ולצרכי הסלקה, הוא נוחות והתאמה לאורח החיים/לבוש.

עוד לא נסגרתי על "משפחה" (מניח שיהיה קומפקט או סאב-קומפקט), ומכאן שגם לא נסגרתי על אקדח.

מחפש המלצה למטווח שיש לו גם שירות טוב, ושיודעים שם גם להציע משפחה מתאימה וגם מאפשרים להתנסות בירי בסוגים שונים של כלים, ולא בהכרח ממליצים על גלוק 19 (אלא אם יתברר שזה באמת מה שמתאים).

אזור: בין חדרה לת"א, עדיף כמה שיותר בחלק הצפוני של הטווח הזה.

תודה מראש לכל מי שיגיב
סליקאי ארד
סליקאי ארד
 
הודעות: 1
הצטרף: 18 יוני 2021, 17:17

Re: מטווח לבחירת אקדח

על ידי ניר ל » 08 יולי 2021, 22:22

אם אתה מוכן להשקיע זמן בבחירת אקדח שיהיה גם נוח וגם יתאים בירי, דע שמדובר בהשקעה כספית לא מבוטלת שגם היא לא תבטיח לך את האקדח המושלם. זה למה?
א. כי אתה לא יכול באמת "למדוד אקדח" בחנות . אתה תחזיק אותו ביד, תמשש ותקבל הסברים מלומדים, אבל אתה לא תקבל אותו לשבוע להסתובב איתו על הגוף ביומיום כדי להרגיש איך זה באמת לשאת אותו.

ב. אתה לא יכול "להרגיש" אקדח בירי חד פעמי של כמה כדורים, גם לא של 100 , בטח שלא בפעם הראשונה שאתה טווח בכלי כזה . אתה צריך לצבור ק"מ ארוך מאד ויקר מאד כדי להבדיל בין ביצועים והתאמה של אקדחים וזה לא ריאלי. מה שקורה זה שאתה מחזיק כמה אקדחים ביד ומנסה לקבל אינדיקציה במישוש אם זה נוח לך בכף היד, בוחר איזה שלושה ועובר אימון שבמהלכו אתה מנסה כמה כדורים בכל אחד מהם, זה די קשקוש. אבל היות שממילא לא תבלה את שארית חייך בעיסוק בירי, אלא במקרה הטוב תישא את האקדח עליך, אז כנראה שלא תהיה להחלטה הזו השלכה מהותית.

ולענייננו - אף אחד היום לא יציע לך גלוק 19, כבר יש מספיק אקדחים אחרים להציע. אם אתה מוכן להקדיש לכך חצי יום ובהתאם להגדרותיך - תתחיל ממטווח דני היי בחדרה - תתעניין במלאי הקיים , תמשיך למטווח כפר סבא ותסיים ב"ארומה ארמס" בקריית אריה בפ"ת . בשני הראשונים יש גם מטווח באחרון יש מלאי מעניין אבל אין מטווח. לת"א אל תיכנס .... פקוק ואין חנייה ... אימון והתנסות בירי כבר יביא אותך לרכישה בפועל כי שילמת לא מעט אז אם אתה באמת רוצה לבדוק מגוון אפשרויות, חכה עם זה ואם לא אז גם לא נורא.

אולי יש מצב ואני לחלוטין לא בטוח, לשלב אימון IDPA שנערך בשישי בבוקר בדני היי חדרה עם השכרת אקדח והכרה לצורך אימון ראשון. זה כבר יתן לך מושג יותר רציני, בהמשך יגיבו כאן חברים מדריכים מהעמותה ויוכלו לאשר או להכחיש.
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום
 
