כמה הצעות לנשיאה בלי נרתיק

פורום האתר בעינייני נשק ותחמושת.

המנהלים: yoramhai, donduck, שרקן

כמה הצעות לנשיאה בלי נרתיק

על ידי שאלה קטנה.. » 07 יוני 2021, 20:20

כיוון שעשיתי על הנושא מחקר קטן מתוך סקרנות, רציתי להביא לפני הגולשים כמה הצעות לנרתיקים מינימליים מאוד, שהתועלת הברורה שלהם היא נוחות נשיאה מאוד גדולה.
<<כבר אומר - יש הרבה סיבות להסתובב עם נרתיק קיידקס קשיח. ואני לא נכנס לזה, כי לא באתי להביע בעד או נגד, אלא רק לפרוס כמה רעיונות מעניינים שאני מצאתי לטובת מי ששוקל את העניין. בראש ובראשונה, אני מציע למי שכבר סובל מהנשיאה ולפעמים בוחר לוותר על הכל - לשקול מחדש>>

1. קליפס הברגה. מדובר במוצר שבו פותחים את הדיסקית האחורית ומכניסים במקומה חלק חילוף עם חורים שמיועדים להכנסת ברגים. כך מחברים קליפס נשיאה שמאפשר נשיאה בלי נרתיק. עולה בארץ סביבות 200 ש"ח. עבור אקדחים פופולריים אפשר למצוא בקלות, עבור נדירים יהיה יותר קשה, אבל תמיד אפשר לבקש ממטווח להזמין. אם במקרה יש לכם גלוק תוכלו להזמין בעליאקפרס - לא מתחייב על האיכות. יש גם באיביי (של היצרניות המקוריות של המוצרים האלה, במחירים יותר טובים מבארץ), אבל כנראה שהם לא שולחים את המוצרים האלה לארץ בכלל.
https://he.aliexpress.com/item/10050016 ... web201603_

2. קליפס הדבקה. כאן מדובר בקליפסים גלובליים, פשוט מאוד בעזרת סרט הדבקה דו צדדי מחברים קליפס לאקדח בגובה הרצוי. יש כמה חברות, ויש גם כמה בעליאקספרס במחירים מצחיקים (4 דולר כולל משלוח). גם אם הדבק לא איכותי תמיד אפשר ללכת לחנות הום ולקנות קצת סרט הדבקה איכותי יותר ולנסות שוב. https://he.aliexpress.com/item/33040305 ... web201603_

3. נרתיק קנה מאולתר. המבוגרים כאן בטח יסבירו שזה רעיון מזעזע ומסוכן, אבל בכל זאת. בעזרת קולב בגדים מתכתי פשוט אפשר ליצור ב5 דקות עבודה נרתיק נוח ופשוט להפליא. האקדח מוחזק על וו מתכת שנכנס לתוך הקנה. הסרטון שאצרף יסביר את התהליך. רק חשוב ביותר(!!!) לעטוף את כל הנרתיק כולו באיזולירבנד איכותי, אחרת המתכת תשרוט לכם את האקדח וחבל. אם דואגים שהוא יהיה מחובר חזק לחגורה אז בשליפה אין סיבה שהוא יצא יחד עם האקדח. https://www.youtube.com/watch?v=fXkkDyTBK2E&t=18s
(אגב, אני עשיתי עם קולב מתכת יותר עבה, ממילא לא הייתי צריך לקפל)

4. נרתיק קנה מקצועי. אז מסתבר שיש כזה באיביי. אותו רעיון כמו המאולתר, רק יותר רשמי, ומחומרים יותר איכותיים מן הסתם. https://www.amazon.com/Allen-Company-Ve ... B007JC6AAG

אדגיש שבכל הנרתיקים האלה אסור לדעתי לשאת כדור בקנה, אין שום דבר שמגן על שמורת ההדק, ובקלות אפשר בעת ההכנסה או ההוצאה של האקדח ללחוץ על ההדק בטעות. בחלק מהנרתיקים ממש תצטרכו לחפור במכנס כדי להכניס את האקדח - ואין סיכוי לעשות את זה עם כדור בקנה.
סליקאי ארד
סליקאי ארד

Re: כמה הצעות לנשיאה בלי נרתיק

על ידי Boltik » 07 יוני 2021, 21:41

שאלה קטנה.. כתב:כיוון שעשיתי על הנושא מחקר קטן מתוך סקרנות, רציתי להביא לפני הגולשים כמה הצעות לנרתיקים מינימליים מאוד, שהתועלת הברורה שלהם היא נוחות נשיאה מאוד גדולה.

חבל שאתה יוצא בהצהרות לגבי "התועלת הברורה" מבלי לעשות השוואה מול נרתיקים איכותיים.
Heavy is good...heavy is reliable.
If it doesnt work,you can always hit with it.
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי שאלה קטנה.. » 08 יוני 2021, 07:56

Boltik כתב:
שאלה קטנה.. כתב:כיוון שעשיתי על הנושא מחקר קטן מתוך סקרנות, רציתי להביא לפני הגולשים כמה הצעות לנרתיקים מינימליים מאוד, שהתועלת הברורה שלהם היא נוחות נשיאה מאוד גדולה.

חבל שאתה יוצא בהצהרות לגבי "התועלת הברורה" מבלי לעשות השוואה מול נרתיקים איכותיים.

צודק, לא ניסיתי נרתיקים איכותיים מאוד. אני רק יכול לומר על הנוחות של הפתרונות האלה כשלעצמם, יתכן שיש נרתיקים שמגיעים לאותה רמה ואולי אף עולים עליהם בנוחות.
סליקאי ארד
סליקאי ארד

על ידי ניר ל » 08 יוני 2021, 09:29

https://www.tngunowners.com/forums/uplo ... c5a9b0.jpg

הייתי נזהר עם התקנה של חלפים מאליאקספרס...
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

על ידי Boltik » 08 יוני 2021, 15:38

שאלה קטנה.. כתב:צודק, לא ניסיתי נרתיקים איכותיים מאוד. אני רק יכול לומר על הנוחות של הפתרונות האלה כשלעצמם, יתכן שיש נרתיקים שמגיעים לאותה רמה ואולי אף עולים עליהם בנוחות.

ניסית את כל 4 פתרונות שאתה מציג?
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי itamar » 08 יוני 2021, 20:14

מומלץ לנסות את הפתרונות האלה אחרי ירי של מחסנית אחת או שתיים במטווח.
(רצוי מאד שתהיה משחת אלוורה בהישג יד).

א.
אקסיומה:

כל אשכול בעל יותר מ-3 דפים יהפוך בסוף ל:
1. ויכוח על הקלר וגלוק או
2. מחירי תחמושת או
3. מדיניות משרד הפנים בנושא רישוי
תרמתי למען הסליק
תרמתי למען הסליק

על ידי KOBY » 09 יוני 2021, 08:07

הבחור הציע פתרונות נשיאה ולא פתרונות לירי במטווח, לגבי ההצעות \ פתרונות - לדעתי פחות ריאלי מהבחינה הבטיחותית אבל מה שנוח לאחד לא חייב להיות נוח לאחר
סליקאי ארד
סליקאי ארד

על ידי Boltik » 09 יוני 2021, 15:59

KOBY כתב:הבחור הציע פתרונות נשיאה ולא פתרונות לירי במטווח, לגבי ההצעות \ פתרונות - לדעתי פחות ריאלי מהבחינה הבטיחותית אבל מה שנוח לאחד לא חייב להיות נוח לאחר

אם לא נושאים אקדח לירי, אז למה כן? אופנה? פוזה?
סמל אישי של המשתמש
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי jiminy_cricket » 09 יוני 2021, 20:44

קראתי פעם אחת, ואז עוד פעם. בחיי שאני לא מצליח להבין איפה יש בהצעות האלה תועלת.
רק ההפך מתעולת אני מוצא בהן.
M&P Shield M2.0
סמל אישי של המשתמש
סליקאי ארד
סליקאי ארד

על ידי יהודה 465 » 10 יוני 2021, 21:18

ובחיי שאני מתפוצץ מהעיוורון שלכם לאורך כל השנה פלוס שאני קורא פה בפורום
זה פשוט הזוי !!!! יש לכם מושג כמה אחוזים מתוך ה180,000 פה בארץ נושאים עליהם את הנשק ביום יום!!!!!!!!!
או שומרים את זה להחליד בכספת????????????????????
בא לכם אולי לעשות סקר בין החברים שלכם!!!!!
יש לכם מושג למה?????!!!!!!!!
אז אני אספר לכם שאני מכיר אישית את י. מ. שבשעה שביתרו לחתיכות 7 מהחברים שלו !!!!!!!מהפיגוע בהר נןף
הוא רץ ''להביא את האקדח מהבית''......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
השאלה הראשונה לאדם שנכנס לחנות נשק היא לא''תראה את היד'' (עם זה בטוח אפשר להתמודד במהלך פיגוע)
אלא [size=150]מה הכי בטוח שתישא עליך יום יום?[/size]!!!!!!!!!
סליחה שאני מתפרץ ככה אבל אני חושב שצריך דחוף לעשות סדר בסולם ערכים פה !!!!
ונכון אני לא בירי מעשי כי הסולם ערכים הזה מתאים לירי מעשי
אבל כותב פה אדם שגר 500 מטר מרחוב ''דרך רמאללה'' בירושלים
שנמצא על קו החיכוך בין מזרח ירושלים למערב 4 פעמים ביום וציר הרכבת הקלה
חבר'ה תתעשתו!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
כל עזרה בנשיאה קלילה שתגרום ליותר נושאים מבורכת !
וכל עוד אין כדור בקנה הסכנה כ''כ שולית לעומת התועלת!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
סליקאי ארד
סליקאי ארד

על ידי 23933 » 11 יוני 2021, 00:55

itamar כתב:

מומלץ לנסות את הפתרונות האלה אחרי ירי של מחסנית אחת או שתיים במטווח.
(רצוי מאד שתהיה משחת אלוורה בהישג יד).

א.

קצת נסחפת, יריתי בטאורוס מילניום 609 פרו 100 כדורים ללא נרתיק , אלא הכנסה רגילה מיקום שעה 4 לערך, שליפה דריכה וירי (לפני IDPA), קצת חם אבל יש מספר שכבות הגנה של ביגוד .
לעצם העניין אחי שנמצא גם ב-IDPA כבר שנה רביעית עדיין לא מצא את הנרתיק האופטימלי לנשיאה יום יומית, והוא הולך 24/6 עם האקדח (גלוק 19/רמון IP ) עליו ללא נרתיק כלל, גם כאשר הוא יושב על ההגה של ניידת מד"א. לטענתו עדיין הנשיאה ללא שום נרתיק נוחה לאין ערוך מכל הנרתיקים שהוא ניסה , והוא ניסה המון .
"איש את רעהו יעזרו ולאחיו יאמר חזק" מלבי"ם - באור הענין איש את רעהו יעזרו וחוץ מזה יאמר לאחיו חזק ג''כ אתה בעצמך ואל תסמך על העזר אך היה לבן חיל. ישעיה מא ו
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי itamar » 11 יוני 2021, 15:22

שליפה דריכה וירי (לפני IDPA), קצת חם אבל יש מספר שכבות הגנה של ביגוד .

בחורף אני יכול איכשהו להסכים איתך.
בקיץ, אני הולך בג'ינס וטי שירט.
ב-35 מעלות בצל אין שום שכבות נוספות של ביגוד.
האקדח ישר על העור החשוף.

ודרך אגב, אני מזמין אותך להראות לי את זה במטווח בפועל. 50 כדור הראשונים עליך, 50 כדור הבאים על חשבוני.
וכדי להסיר ספק, את 50 הכדור האחרונים אתה יורה ברצף עד כמה שאפשר. אני אעזור לך למלא את המחסניות כשאתה יורה.

א.
אקסיומה:

כל אשכול בעל יותר מ-3 דפים יהפוך בסוף ל:
1. ויכוח על הקלר וגלוק או
2. מחירי תחמושת או
3. מדיניות משרד הפנים בנושא רישוי
תרמתי למען הסליק
תרמתי למען הסליק

