חוות דעת על נרתיק ספארילנד 6280

מאת: ליאור - ארנולד

ספארילנד הנה יצרן ציוד שיטור בארה"ב. יש לה מגוון עצום של נרתיקים.
חיפשתי נרתיק לכלי שלי, גלוק 19, לנשיאה במשמרת במשא"ז - משהו חזק יותר מהפובוס פדל שאני משתמש בו עד כה.

את הנרתיק קניתי ב- 60 דולר מספק ב-ebay (משלוח באמצעות) מאסטופ – נטוויז´ן.

זהו נרתיק שמיועד לנשיאה גלויה בלבד. הוא פותח עבור שוטרים בארה"ב שחוששים מחטיפת נשק על ידי חשודים.

הנרתיק עשוי מפולימר, מאסיבי מאוד, מתאים לגלוק 17 וכלים קטנים יותר. גוף הנרתיק מגיע עד הלוע. הוא מתחבר לחגורה באמצעות חריצים שמתאימים גם לחגור משטרתי. לדעתי חובה להשתמש בחגורה רחבה לחיבור, היות והנרתיק כבד והוא עלול להתנדנד עם האקדח אם הוא לא מהודק היטב לגוף. ניתן להתאים את הידוק שפתי הנרתיק על הנשק באמצעות מפתח אלן (מסופק). רצוי להדק עד שהכלי לא נופל בזמן היפוך הנרתיק, ולמדוד שוב לאחר הלבשתו.

האבטחה של האקדח מושגת באמצעות לולאה פלסטית קשיחה הננעלת מעל קצה הצינה. לא ניתן לפתחה בתלישה כמו לולאות רגילות, אלא צריך לדחוף ואח"כ לסובב. פועלה זו מתבצעת באמצעותה אגודל, והשליפה המתאפשרת אחרי תרגול רב במהירות ובקלות. מהניסיון שלי רצוי להטות את הגוף קצת לצד החלש על מנת להקל על השליפה. פנים הנרתיק מצופה בזמש, ועלול להאט את השליפה אם פעולת משיכה אינה ישרה לחלוטין. גיליתי שההטיה מייצבת את הנרתיק קצת בזמן שליפה. בכל מקרה, עם רמת האבטחה שהנרתיק מציע, הפסקתי לקשור את האקדח לכותפת באמצעות שרוך משטרתי.

הנרתיק יושב נמוך יותר מאשר נרתיקי פאדל. קת הנשק נמצאת בגובה אמצע החגורה. כמו כן האקדח מרוחק מהגוף יחסית לנרתיקים חיצוניים אחרים. זה אומר מחד שניתן ללבוש מעיל או אפוד מעל הנשק ועדיין להשיג גישה נוחה, אך מאידך לוע האקדח עלול להפריע בזמן ישיבה (במיוחד נהיגה), עד שמתרגלים.

היצרן מציע נרתיקים רבים, שחלק מהם עם רמת אבטחה נוספת. ל- 6280 רמת אבטחה 2. רמת אבטחה 3 מוסיפה מתג שתופס את האקדח בתוך הנרתיק שצריך לתפעל עם האצבעות בזמן לפיתת הקת. מחירו כ- 100 דולר.

פלוסים: אבטחה מעולה, עמיד מאוד, שליפה מהירה, החזרה מהירה, מתאים לנשיאה עם ביגוד עליון / אפוד, שומר היטב על האקדח. כיסוי מוחלט של שמורת ההדק מאפשר נשיאה בטוחה עם כדור בקנה.
מינוסים: כבד, יקר יחסית, לא מתאים להסלקה, לא נוח במיוחד בישיבה, אין כיסוי של תפס המחסנית בנרתיק שמאלי.

דירוג סופי: ****

מאת: ליאור - ארנולד
חבר הסליק

תמונות