סקירה על הנרתיק Safariland 6070

מאת: ליאור45

היום אני רוצה לכתוב על עוד נרתיק בשוק רווי בנרתיקים מכל הסוגים. חוות דעת על ה-Safariland 6070 מארה"ב.

נרתיק זה, אשר פותח על ידי חברת ספארילנד בארה"ב, מיועד בעיקר לשוטרים במדים. כל דבר שקשור בנרתיק מבטא איכות וחשיבה יצירתית.
הוא נמכר ליחידים במחיר הנע בין 130 ל-170 דולר ארה"ב (שם, אין יבוא סדיר), אך ניתן לחפש ב-ebay משומשים במחיר הרבה יותר ידידותי ובמצב כחדש. הנרתיק מיוצר עבור אקדחי שירות דו-טוריים מתוצרת גלוק, ברטה, סמית אנד ווסון וזיג.

אני משתמש בדגם שמאלי המיועד לאקדחי גלוק בגודל סטנדרטי ונושא בו גלוק 19 המכיל מחסנית גלוק 17, שהקצה שלה מצויד בשרוול
מתוצרת A&G.

המייחד את הנרתיק, כמובן, הוא רמת האבטחה הגבוהה שהוא מעניק. האבטחה מבוססת על לולאה המכסה את מכסה הצינה אותה יש לדחוף ואחר כך לסובב, בליווי לחצן נוסף התופס את שמורת ההדק. רק אחרי התגברות על שני מנגנונים אלה ניתן להזיז את האקדח, הנשלף על ידי תנועה אחורה ומשיכה החוצה. פעולה זו מצריכה תרגול על מנת להגיע לשליפה מהירה של האקדח בעת נשיאתו. תרגלתי כ-200 שליפות לפני שהעזתי לצאת למשמרת עם האקדח. תרגול נוסף לאחר מכן אינו מזיק.
עוד יותר קשה ללהוציא את האקדח אם אדם אחר ניגש אליו מהצד או מאחור.

הזכרתי מקודם שאני משתמש במחסנית גלוק 17, דבר שמאריך את קת האקדח. לדעתי מדובר בתופסת חשובה, משום שדרושה מיומנות המשלבת כוח גס ותנועה עדינה על מנת לשלוף את האקדח. הארכת קת האקדח מאפשרת הפעלת יותר מומנט לסיבוב האקדח לאחור בזמן שליפתו, דבר שלדעתי מפשט בהרבה את פעולת השליפה בתנאים לא אידיאליים. מאידך יש להיזהר בעת ישיבה ברכב שהאקדח עדיין יהיה נגיש.

עוד מאפיינים ההופכים נרתיק זה לשימושי לנשיאה גלויה במשמרת הם רמת ההגנה הנינתת לאקדח – יש ציפוי זמש פנימי מפנק, וגובה האקדח ביחס לחגורה, כך שניתן לשלוף את האקדח ללא תמרונים מסובכים גם בעת לבישת מעיל, אפוד מגן או אפוד קרב.

הנרתיק שקיבלתי מתאים לחגורה ברוחב 2-2.5 אינץ´, שזה בהחלט מתאים לחגורה משטרתית או לחגור המתלבש עליה. חברת Safariland מציעה תוספות כגון כפתור אבטחה נוסף, גימורים שונים, ולולאת החגורה מתכווננת לגובה, למי שמעוניין בכך.

הנרתיק אצלי בשימוש של כ-9 שעות לשבוע מזה שנה וחצי ואינו מראה שום סימני בלאי. הוא מחליף את ה-6280 מאותו היצרן שסיקרתי קודם, המשמש אותי כיום לנשיאה במילואים. היות וקשה מאוד לרבים מאתנו להחליף אקדח שנחטף או נגנב, ה-6070 מציע שילוב מעולה בין הגנה על האקדח מפני חטיפה לבין נגישות בעת סכנת חיים, לנשיאה בעת פעילות בסביבת אנשים מפוקפקים.

יתרונות: רמת אבטחה מעולה, הגנה טובה, כיסוי תפס שחרור מחסנית (דגם שמאלי), כיסוי הדק מלא (לכדורקנים מביננו), שליפה חלקה אחרי תרגול, איכות מעולה.
חסרונות: מאסיבי, כבד יחסית, מצריך תרגול לשימוש, מחיר גבוה מאוד, עלול להקשות על שליפה ברכב.

דירוג סופי: *****

תמונות