על ידי 23933 » 12 יוני 2021, 22:38

איתמר תגיד לי מי יורה במטווח 100 כדורים ברצף ללא הפסקה ? זה לא מבחן כוונות או מבחן אמינות וכדו' , הירי הינו לעיתים מהיר לעיתים לאט תלוי, שתי ידיים ,יד שמאל , יד ימין , מעבר בין מטרות וכו'. מילוי מחסנית וכדו' . היה לי אז רק שני מחסניות של 13 כדור , כך שהירי היה
100 כדור ב -45 דקות לערך . ונכון שהאקדח היה חם ובסוף גם מאוד , אבל עדיין היה ניתן להניחו בין המכנס לשאר הביגוד .(דרך אגב יש לי סרטונים מאותו הירי במצלמת וידאו HD לא הכי ברור אבל ניתן לראות שאין שום נרתיק )
"איש את רעהו יעזרו ולאחיו יאמר חזק" מלבי"ם - באור הענין איש את רעהו יעזרו וחוץ מזה יאמר לאחיו חזק ג''כ אתה בעצמך ואל תסמך על העזר אך היה לבן חיל. ישעיה מא ו
סליקאי זהב
סליקאי זהב

על ידי שאלה קטנה.. » 13 יוני 2021, 06:03

יהודה 465 כתב:ובחיי שאני מתפוצץ מהעיוורון שלכם לאורך כל השנה פלוס שאני קורא פה בפורום
זה פשוט הזוי !!!! יש לכם מושג כמה אחוזים מתוך ה180,000 פה בארץ נושאים עליהם את הנשק ביום יום!!!!!!!!!
או שומרים את זה להחליד בכספת????????????????????
בא לכם אולי לעשות סקר בין החברים שלכם!!!!!
יש לכם מושג למה?????!!!!!!!!
אז אני אספר לכם שאני מכיר אישית את י. מ. שבשעה שביתרו לחתיכות 7 מהחברים שלו !!!!!!!מהפיגוע בהר נןף
הוא רץ ''להביא את האקדח מהבית''......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
השאלה הראשונה לאדם שנכנס לחנות נשק היא לא''תראה את היד'' (עם זה בטוח אפשר להתמודד במהלך פיגוע)
אלא [size=150]מה הכי בטוח שתישא עליך יום יום?[/size]!!!!!!!!!
סליחה שאני מתפרץ ככה אבל אני חושב שצריך דחוף לעשות סדר בסולם ערכים פה !!!!
ונכון אני לא בירי מעשי כי הסולם ערכים הזה מתאים לירי מעשי
אבל כותב פה אדם שגר 500 מטר מרחוב ''דרך רמאללה'' בירושלים
שנמצא על קו החיכוך בין מזרח ירושלים למערב 4 פעמים ביום וציר הרכבת הקלה
חבר'ה תתעשתו!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
כל עזרה בנשיאה קלילה שתגרום ליותר נושאים מבורכת !
וכל עוד אין כדור בקנה הסכנה כ''כ שולית לעומת התועלת!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

מסכים במידה רבה. אני אכן כתבתי את זה בגלל כמות החברים שאני רואה שלא נושאים עליהם את האקדח ביום יום בגלל חוסר נוחות.
האם יש חסרונות בנשיאה כזאת? בהחלט. האם יש יתרונות בנרתיק? כן, יתרונות עצומים.
ובכל זאת, כמו שכתב חברנו כאן - הם מתגמדים לעומת החשיבות של הנשיאה היומיומית. אז נכון, אחרי ירי של 15 כדורים האקדח חם, אבל לא בטוח שברמה של כוויה, אם זה על גבי חולצה וגופיה. וכשהולכים בלי כדור בקנה אני באמת לא כל כך רואה חשיבות להגנה על שמורת ההדק.
לכן, עשיתי סקר קצר והגעתי לכמה הצעות שלדעתי יש בהן תועלת רבה.
סליקאי ארד
סליקאי ארד

על ידי ניר ל » 13 יוני 2021, 07:39

כשהולכים למטווח אפשר לשאת את האקדח בנרתיק ... ביומיום אפשר לשים בכיס, זה לא חייב להיות שחור או לבן.

אישית מעדיף כדור בקנה כך שאין התלבטות, מעדיף גם להרגיש עלי את האקדח מאשר לאבד אותו בלי לשים לב. כשאני מוותר על נשיאת האקדח זו לא תוצאה של חוסר נוחות נשיאה אלא של פשרה/יעד/תחושת בטחון , אני בספק אם אותו אזרח מהטבח בהר נוף היה מגיע לביה"כ עם אקדח גם אם היה לו מאד נוח לנשיאה, לעומת זאת יום לאחר מכן מי שהייתה לו אפשרות הגיע גם עם מ16 בהצלב...
סליקאי טיטניום
סליקאי טיטניום

הבא

מי מחובר
משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד