דיון לאיסוף מידע על Beretta Px4 subcompact

פורום זה מכיל ביקורות אודות אקדחים וציוד, נשמח לקבל חוות דעת מנומקות על מגוון המוצרים המוצגים בפורום, החומר יערך ויעלה כסקירה מקיפה במדור "הנשקיה" של האתר.

מנהל: Digo

דיון לאיסוף מידע על Beretta Px4 subcompact

על ידי Digo » 17 אוגוסט 2017, 14:49

פק"ל מאפיינים אליו מומלץ להתייחס:
- תיאור כללי: קטגוריה, ייעוד, מנגנון, אבטחות, קשר לדורות קודמים.
- יתרונות
- חסרונות
- תמיכה בשוק הישראלי: יבואן, חלפים, שיפורים, אביזרים.
- מה בערכה + טווח מחירים
- קישורים: אתר יצרן, דף בויקפדיה וכו'.

לבקשתו של agabay

בקרוב נעדכן את הפורום, כך שתוכלו לפתוח אשכולות בחופשיות. כמו כן, בימים אלו נכתבות הסקירות הראשונות, שיעלו בקרוב לנשקייה המתחדשת.
"וענייני המלחמות, אי אפשר היה כלל, בשעה שהשכנים כולם היו זאבי ערב ממש, שרק ישראל לא יילחם, שאז היו מתקבצים כולם ומכלים ח"ו את שאריתם..."
--
CZ P-07
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב
 
הודעות: 803
הצטרף: 26 אוגוסט 2015, 08:27

Re: דיון לאיסוף מידע על Beretta Px4 subcompact

על ידי agabay » 17 אוגוסט 2017, 19:03

הברטה px4 sub compact הוא האח הקטן (והשונה במשפחת ה סטורם של ברטה, הוא חולק מכלולים רבים ומידות הרוחב של הגוף זהות. אבל הוא קצר יותר ובנוסף לא חולק את הקנה המסתובב של האחים הגדולים את קנה מסוג browning tilting barrel. במשפחה יש את הקומפקט עם 15 כדורים במחסנית ותוספת של כחצי ס"מ לקת ולקנה, ואת הפול סייז עם 17 כדורים
מבחינת בקרים ושליטה האקדח דומה מאוד למשפחת ה92, אבל שם פחות או יותר נגמר הדימיון. בארה"C גם נמכר דגם בשם קוגר 8000 שהו במידה רבה PX4 סאב עם גוף ממתכת
מדובר באקדח עם גוף פולימרי, מנגנון הדק DA\SA כלומר כדור ראשון יהיה דאבל אקשן או סינגל אקשן והשאר סינגל אקשן
לאקדח יש משמיט פטיש שמשמש גם כנצרה (כאשר הוא לחוץ, ההדק מנותק ולחיצה על ההדק לא תגרום לנקירה)
לאקדח יש מחסנית בקיבולת של 13 כדורים (9 מ"מ), האקדח מסופק עם 2 מחסניות, אחת בעלת מאריך לזרת שנפתח ע"י לחיצה, והשנייה רגילה (לי אישית עדיפה הרגילה – המחסנית ה"מיוחדת" נוחה יותר בירי אבל מספר פעמים שכחתי אותה במצב סגור והיא נפתחה בירירה הראשונה והפתיעה אותי)
במידות האורך והגובה הוא דומה מאוד לגלוק 26 אבל במימד הרוחב הוא שמנמן יותר ולדעתי גם כבד יותר, הגוף הפולימרי מרגיש מאוד קל אבל החלק של הצינה נראה כאילו תוכנן לעמוד במתקפת טילים (עבה, חזק וכבד)
משקלו עם מחסנית הוא 860 גרם על המאזני אפייה של האישה 
לאקדח יש back strap מתחלף (מסופק עם שלושה, לי הכי נוח הבינוני שאיתו מגיע האקדח)
כוונות – אני אוהב – ברורות, מברזל, קל מאוד לרכוש מטרה
בנוסף מגיע בערכה מנעול לאקדח (מקורי של ברטה) - די חסר משמעות בארץ אבל שיהיה
האקדח נמכר סביב ה3500 ש"ח

תחושות בירי – לאקדח עברתי מאקדח תופי 38 ספיישל (ובעברי עוד מספר כלים) – אז מבחינת הדף הוא מרגיש לי מאוד נינוח, יכול לירות 100 כדור ברצף ומרגיש כאילו לא התחלתי לירות (אני אדם ממוצע עם כפות ידיים אנושיות ולא טלפיים אימתניות).
ההדק בדאבל אקשיין לא מאוד ארוך ולא מאוד כבד (יחסית לתופי) ובסינגל אקשן קריספי קל ומדויק – אם כי נקודת הנקירה קרובה מדי לסוף המהלך - כלומר לקת (לי זה לא מפריע בדיוק אבל היה עדיף 2 מ"מ קדימה יותר)
מבחינת דיוק – קשה לי לתת חוות דעת כי אני לא יורה מומחה, אבל בחביקת "אגודלים קדימה" האקדח מאפשר ירי מהיר עם שמירת מקבץ סבירה לקנה 3 אינץ
אמינות- טוב מאוד! – מרגע קניית האקדח אצל מאיר רוט יריתי כ500 כדורים, כולם FMJ של חברות שונות, כאשר ב300 כדור בראשונים לא ניקיתי כלל את הנשק לראות אם הוא רגיש ללכלוך – כל ה500 כדור עברו חלק ללא מעצורים כלל!

מה פחות טוב:
האקדח שמנמן ויחסית קשה להסליק אותו (יחסית לתופי או קולט מוסטנג למשל) - כבר יצא לי להיכנס למקומות כאשר האקדח בנרתי פנימי סביר ואני עם חולצת טריקו לא צמודה והשומר זיהה את הנשק!
הפיצר של משמיט שנתקע למטה כנצרה ואז צריך להחזיר למעלה כדי לירות מיותר מבחינתי – הזמנתי משמיט של דגם C שאינו נצרה וגם צר יותר (לא אוזני דמבו) – אעדכן שיגיע ויותקן
אביזרים – המצב לא רע אבל זה רחוק מגלוק או M&P, אחד מכל שלושה יצרנים מציע נרתיק (שזה מספיק נרתיקים, אבל תמיד כיף שיש מבחר אינסופי) - כרגע אני נושא את האקדח בנרתיק היברידי של FOXX, ובדרך יש לי נרתיק חיצוני ופנימי מעור של WINTHORP
תמונות משום מה אני לא מצליח להעלות, אז אצרף לינק לאלבום פתוח https://flic.kr/s/aHsm6JBZxZ
סליקאי כסף
סליקאי כסף
 
הודעות: 131
הצטרף: 15 נובמבר 2012, 10:06

Re: דיון לאיסוף מידע על Beretta Px4 subcompact

על ידי carver » 18 אוגוסט 2017, 12:24

תסלח לי על מה שאני אומר. אין בכונתי לפגוע.
איטלקים מלכי העיצוב, פשוט נפלו.
כזה אקדח מכוער עוד לא ראיתי.
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב
 
הודעות: 752
הצטרף: 14 דצמבר 2015, 08:17


מי מחובר
משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד
cron