הודעות: 2877
הצטרף: 08 יולי 2008, 07:33
מיקום: ת"א

Re: מטווח לבחירת אקדח

על ידי Wild-men » 09 יולי 2021, 19:48

ניר ל כתב:
ב. אתה לא יכול "להרגיש" אקדח בירי חד פעמי של כמה כדורים, גם לא של 100 , בטח שלא בפעם הראשונה שאתה טווח בכלי כזה .
חולק עליך... אני לא מגיע עם רזומה מפואר בירי באקדח. במבחן האמת אומנם אתה לא יכול למצות את הכלי ירי ב100% התאמה במבחן של 100 כדור, אבל בהחלט אחרי שיריתי ב10 אקדחים שונים ידעתי בדיוק מה מתאים לי ומה מרגיש לי "קופצני" או מה כבד לי בכף היד ויושב לי בצורה לא נוחה , ומה שיפה שלאחד זה מושלם ולשני זה גרוע. ובסופו של דבר המטרה מדברת בעד עצמה... אתה יכול לקחת אקדח אחד ולראות שאתה יורה באופן סביר להוריד את האקדח להחליפו בדגם אחר ולראות פתאום איך אתה פוגע במקבץ מכובד.
אין שום הגיון לטרטר בן אדם בכמה חנויות.
מה שחשוב הוא אמינות בית המסחר (שיסביר לך בפרטים ויהיה סובלני חוץ מלדחוף לך סתם כלי ) ותתפלא יש אנשים טובים בענף...ומקצועיות ההדרכה.
כן ... גם בהוצאת ראשונית של הרישיון. שהרבה נוטים לזלזל בה. אבל יש מדריכים שלוקחים את זה באמת בצורה מדהימה. ובשונה מהרבה מגיבים שאמרו שהרגישו שזה רק לעשות וי .. לירות 100 כדורים ויאללה ביי... אז זהו שלא. הכול תלוי בפרט. בסופו של דבר.
חשוב גם לעשות בדק בית עצמאי לגבי מחירים...סקר שוק זה תמיד טוב רוב בתי המסחר מחזיקים את הדגמים הפופלרים בין זה פול סייז קומפקט סאב קומפקט... כמו שאמרתי.. אתה כבר תבין מול מי אתה מתמודד אפילו בכמה טלפונים בודדים.
"לולא חרשתם בעגלתי לא ידעתם חידתי"
סליקאי ארד
סליקאי ארד
 
הודעות: 79
הצטרף: 24 מאי 2021, 00:32

Re: מטווח לבחירת אקדח

על ידי jiminy_cricket » 16 יולי 2021, 13:05

Wild-men כתב:... אני לא מגיע עם רזומה מפואר בירי באקדח... אבל בהחלט אחרי שיריתי ב10 אקדחים שונים ידעתי בדיוק מה מתאים לי. ... ובסופו של דבר המטרה מדברת בעד עצמה...


חד וחלק לא נכון. ההפך מנכון.
כשאין נסיון קודם וטכניקת ירי משופשפת היטב, אין שום משמעות לחווית הירי שלך. אפס משמעות.
השיקולים היחידים שצריכים להנחות אותך בבואך לקנות את האקדח הראשן שלך הם:
  • מה מטרת השימוש ותצורת הנשיאה שאתה מייעד לאקדח
  • אמינות הפלטפורמה
  • זמינות חלפים, aftermarket, וסוחרים
  • מחיר שאתה מוכן להוציא

שקלל את הארבעה, תחקור את השוק, ואתה יכול לבחור אקדח "על עיוור" בלי לירות בו פעם אחת, בצורה הרבה הרבה יותר מוצלחת מהסתמכות על חווית ירי כשאין לך שמץ נסיון, טכניקה או רפרנס.
לבן אדם הממוצע שאינו גמד או ענק פיזי, כל מיני שיקולי "איך זה יושב לי ביד" זה פשוט בובה מייסעס.
אחרי שקנית אקדח לפי הצרכים שלך, תתאמן ותלמד לפגוע מצויין, לא משנה אם זה גלוק, רוגר, סמית, זיג, סאב, קומפקט או פול סייז.
M&P Shield M2.0
סמל אישי של המשתמש
סליקאי ארד
סליקאי ארד
 
הודעות: 54
הצטרף: 16 ספטמבר 2018, 11:45

Re: מטווח לבחירת אקדח

על ידי Wild-men » 16 יולי 2021, 22:12

גימי הרגיש לי שונה ממה שאתה מתאר.
בעבר לא יכולתי להביע דעה כי טרם עברתי את הכשרה.
אני בסופו של יום, בחרתי אקדח שאיתו יריתי ביד אחת ,ביד חלשה ,תחת מחסות בתנועה, תפעלתי מעצורים שליפה מנרתיק וכניסה בין כוונות.
הפגיעות היו מצוינות, מקבץ מכובד, ומדובר בהכשרה ראשונית. סביבי ראיתי עוד מתאמנים כמו שאתה מתאר שלא היו סגורים על עצמם או שאמרו "אני רוצה גלוק 19 כמו כוחות הביטחון" . לי אישית הבחירה הייתה קלה. אולי זה רק אני. אגב היתלבטות היחידה שהייתה לי זה לקחת גירסה נצורה או לא. ובסוף הבנתי שניצרה יכולה לגרום למכשול בזמן אמת. אז ירדתי מזה ושילבתי נרתיק קשיח איכותי שמגן על שמורת ההדק. ובזה תם ההיתלבטות. זהו אתה יודע מה אפשר להמחיש בכתב. בוא ניפגש למטווח ביחד נהנה....
"לולא חרשתם בעגלתי לא ידעתם חידתי"
סליקאי ארד
סליקאי ארד
 
הודעות: 79
הצטרף: 24 מאי 2021, 00:32


מי מחובר
משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים