איך לבחור קורס ירי מעשי

שאלות, תשובות ודיונים בנושא הירי המעשי.

המנהלים: donduck, Webart

איך לבחור קורס ירי מעשי

על ידי blackseal » 28 יולי 2016, 12:45

שלום לכולם,

שמי ניר ואני מתגורר באיזור המרכז.

בזמן האחרון אני מתעניין מאוד בקורס ירי מעשי, התחלתי לחקור קצת את הנושא אך יש לי שאלה חשובה ללא תשובה.

רציתי לדעת, מנסיונכם העשיר, מה לדעתכם כדאי לבדוק כשבוחרים איפה לעשות את הקורס?

התשובה יכולה להיות לגבי כל פרמטר, מרמת המחיר ועד המדריך בקורס וטיב המטווח בו הוא מועבר - אשמח לקבל כמה שיותר מידע.

תודה רבה מראש.
סליקאי ארד
סליקאי ארד

Re: איך לבחור קורס ירי מעשי

על ידי אלדר » 28 יולי 2016, 13:04

נוחות. כלומר מחיר, שעות, מיקום.
אולי יש שוני מסויים בין המדריכים, אבל הוא לא עד כדי כך גדול לדעתי. רובם העבירו הרבה קורסים וצברו הרבה ניסיון.
בכל מקרה הקורס מלמד אותך דברים בסיסיים, היתר אתה לומד אחריו
Vanitas vanitatum, omnia vanitas
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי ysd » 28 יולי 2016, 13:38

אלדר כתב:נוחות. כלומר מחיר, שעות, מיקום.
אולי יש שוני מסויים בין המדריכים, אבל הוא לא עד כדי כך גדול לדעתי. רובם העבירו הרבה קורסים וצברו הרבה ניסיון.
בכל מקרה הקורס מלמד אותך דברים בסיסיים, היתר אתה לומד אחריו

+1
זאת תהיה רק ההתחלה. יפתח לך אופקים חדשים.
בתור אחד, שבקושי עבר את הקורס ולא יורה, לפחות צברתי טיפה ידע .
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי GUSS » 28 יולי 2016, 13:51

ולדעתי חשיבות המדריך מכרעת.
פחות -לרוב זה יותר,,
סמל אישי של המשתמש
סליק ג'אנקי
סליק ג'אנקי

על ידי ysd » 28 יולי 2016, 14:03

GUSS כתב:ולדעתי חשיבות המדריך מכרעת.

נכון. כל המדריכים שונים(לא מכיר היום אף אחד. מבלי לפגוע באף אחד.)
זאת יכולה להיות באמת החראה קשה :lol: :lol:
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי ArikB » 31 יולי 2016, 05:50

חשיבות המדריך היא קריטית.
ויש אחד הגדול מכולם.
אדם באמונתו יחיה
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי Neon Golden » 08 אוגוסט 2016, 20:12

לא ציינת אם אתה נושא נשק ברשיון, וכמו כן לא ציינת אם המטרה שלך היא להשתלב בתחום ובספורט או פשוט להעלות את רמת המיומנות הכללית.

לגבי המקום. ישנם קורסים הנערכים במטווח פתוח, וישנם כאלו הנערכים במטווח סגור. הראשונים מאפשרים למדריך הרבה יותר גמישות ויש קורסים שמגיעים לירי בתנועה וזוכים לירות על מטרות ברזל ובטווחים משמעותיים יותר מ-10, 15 מטר. המקום גם יגדיר את הנשקים והציוד שיסופק ליורים שאינם נושאים נשק ברשיון. אין דבר יוצר מתסכל מלראות חניך נאבק בנרתיק גרוע ובאקדח שסובל ממעצורים חוזרים ונשנים.

ההשתייכות המועדונית. אאל"ט הרישום לקורס כולל גם רישום למועדון, כדאי שתכיר את המועדונים השונים, את תדירות האימונים ואת המאמנים, את מחירי התחמושת במועדון ואת קהל היורים. אני באופן אישי עברתי את הקורס תחת מועדון אחד, הבנתי אחרי שנה שאופי האימונים במועדון לא מתאים לי, עברתי למועדון רגוע יותר וכשקצת השתפרתי חזרתי למועדון הראשון.

המדריך. חוץ מאיכות ההדרכה האובייקטיבית של המדריך, יש גם שאלה של אופי ההדרכה הסובייקטיבי. יש מדריכים שמעבירים קורס בסגנון טירונות. מתאים לך לחזור למ"כ שצועק עליך קום פול רוץ? ישנם מדריכים שיותר מתמקדים בללמד לירות ופחות באדמיניסטרציה וחוברת הכללים. יש כאלו שמקיימים את עקרון הפעולה המינימלית של פרמה ודואגים בעיקר שהקורס יעבור עם מינימום מאמץ מצידם.

אם יש לך זמן, אני ממליץ לך לחפש שניים שלושה מועדונים שקרובים אליך גאוגרפית, בקש להיות נוכח באימון (לא לירות), הכר את האנשים ובקש מאלו שעברו קורס לאחרונה לספר על הקורס שלהם.

והשני סנט שלי - חפש מדריך ששם דגש על קליעה, לפני שהוא מתחיל לטרטר אותך בתרגיל עם דלת, מחסה, כריעה ובלון בסוף. בסוף קורס ירי מעשי אתה כבר אמור להגיע בירי סטטי למקבצים מאוד מאוד יפים.

בהצלחה.
Glock 30 - "All I wanted was a 45, a stinkin' 45! The record or the gun!" - Al Bundy
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי ליאור45 » 09 אוגוסט 2016, 08:29

לדעתי לא צריך לחשוב על זה יותר מדי. פשוט להגיע לקורס שמתקיים במטווח שנוח להתמיד בהגעה אליו וזהו.

התחלתי בענף הירי המעשי בגיל מאוחר יחסית (38) ומה שעיכב את ההתחלה מצדי היה:

1. חוסר מודעות (אחד מהמדריכים של הקורס הזמין אותי על בסיס היכרות אישית בסליק).
2. חוסר תחבורה (באותם הימים היה למשפחת 45 רכב יבשתי אחד באותם הימים).
3. חוסר ביטחון עצמי. לא ידעתי אז שאני מסוגל להגיע למיומנות שמצדיקה השתתפות בתחרויות.
4. הפניית זמן פנוי לעיסוקים אחרים.

הקורס בו השתתפתי בסוף נתן לי פתרונות ל-1-3 לעיל. היום אני עוסק הרבה פחות ב-4.

Be nice and polite to everyone and carry a loaded gun
סמל אישי של המשתמש
תרמתי למען הסליק
תרמתי למען הסליק

על ידי glock34 » 06 אוקטובר 2017, 07:22

קודם כל חשוב שאתה בתור תלמיד עתידי בקורס, תדע מה אתה רוצה להפיק ממנו.
אני חושב שבקורס ירי מעשי הדגש הוא על חוקי המשחק וקבלת כלים להתמודדות עם תרגילים וכמובן לקבל את אבני היסוד בירי עצמו. (בתחרויות ירי מעשי הירי הוא הרבה יותר מורכב מירי סטרילי במטווח). ביצוע ירי על מספר מטרות, ברזלים רחוקים, עמדות שונות והמעבר ביניהן , ירי בתנועה, ירי על מטרה שזזה, ירי מחלונות או פתחים זה חלק בלתי נפרד מהספורט ואתה תיתקל בכל זה כמעט בכל תרגיל.
אז חוקים אולי אפשר ללמוד מהספר, אבל פירוק התרגילים ושימוש נכון באבני היסוד יעזרו לך להתקדם ולהתאמן באופן נכון, שיאפשר לך להתקדם בספורט ולקחת הת הדברים הטובים ממנו ליום יום.
אז במי לבחור?
אני הייתי מעדיף מדריך שהוא גם שופט וגם יורה ליגה הממוקם בין מובילי הטבלה. (ויש כאלה) אתה פשוט תרוויח גם למידת חוקים וגם ירי באופן נכון. הכי חשוב זה שיתנו לך כלים להמשיך הלאה ולדעת איך להתאמן בעצמך.
שיהיה לך בהצלחה והרבה AA.
It's not the arrow it's the indian
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי רועי 357 » 09 אוקטובר 2017, 08:56

קודם כל קורס ירי מעשי זה מבורך מכיוון שאפשר להפיק ממנו לא מעט בכלל...
דבר שני לדעתי המדריך הוא באמת נותן את הטון הסופי כי זה שם המשחק, אנשים בחו"ל משלמים אלפי דולרים כדי להתאמן עם יורים כאלו ואחרים כדי לקבל מהם את המקסימום.
זה נכון שיש המון מדריכים וותיקים בשוק עם ניסיון עשיר ומגוון, אך לא בטוח שכל מדריך מתאים לכל חניך- כן אתה תלמד את היסודות ואת הכללים והחוקים,
אבל את ערך המוסף תלמד ממדריך שהוא מנוסה וכמובן יודע מה הוא עושה וכאלו אין הרבה לצערי בארץ...
בכל מקרה כמובן שלמחיר למיקום ולזמנים יש חשיבות כי מה לעשות יש לך עוד דברים בחיים...
אם אתה לא חלק מהפתרון, אתה חלק מהבעיה...
סמל אישי של המשתמש
מדריך ירי

מי מחובר
משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד